FC Barcelona

Zagraniczne kopanie

Czy Barcelona powinna kupić Sona?

Tak
6
30%
Nie
11
55%
Nie wiem
3
15%

Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Dunkel
Grandmaster
Grandmaster
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times

Re: FC Barcelona

Post autor: Dunkel »

Z tą Sevilla to by nawet uszło, biorąc pod uwagę to jak Perez zaszkodził sobie (ośmieszając się jednocześnie), ojczyźnie i trenerowi Sevilli.
Tutaj jest chyba najlepsze forum o piłce nożnej w Polsce. :think:

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy
Has thanked: 8 times

Post autor: Licz »

Drużyna prowadzona przez Xaviego odpadła z fazy grupowej Ligi Mistrzów. Słabo.
Małpa jest znacznie lepszym moderatorem, niż członek Ogórka. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast mod Ogórka myli się zawsze - Korwin-Mikke

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Leszek »

Licz pisze:
01 maja 2021, 13:31
Drużyna prowadzona przez Xaviego odpadła z fazy grupowej Ligi Mistrzów. Słabo.
Enrique to dopiero nie miał wyników przed objęciem Barcy. Xavi wydaje się mimo wszystko idealny do spróbowania po Koemanie, natomiast ja dalej uważam że Holender zasługuje mimo wszystko na jeszcze jeden sezon. Tak więc mam nadzieję że to jeszcze nie będzie era Xaviego.
Kobe Bryant

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy
Been thanked: 5 times

Post autor: pavel16 »

Dziwne z tym Xavim. Ze dwa lata temu czytałem, że jego drużyna się kompromituje i jest bliski zwolnienia. Ostatnio wygrał chyba dublet i jego zespół prezentował bardzo przyzwoitą tiki takę. A teraz odpadają z fazy grupowej. To w końcu daje tam radę czy nie? A może ogólnie liga katarska w Azji jest jak polska w Europie?

Awatar użytkownika
Tiger Tiki
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 22 times

Post autor: Tiger Tiki »

Generalnie katarscy piłkarze są szkoleni pod tiki takę. Osobiście widziałem to na Copa America w Brazylii gdzie zostali zaproszeni i za wiele efektywnej jakości nie pokazali, ale faktycznie piłka im chodziła jak po sznurku. Nienaganni technicznie, klepka, pokazywanie się na pozycji - to wszystko naprawdę wyglądało bardzo dobrze, choć konkretów brakowało.

Tak rzekomo gra cała liga, bo jak wspominałem w ten sposób szkoli się tam piłkarzy, ale najwyraźniej nie do końca sprawdza się to w starciu z bardziej bezpośrednim futbolem
#ZaHitleraNieByłoSuperligi

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy

Enrique trafił na czasy tercetu Neymar-Suarez-Messi, chyba najlepszego tercetu w historii futbolu. Wówczas wystarczyło, by trener Barcelony wiedział co to spalony i miał wiedzę, że może wystawić tylko jedenastu zawodników. Dzisiaj sytuacja jest inna, trzeba rzeźbić, budować. Gdybym był prezesem Barcelony próbowałbym namówić Nagelsmanna, ale skoro Niemiec został zaklepany przez Bayern, to Koeman powinien zostać.
Małpa jest znacznie lepszym moderatorem, niż członek Ogórka. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast mod Ogórka myli się zawsze - Korwin-Mikke

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Valencia - Barcelona 2:3

Wszystkie 5 bramek w można powiedzieć szalonej drugiej połowie. Barca świetnie zaczęła mecz, tak pierwsze 15-20 min na olbrzymiej intensywności, ale gdy nie wykorzystała swojego momentum to miałem wrażenie że głowy są coraz bardziej spuszczane w dół i niechybnie czeka nas kolejne potknięcie już w zasadzie wypisujące nas z wyścigu.

No jednak się jeszcze nie wypisujemy, choć znów, przy stanie 3:1 nawet ja wieczny choleryk złapałem jakiś taki dziwny spokój, tam bardziej pachniało golem na 4:1 niż 3:2, a tu nagle jak niemal z niczego gracz gospodarzy oddał piękny strzał z ponad 20 metrów i wbił kontaktówkę to przez parę następnych minut byliśmy jak te dzieci we mgle. Nagle się wszystko zmieniło, bezradne niemal patrzenie na kolejne zasuwające akcje gospodarzy. Choćby to niestety świadczy że nie mamy tego mistrzowskiego zęba.

No ale cóż, zobaczymy, jeszcze pozostajemy w grze.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator
Has thanked: 33 times
Been thanked: 17 times

Post autor: stork »

https://www.meczyki.pl/newsy/dramat-ans ... a/165185-n

Na NFZ go leczą czy o co chodzi? Szkoda chłopaka.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Tiger Tiki
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Been thanked: 22 times

Post autor: Tiger Tiki »

To pewnie ci sami, którzy stwierdzili wstrząs mózgu u Kariusa.
#ZaHitleraNieByłoSuperligi

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Bo Bartomeu był amatorem w każdej możliwej dziedzinie. Szkoda że nie podał się do dymisji tuż po 2:8 z Bayernem, to prawdopodobnie kariera talenciaka nie byłaby zagrożona, a tak różnie może być...
Kobe Bryant

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy

Masakra co się dzieje z tym Fatim. Oby wrócił do zdrowia bo szkoda by było spierdolenia kariery w tak młodym wieku. Pewnie i tak problem z kolanem będzie się odbijał do końca grania.

Awatar użytkownika
Dunkel
Grandmaster
Grandmaster

Co jak co, ale Fatiego faktycznie byłaby szkoda, ciekawy grajek.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

0:0 w hicie. To już koniec marzeń raczej. Nie mieliśmy zbyt wielu argumentów z przodu. Nawet mnie to w sumie nie boli, po prostu nie zasługujemy. Jeszcze sporo pracy przed Laportą i być może wciąż Koemanem choć tutaj to dopiero zobaczymy.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: grucha »

Real jutro wpierdoli i szanse wrócą :D tu się do ostatniej kolejki nic raczej nie wyjaśni.
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: dias »

Leszek pisze:
08 maja 2021, 18:13
0:0 w hicie. To już koniec marzeń raczej. Nie mieliśmy zbyt wielu argumentów z przodu. Nawet mnie to w sumie nie boli, po prostu nie zasługujemy. Jeszcze sporo pracy przed Laportą i być może wciąż Koemanem choć tutaj to dopiero zobaczymy.
Zasnąłem na tym meczu. Może dlatego, że nie mogłem już patrzeć na to walenie głową w mur z obu stron. A może dlatego, że nażarłem się wcześniej pizzy, skoczył mi cukier i zachciało mi się spać?
:eusa-shhh: :eusa-violin:
Plebiscyt na serial dekady
:text-link:
https://forumpilkanozna.pl/viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

3:3

Żałosne. Co prawda i tak już szanse przed tym meczem były marne, ale gdy sama końcówka sezonu mogła być mega emocjonująca to pokazali się jako ostatnie cipy.

Odpuszczę sobie dwa ostatnie mecze.
Kobe Bryant

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy

Uff, dobrze że Barcelona się zesrała na sam koniec sezonu bo przynajmniej ostatnie spotkania będę śledził raczej na spokojnie. Atletico chyba nie straci punktów w dwóch z trzech pozostałych meczach, a w Real i tak nie wierzę by mógł jeszcze wyszarpać mistrzostwo.

Seria Barcelony mniej więcej od grudnia czy stycznia, aż do meczu z Cadizem lub Realem to było coś nienormalnego po tym, co kataloński zespół prezentował we wcześniejszych miesiącach. Ale oni tak jak już mają, że z meczu na mecz nagle zaczną wygrywać wszystkie mecze, mimo iż wcześniej kompromitowali się najbardziej od lat.

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy

Ciekawa sprawa, ponoć Sergio Aguero jest bliski podpisania kontraktu z Barceloną. Podstarzały przyjaciel Messiego, słabszy niż Suarez. Club de Amigo odbudowuje się.

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Jest to tak bezsensowny ruch, że gorąco kibicuję :D
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Licz pisze:
14 maja 2021, 13:32
Club de Amigo odbudowuje się.
Nieprawda. Aguero godzi się z tym że przychodzi raczej na ławkę. Faktycznie transfery jego oraz Depaya są już raczej przesądzone, a ponieważ są za darmo no to zdecydowanie popieram te ruchy. Oni dwaj + Garcia to nie są złe ruchy.
Kobe Bryant

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy

Trochę ciasno się zrobi w ataku. Aguero z Atletico byłby ogromnym wzmocnieniem. Obecny raczej zbędnym balastem. Ciekawe jaka będzie atmosfera w zespole mając tyłu napastników?

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Ktoś na pewno odejdzie. Bankowo Brajtłajt oraz podejrzewam że co najmniej jeden z dwójki Dembele/Trincao.

Jedynym pozytywem ostatnich tygodni zdaje się być Griezmann, w końcu zaczyna robić co do niego należy. Wydaje się że on akurat raczej pozostanie.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Leszek pisze:
14 maja 2021, 13:43
Licz pisze:
14 maja 2021, 13:32
Club de Amigo odbudowuje się.
Nieprawda. Aguero godzi się z tym że przychodzi raczej na ławkę.
Ja nie wiem czy to plus, że 33 letni napastnik (Lewandowski jest w tym samym wieku) z marszu godzi się na rolę rezerwowego, trochę kiepsko z ambicją. Wygląda to na ściągnięcie kumpla dla Messiego, a nie wzmocnienie zespołu.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Dunkel
Grandmaster
Grandmaster

Mówisz, że Barcelona chce się osłabić? Przecież Duńczyk gujańskiego pochodzenia jest obecnie najlepszym piłkarzem tego klubu!

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

stork pisze:
14 maja 2021, 14:20
Ja nie wiem czy to plus, że 33 letni napastnik (Lewandowski jest w tym samym wieku) z marszu godzi się na rolę rezerwowego, trochę kiepsko z ambicją. Wygląda to na ściągnięcie kumpla dla Messiego, a nie wzmocnienie zespołu.
Jak dla mnie to jest teraz trochę szukanie dziury w całym ;) Ważniejszym transferem jest Depay, obaj przychodzą za darmo, Barca nie ma obecnie komfortu gardzić takimi opcjami. Myślę że Kun jest na tyle inteligentny iż wie że przyszedł tu o parę lat za późno aby grać pierwsze skrzypce.

@Dunkel są gdzieś granice cynizmu. Trochę jednak szacunku dla takich graczy jak De Jong, Pedri czy Griezmann, o Messim nie wspominając.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Dunkel
Grandmaster
Grandmaster

@Leszek oj tam, oj tam ;-) De Jong to koło Braithawaite'a nie stał.

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Mi się to po prostu nie dodaje. Odszedł Suarez i spółka, zrobiono nowo rozdanie, postawiono na młodych, w zasadzie odpuszczono sezon*, aż tu mija rok i ponownie w ataku znalazło się miejsce dla starego kumpla Messiego, który na dodatek ma problemy ze zdrowiem i przez ostatni rok w piłkę grał sporadycznie. :P

*dlatego też nie podoba mi się krytyka Koemana, chyba niektórzy zapomnieli, jaka była atmosfera w klubie na początku sezonu i w przerwie międzysezonowej. Gość wyraźnie pada ofiarą własnego sukcesu, jeżeli zostanie zwolniony, to będzie to zagrywka typowo z polskiej Ekstraklasy. :D

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy

Leszku, za darmo, a finansowo wyjdzie Barcelona na tym gorzej, jakby miała komuś zapłacić. Pewnie za sam podpis coś dostanie + tygodniówka spora, ale pomijając to, Aguero zabierze miejsce komuś młodemu, zdolnemu, kto mógłby wypalić i zostać sprzedany za 100 mln euro. Nie wiem, jak długi kontrakt szykuje się dla Aguero, ale jeśli dłuższy niż rok, to podejrzewam, że Barcelona będzie dopłacać do jego odejścia. Suarez nie pogodziłby się z rolą rezerwowego? Nie musiałby, bo i tak grałby w pierwszym składzie i na przestrzeni całego sezonu wniósłby większy wkład niż Griezmann i Dembele. A jak obok Aguero ma przyjść jeszcze Depay, to współczuję. Nie są to dobre ruchy.

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Aguero jest wiekowy, łamliwy i za drobne grać na pewno nie będzie. Serio jak się patrzy na ten ruch to poza fanaberią Messiego innego wytłumaczenia nie widzę.
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Licz pisze:
14 maja 2021, 14:55
A jak obok Aguero ma przyjść jeszcze Depay, to współczuję. Nie są to dobre ruchy.
Przecież Depay jest teraz zarąbisty, zdecydowanie jego najlepszy okres w karierze.

@stork ale zasadniczo linia budowania na młodych jest zachowana. Tylko w ostatnich dniach do pierwszej drużyny został przesunięty następny spory talent czyli Nico Gonzalez oraz Alex Collado. Nie mówiąc o Garcii. Ten Kun to myślę jest traktowany jako taki dodatek, skoro jest wolnym transferem to biorą. Gdzieś tam czasem wejdzie, nie robiłbym naprawdę rabanu o to.
Kobe Bryant

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy

Pytanie czy Aguero chciałby taką pozycję w zespole.

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy

Myślałem, że Depay jest dwa lata starszy. Za darmo to niezła opcja na poszerzenie składu, może wypali, czyli będzie dobrym rezerwowym, który coś wniesie do drużyny, na więcej w jego wykonaniu nie liczę. Problem w tym, że Aguero to też co najwyżej zawodnik na ławkę, na dodatek straszny człapak, który nie pracuje w defensywie, więc fajnie się z Messim dobrali. A kiedy jakieś porządne wzmocnienie do przodu? Ja rozumiem polowanie na takie okazje, gdy kilka lat temu mieliście w świetnej formie Neymara, Suareza i Messiego. Ale teraz macie starego Messiego, łamiącego się Dembele, słabego dziada Griezmanna, a do tego sprowadzacie kolejnych dwóch potencjalnych flopów. Bardziej bym liczył na transfer gwiazdy lub młodego perspektywicznego zawodnika, a nie zgrane karty na zasadzie, że może wypalą.

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Jak podaje Nicolò Schira, „Duma Katalonii” przygotowała dla Sergio Agüero kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku z gażą na poziomie ośmiu milionów euro za sezon.
202 dni opuszczone (nie doliczyłem z życzliwości 36 dni, które stracił przez koronę) na przestrzeni ostatnich dwóch lat przez kontuzje. :dance:

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

To ciekawe bo ja wszędzie czytam że Aguero zgodził się na obniżenie warunków byle tylko dołączyć. Nie wiem kto to jest Nicolo Schira, zobaczymy czy ma rację.

A Depay już ponoć mega blisko, ustalają ostatnie szczegóły. To jest jak już pisałem, zdecydowanie istotniejsze wzmocnienie.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Zgodził się, od innych klubów chciał 10 baniek. :D

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

stork pisze:
16 maja 2021, 10:01
Zgodził się, od innych klubów chciał 10 baniek. :D
A swoją drogą, nawet jeżeli, to czy te 8 baniek na sezon jako całkowity już możliwy koszt na niego za wszystko (bo wolny transfer) to naprawdę aż taka kapa?

Gdyby było odwrotnie czyli Barca musiała zapłacić za niego 8 mln ale grałby pro bono to łączny koszt zakupu i utrzymania wyszedłby taki sam, ale mam dziwne odczucie że wtedy byś w ogóle nie podnosił tematu ;)
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Nie sprecyzowano, czy chodzi o kwotę netto czy brutto, nie podano również kwoty za podpis.
Jeżeli jeden z najbardziej zadłużonych klubów świata sprowadza nieperspektywicznego (pod względem ekonomicznym) piłkarza bez ambicji, który jest ciągle kontuzjowany, to trzeba sobie robić z tego podśmiechujki, niezależnie od tego, o jakim klubie mowa. ;)

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Dunkel
Grandmaster
Grandmaster

Depay będzie barcelońskim Firmino, niby będzie zajebisty, ale jak już jebnie bramkę to będą o tym pisać gazety.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

stork pisze:
16 maja 2021, 10:46
Jeżeli jeden z najbardziej zadłużonych klubów świata sprowadza nieperspektywicznego (pod względem ekonomicznym) piłkarza bez ambicji, który jest ciągle kontuzjowany, to trzeba sobie robić z tego podśmiechujki, niezależnie od tego, o jakim klubie mowa. ;)
Jeden z najbardziej zadłużonych klubów świata przymierza się do trzech transferów przychodzących, wszystkich trzech tak zwanych wolnych. Jeden to gracz bardzo perspektywiczny (Garcia) jeden w najlepszym wieku dla piłkarza (Depay) i jeden starszy, nieco ostatnio po przejściach, ale z nazwiskiem i kto wie czy trochę nie odżyje przy nowym wyzwaniu w karierze (Kun).

Myślę że naprawdę nic zdrożnego obecna polityka + przesuwanie utalentowanych młodych z drużyny B do A o czym napisałem wcześniej.

Ja tam nie widzę powodów do podśmiechujek prawdę powiedziawszy, ale jak widać jak ktoś szuka to zawsze znajdzie coś do przyczepienia się.
Dunkel pisze:
16 maja 2021, 11:01
Depay będzie barcelońskim Firmino, niby będzie zajebisty, ale jak już jebnie bramkę to będą o tym pisać gazety.
Nie wiesz tego, to nie pisz. Tylko zwykłe wróżby.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy
Been thanked: 12 times

Post autor: Maldini »

Tak a propos Depaya, bo ja lubię gościa, ale jaka jest gwarancja, że on rzeczywiście w Lyonie okrzepł, nauczył się większej piłki i da radę, a nie spali się jak w United przed laty? Tzn oczywiście jest znacznie bardziej doświadczony, i ja mu życzę dobrze, fajnie się go ogląda. Ale jednak pewna ryska na honorze jest.

ODPOWIEDZ