Mistrzostwa forum w szachy 2022 - faza grupowa - 3 kolejka

W tym miejscu rozwiniesz swoją wyobraźnię
Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 101 times
Been thanked: 60 times

Re: Mistrzostwa forum w szachy 2022 - faza grupowa - 1 kolejka

Post autor: Leszek »

Jagiellon pisze:
05 sty 2022, 16:48
Z Karollem zagramy w niedzielę wieczorem.
Niedziela zalicza się do wyznaczonego terminu więc gites :D

Fajnie że pierwsza partia turnieju już za nami. Ruszyło :)
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
karollo89
Moderator
Moderator
Has thanked: 16 times
Been thanked: 35 times

Post autor: karollo89 »

Nie pamiętam kiedy ostatni raz grałem, pewnie z pół roku temu, a mocno ograniczyłem swoją aktywność, gdy zaczęło się robić ciepło na dworze. Niestety nie mam świąt, jak mój serdeczny przyjaciel Jagiellon, także najbliższy czas spędzę na imprezowaniu i świętowaniu, więc w niedzielę wjadę na świeżości. Jak dożyję.

Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Grupa C już zagrała, a grupa B zapowiedziała się na niedzielę więc sprawa jasna.

Więc pozwolę sobie jedynie sparowanym ze sobą w tej kolejce graczom grupy A czyli @Eneldo i @Al_Mette zapuścić takie małe przypomnienie że czas na zagranie 1 kolejki jest do końca niedzieli. Mam nadzieję że jesteście już tam jakoś umówieni :P ;)
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Al_Mette
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 9 times
Been thanked: 39 times

Post autor: Al_Mette »

podbijałem do niego już dwa razy i odmawiał, jutro i w niedzielę mnie nie ma (co zaznaczałem na discordzie tuż po losowaniu, rozpisując swoją dostępność w poszczególne dni), także elo
Nie będzie Messi pluł mi w twarz

Awatar użytkownika
Eneldo
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 76 times
Been thanked: 57 times

Post autor: Eneldo »

Proponowałem jeden termin, lecz mój przeciwnik nawet się nie odniósł. Proponuję sobotę 21.
Gustaw czy Konrad?

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Has thanked: 58 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Post autor: Dzienis »

Leszek pisze:
07 sty 2022, 15:50
Grupa C już zagrała, a grupa B zapowiedziała się na niedzielę więc sprawa jasna.

Więc pozwolę sobie jedynie sparowanym ze sobą w tej kolejce graczom grupy A czyli @Eneldo i @Al_Mette zapuścić takie małe przypomnienie że czas na zagranie 1 kolejki jest do końca niedzieli. Mam nadzieję że jesteście już tam jakoś umówieni :P ;)
Ponieważ nie ma Cię na discordzie to mogłeś nie wiedzieć - ale wylosowanie do jednej grupy Eneldo i Al Mette to trochę jak wylosowanie Armenii i Azerbejdżanu (albo Serbii i Kosowa) do jednej grupy eliminacji MŚ/ME... Sorry że nie uprzedziłem przed losowaniem.
Przedłuż może im do poniedziałku jak sie nie wyrobią, potem do konca następnego tygodnia jeden z nich i tak będzie pauzował.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Dzienis pisze:
07 sty 2022, 17:16
Ponieważ nie ma Cię na discordzie to mogłeś nie wiedzieć - ale wylosowanie do jednej grupy Eneldo i Al Mette to trochę jak wylosowanie Armenii i Azerbejdżanu (albo Serbii i Kosowa) do jednej grupy eliminacji MŚ/ME... Sorry że nie uprzedziłem przed losowaniem.
Przedłuż może im do poniedziałku jak sie nie wyrobią, potem do konca następnego tygodnia jeden z nich i tak będzie pauzował.
Hehe. No to faktycznie szkoda że tego nie wiedziałem przed losowaniem :mrgreen:

Spoko, mam w głowie dwa scenariusze, jednym z nich jest rzeczywiście przedłużenie terminu do poniedziałku, najpierw zobaczymy czy ten termin im w ogóle odpowiada. Mam też opcję alternatywną z rozpisaniem w niedzielę wieczorem tak czy owak drugiej kolejki wzbogaconej o zaległe spotkanie, ale już pod rygorem walkoweru itp gdyby znów nie zostało rozegrane. No zobaczymy, najpierw i tak grupa B musi w niedzielę (I hope so) zagrać ;)
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin
Has thanked: 44 times
Been thanked: 42 times

Post autor: Gary »

Rozpisując kolejną rundę miej na uwadze, że mnie od czwartku do niedzieli nie ma, więc jak w środę bym się dowiedział, że mam zagrać do niedzieli, to to się nie uda.

Awatar użytkownika
Al_Mette
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Eneldo pisze:
07 sty 2022, 16:37
Proponowałem jeden termin, lecz mój przeciwnik nawet się nie odniósł. Proponuję sobotę 21.
kiedy? nic nie dostałem, pisałem Ci natomiast cały rozkład tygodnia

Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Gary pisze:
07 sty 2022, 17:29
Rozpisując kolejną rundę miej na uwadze, że mnie od czwartku do niedzieli nie ma, więc jak w środę bym się dowiedział, że mam zagrać do niedzieli, to to się nie uda.
Luz. W takim razie w niedzielę wieczorem tak czy owak rozpiszę Twój mecz ;)
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Re: Mistrzostwa forum w szachy 2022 - faza grupowa - 2 kolejka

@Al_Mette @Dzienis @Eneldo @Red @grucha @Gary @karollo89 @Jagiellon

Ok, ponieważ otrzymałem informację od Jagiellona że nie wyrobią dzisiaj z Karollo, że postarają się jutro no to postanowiłem już dziś rozpisać 2 kolejkę. Taki mój układ w kierunku użytkownika Gary ;) W takim razie jedynie pierwszą tabelą grupy C się mogę z wami podzielić:

1.Dzienis 1 2 (143)
2.grucha 1 0 (56)
.Red

Dwa wciąż zaległe spotkania dorzucam do drugiej kolejki, z tymże trzeciej już tak łatwo nie puszczę o ile zdecydowana większość spotkań nie zostanie nadgoniona.

2 kolejka

Grupa A

Al_Mette - Gary

+

Eneldo - Al_Mette

Grupa B

Jagiellon - Leszek

+

karollo89 - Jagiellon

Grupa C

grucha - Red

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyznaczam formalnie czas do końca niedzieli 16 stycznia, ale nie puszczę trzeciej kolejki jeżeli z tych 5 meczy minimum 4 nie zostaną do tego czasu rozegrane no bo bez sensu tak namnażać zaległości. Najlepiej gdyby udało się wszystko.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Al_Mette
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Al_Mette (Z)- Eneldo 1-0
https://www.chess.com/analysis/game/liv ... tab=review

Sorry, @Leszek, za odwrotne kolory, ale Eneldo chyba nie odkliknął właściwego ptaszka. W następnej zagramy odwrotnie.

Z Garym się powoli umawiamy, także zagramy pewnie jutro albo w środę.

Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Al_Mette pisze:
11 sty 2022, 16:23
Sorry, @Leszek, za odwrotne kolory, ale Eneldo chyba nie odkliknął właściwego ptaszka. W następnej zagramy odwrotnie.
Ok. Naturalnie zamienię wam te kolory w terminarzu. Na przyszłość ludziska bądźcie wszyscy skupieni aby tego nie pomylić. Wszak dobór tych kolorów to nie fizyka kwantowa :mrgreen:
Al_Mette pisze:
11 sty 2022, 16:23
Z Garym się powoli umawiamy, także zagramy pewnie jutro albo w środę.
No jutro jest właśnie środa :mrgreen: Zatem trzymam za to kciuki :D
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 6 times
Been thanked: 45 times

Post autor: grucha »

grucha - Red ( Z )
https://www.chess.com/analysis/game/liv ... tab=review
Grałem jak nigdy, przegrałem jak zawsze :D partia o dziwo dosyć wyrownana, pod koniec niestety skończyła mi się koncepcja i Red mnie rozjechał. Nie żebym miał jakieś widoki na wygraną, ale dało się to pewnie jeszcze trochę przeciągnąć :D
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Red
Junior
Junior
Has thanked: 27 times
Been thanked: 20 times

Post autor: Red »

Zgadzam się, bardzo wyrównana partia, nie spodziewałem się. Niby przewagę po złapaniu piona na h3 miałem przyzwoitą (pion i niezła pozycja), ale ta wieżówka się zrobiła dość ciasna. Szukałem więc koncepcji baterii na wieży z linii f i potem przerzucenia wszystkiego na królewskie, jakoś pykło. Chociaż gdyby tam grucha się zorientował co się kroi i na czas wycofał króla, to pewnie byśmy się chwilę poganiali :D

Końcówka już na wyjebaniu grana, nigdy mi się nie chce szukać najszybszego mata w takich sytuacjach xD
Ostatnio zmieniony 11 sty 2022, 20:03 przez Red, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

@grucha biorąc pod uwagę że nie grał ze śmiertelnikiem to naprawdę ładnie powalczył.

Grupa C na razie wzorowa dla prowadzącego pod kątem terminowości rozegrania. Tak trzymajcie!

Cieszę się że i z jakiejkolwiek innej grupy poszła też dziś partia. Coś czuję że jutro i grupa A będzie po obu kolejkach, tak mi podpowiada intuicja. A ja napiszę dziś do Jagiellona ;)
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Eneldo
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 76 times
Been thanked: 57 times

Post autor: Eneldo »

Gratuluję przeciwnikowi.
Gustaw czy Konrad?

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Fajna partia Reda i gruchy. Red trochę się lelaczył na koniec.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Al_Mette
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Al_Mette (Z) - Gary 1-0
https://lichess.org/Uij4O39o/white#1

Gary chyba nie widział, ale zajebałem strasznego blundera w otwarciu i tam wchodziły jakieś nieprzyjemne widły gdybym nie wyjechał tym pionem do góry, potem kilka racjonalnych ruchów (chyba innych nie mogłem zrobić) i Gary podarował mi gońca. A potem już było w miarę spokojnie, choć sam niepotrzebnie straciłem gońca (chociaż Lichess pokazuje, że to nie był błąd i tak trzeba było) i miałem moment zawahania czy nie dostanę jakiegoś mata z dupy jak Gary zaczął marsz pionkami (dopiero potem się dopatrzyłem, że nie mógł wsadzić wieży na d8, bo tam stał mój pionek). Dziwna partia w chuj. xd

Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

@Al_Mette już po połowie swoich grupowych gier i obie wygrał więc jest na zdecydowanym pole position w walce o Final Four. A że z powodu błędnie dobranych kolorów we wczorajszej grze obie gry grał białymi no to w rundzie rewanżowej czarnymi szachami w starciu z tymi samymi przeciwnikami będzie się starał nie wypuścić tego awansu do FF ;)

No to ładnie to wszystko zaczęło iść pod kątem rozgrywania partii. Została do nadgonienia tylko grupa B. Ja jestem z Jagiellonem umówiony na jutro, z tego co słyszałem to jest i szansa na to że Jagiellon również jutro zagra z Karollo tak więc kto wie, może przy dobrych wiatrach będę jutro późnym wieczorem zamknąć dwie pierwsze kolejki i rozpisać trzecią ;)
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Ładna partia. Fajnie, że nadgoniliście. Oby jutro kolejka została ukończona.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Jagiellon(Z) - Leszek

https://www.chess.com/game/live/35835062103

Niestety, z mojej perspektywy nie zacząłem turnieju tak jak bym chciał. Jag mnie znowu ograł i o zgrozo poszło mu to dziś nawet łatwiej niż jakieś 10 miesięcy temu gdy mierzyliśmy się w turnieju barażowym A poprzedniej edycji. Źle to rozegrałem, dałem się złapać w pułapkę 16 ruchu gdzie Jag zyskał przewagę figury lekkiej. Potem jeszcze tą przewagę powiększył, sporo desperacji grałem do końca ale skończyło się tak jak musiało. Gratulacje dla @Jagiellon
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec
Been thanked: 21 times

Post autor: Jagiellon »

Nie powiedziałbym żeby to było łatwiejsze niż 10 msc temu. Aż mi serducho biło mocno jak rozstawialiśmy figury i zmusiłeś mnie do wymiany królowych na co szczerze mówiąc miałem średnią ochotę. W ruchu 20 popełniłeś największy błąd moim zdaniem, wyjście pionem dało mi darmową figurę a potem już poszło. Pod koniec jak już zacząłem atakować Twojego króla to już była euforia :)

Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Jagiellon pisze:
13 sty 2022, 19:50
Nie powiedziałbym żeby to było łatwiejsze niż 10 msc temu. Aż mi serducho biło mocno jak rozstawialiśmy figury i zmusiłeś mnie do wymiany królowych na co szczerze mówiąc miałem średnią ochotę. W ruchu 20 popełniłeś największy błąd moim zdaniem, wyjście pionem dało mi darmową figurę a potem już poszło. Pod koniec jak już zacząłem atakować Twojego króla to już była euforia :)
Teraz jeszcze raz przejrzałem to najbardziej sobie jednak wyrzucam swój ruch 15. Jako że gromadziłeś figury ciężkie w mniej więcej tym samym sektorze to wychodząc tym pionem za bardzo chciałem Ci tam zademonstrować tamę dla zjeżdżających wież i zrobiłem spory błąd zostawiając skoczka bez obstawy tego ruszonego piona. No a przegrywając o jedną lekką już psycha była gorsza. Trudno, bywa :P

No to mój warunek że muszą pójść minimum 4 partie do niedzieli został spełniony. Już wiemy więc że najpóźniej w niedzielę ruszy 3 kolejka ale oczywiście jeżeli Ty Jagiellonie zagrasz z @karollo89 szybciej no to i szybciej będzie mogła wystartować :D ;)
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec
Been thanked: 21 times

Post autor: Jagiellon »

Karollo dzisiaj nie było. A ja po naszej partii już wypiłem za dużo piw więc nawet jak się odezwie to dzisiaj nie zagramy. W sobotę też nie mam czasu więc zostaje piątek albo niedziela.

Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Jagiellon pisze:
13 sty 2022, 20:22
Karollo dzisiaj nie było. A ja po naszej partii już wypiłem za dużo piw więc nawet jak się odezwie to dzisiaj nie zagramy. W sobotę też nie mam czasu więc zostaje piątek albo niedziela.
Oki. To wiemy na czym stoimy. To w takim razie 3 kolejka ruszy albo jutro albo w sobotę. Jutro jeżeli zagracie jutro, a jeżeli nie zagracie i będzie już wiadomo że i tak dopiero w niedzielę no to wówczas pozwolę sobie rozpisać trzecią serię wzbogaconą o ten jeden dodatkowy mecz już w sobotę.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Leszek
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Re: Mistrzostwa forum w szachy 2022 - faza grupowa - 3 kolejka

@Al_Mette @Gary @Eneldo @Jagiellon @karollo89 @Red @Dzienis @grucha

Zgodnie z zapowiedzią ruszamy dalej bo to minimum 4 z 5 które wyznaczyłem zostało spełnione a Jagiellon z karollo mają ponoć zagrać w tą niedzielę.

Aktualne tabele:

Grupa A

1.Al Mette 2 4 (314)
2.Gary 1 0 (56)
3.Eneldo 1 0 (28)

Grupa B

1.Jagiellon 1 2 (170)
2.Leszek 1 0 (29)
.karollo89

Grupa C

1.Red 1 2 (151)
2.Dzienis 1 2 (143)
3.grucha 2 0 (105)

---------------------------------------------------------------------------------------

3 kolejka

Grupa A

Gary - Eneldo

Grupa B

Leszek - karollo89

+

karollo89 - Jagiellon

Grupa C

Red - Dzienis

--------------------------------------------------------------------------------------------

Czas dla trzech par przewidzianych od początku na tą kolejkę jest do końca niedzieli 23 stycznia. Natomiast oczywiście proszę aby zaległe starcie karollo z Jagiellonem rzeczywiście poszło już w tą niedzielę 16-ego. To bądź co bądź starcie z pierwszej kolejki, już nie tak odległa jest czwarta która jest dla niej rewanżowa... więc źle by było gdyby to starcie nie poszło w ten weekend :D
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Dunkel
Grandmaster
Grandmaster
Has thanked: 13 times
Been thanked: 19 times

Re: Mistrzostwa forum w szachy 2022 - przed grą

Post autor: Dunkel »

Jagiellon pisze:
02 sty 2022, 09:47
@Dunkel nie broni tytułu? Może jak nie ma czasu rozegra chociaż partię z tegorocznym mistrzem?
Nie bronię, nie mam czasu. Dziś zajrzałem z ciekawości, bo perspektywa 7 pudełek z aktami mnie przerosła :D
Jeszcze doszedł ten Polski (nie)Ład, gdzie nikt nie wie, jak się rozliczać (tzn. pewnie pójdę na ryczałt i chuj im wszystkim w dupę).
No ale nie o tym:
FAJNIE, ŻE GRACIE. Naprawdę, cieszę się. U niektórych zdaje się widać progres, co też cieszy.

@grucha potrzebujesz doświadczenia i będzie dobrze.
Tutaj jest chyba najlepsze forum o piłce nożnej w Polsce. :think:

ODPOWIEDZ