National Basketball Association (NBA)

Nie samym futbolem człowiek żyje. Dyskusje na temat dyscyplin innych niż piłka nożna
Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: National Basketball Association (NBA)

Post autor: Leszek »

miniu pisze:
15 lip 2021, 20:04
Nie, ale serio, mam wrażenie, że Lakers odpadli jakieś pół roku temu, a to dalej trwa.
Haha, no takie można odnieść wrażenie. Miałeś rację że źle na tym nie wychodzimy bo tym razem coś odpoczną. Clippers dla przykładu polegli z tym samym rywalem, ale dwie rundy później, no to kto lepiej wypocznie? :mrgreen:

@miniu krążą ploty że mógłby wrócić Lonzo Ball, dlatego że wejdzie w nadchodzącym okienku na rynek wolnych agentów, podobnie jak "nasz" Schroeder który ponoć ma wygórowane żądania, a jeżeli tak no to krzyż na drogę. Ponoć Lebron coś tam pracuję nad urabianiem Lonzo, ale nie wiem oczywiście ile w tym prawdy.

Ciekawa sytuacja bo pierwotnie był częścią zapłaty za AD a teraz graliby w Lakers razem. No jego stary przestałby na nas pluć, choć on to i tak się już doszczętnie skompromitował krzycząc do kamery że Lakers już nigdy nie zdobędą mistrzostwa tuż przed sezonem 19/20 :mrgreen:

No ale żeby już nie wchodzić w didaskalia, co miniu myślisz o ewentualnym powrocie Lonzo i jego wspólnej grze z LBJ i AD??
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
miniu
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Post autor: miniu »

Tutaj zawierzam w pełni intuicji generalnego menedżera w osobie LeBrona Jamesa. On doskonale wie czego trzeba żeby zrównoważyć skład i mieć odpowiednią mieszankę siły i talentu, która da walkę o tytuł. Z tego co pamiętam to zawsze lubił Lonzo więc czemu nie?
“I'm so rarely seen. Maybe I don't even exist.” - Varga, Fargo.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Bucks chyba to zrobią. Obejmują prowadzenie 3-2, skończą to u siebie w game six??

Giannis 32 punkty, Middleton 29 i Holiday 27, więc nie dziwota że się udało. Chociaż samą końcówkę nieźle zjebali, coś na ponad 2 min przed końcem prowadzili 120:112 a na pół minuty przed końcem już tylko 120:119 przy posiadaniu Suns... no ale ostatecznie nie zlamili.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

To już koniec, 4-2. Bucks mistrzami NBA. No ale nie mogło być inaczej jak Giannis w szóstym meczu zdobył 50 punktów i 14 zbiórek.

Gratulacje :clap:

Kurczę, odrobinka się dziwnie czuję że zaledwie 9 miesięcy po naszym @miniu fetowaniu tytułu z Lakers kto inny celebruje. Że to 9 miesięcy różnicy a nie rok, no ale to już efekt covidu, w sumie kibice Bayernu w Lidze Mistrzów mieli to samo. No i zazdroszczę Bucks że mogli ten puchar jednak celebrować z kibicami w przeciwieństwie do nas.

Tak więc teraz w najbliższym czasie przed nami już tylko emocje transferowe.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Wielki Komisarz »

Suns przegrali te finały w czwartym meczu.

Szkoda, ale stary Paul i duet Booker&Ayton to nie jest w tym momencie godna riposta na Giannisa i jego świtę. Middleton i Holiday zagrali za dobre finały, by Suns mogli to ugrać. Któryś z nich musiałby być ewidentnie słabym punktem zespołu, żeby Milwaukee było do ruszenia przy tak dysponowanym Giannisie. Rzadko się to w historii NBA zdarzało, ale tym razem przedwczesne finały mieliśmy na Wschodzie i była nimi seria Nets - Bucks.
"Ci, co chcą dobrze, postępują w taki sam sposób jak ci, co chcą źle".

Aldous Huxley, "Nowe wspaniałe Forum"

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 16 times
Been thanked: 29 times

Post autor: dias »

Czwarty mecz? Pełna zgoda. Giannis robił momentami rzeczy niesamowite, a linijka z szóstego meczu świadczy o tym najlepiej. Holiday mega gracz, bardzo mi się w tych finałach podobał, Middleton zresztą też był dużym wzmocnieniem.

Szkoda mi Suns, bardziej Bookera i Aytona niż CP3, no ale jednak. Bucks to też świetna historia. Gratulacje dla fanów Bucks, jeśli tacy w Polsce są :clap:
Plebiscyt na serial dekady
:text-link:
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
miniu
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Trzeba pogratulować Bucks, że wykorzystali swoją szansę. Suns byli jednak mniej wyraźni w tych finałach.
Pierwszy raz od dawna, Finały NBA były mi aż tak obojętne.

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Lubię tego chłopaka :)
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

dias pisze:
21 lip 2021, 21:41
Lubię tego chłopaka :)
Ja lubię oglądać go w akcji, sama przyjemność.

Jeszcze dodam że bardziej od koszykarzy Suns żal mi chyba po prostu mieszkańców z Phoenix którzy nigdy tego tytułu nie świętowali, niegdyś na drodze ekipy Barkleya stanął MJ. Nie jest to team który będzie w historii często robił finały, więc żal ich trochę że wciąż nie mogą świętować.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Tam teraz w tym Fynyx jest strasznie gorąco, Leszku. Myślisz, że to tak łatwo świętować alkoholem mistrzostwo w takim upale?
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Philip
Podwórkowy Kopacz
Podwórkowy Kopacz
Been thanked: 2 times

Post autor: Philip »

Westgłup jedno nogo w Lejkers... Ło Matko Bosko, komu ja będę życzył najgorzej w przyszłym sezonie, im czy jednak Brooklynowi, kogo bardziej nie lubię, Russa czy Kyrie? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Cooo? :shock: :lol: LBJ+ Westbrook? Nie wiem co a chory łeb wpadł na to, że to będzie działać. Jeszcze za paczkę Kuzma+Harrell+Caldwell-Pope. I pewnie zostaną ze Schroederem jak Himilsbach z angielskim.
Ricky Rubio w Cleveland. Tak bardzo liczyłem, że taki doświadczony zawodnik trafi do Bostonu.
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Mieszane uczucia. Z jednej strony oczywiście jakaś tam ekscytacja jest we mnie, no bo jednak będą trzy cracki w drużynie. Kuzmie pozostaje mi podziękować za wszystko, był dla mnie ważny w erze jeszcze tuż przed LBJ, fajnie że będzie mógł również opowiadać wnukom że zdobył tytuł z Lakers. Dziękuję za wszystko i życzę powodzenia w Waszyngtonie.

Pelinka chce jeszcze koniecznie dołożyć jakiś tytuł przed odejściem LBJ. Mam nadzieję że to się uda.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
miniu
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Westbrook na misji wygrania NBA z Lakers? To może być ciekawe. Przyznam, że zastanawiałem się ostatnio kto byłby lepszy - CP3 czy Westbrook i mimo całej mojej zaprzeszłej niechęci do Russela to postawiłbym właśnie na niego. Głównie z obawy przed historią kontuzji CP3 w najważniejszych momentach sezonu.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

miniu pisze:
30 lip 2021, 09:21
i mimo całej mojej zaprzeszłej niechęci do Russela to postawiłbym właśnie na niego. Głównie z obawy przed historią kontuzji CP3 w najważniejszych momentach sezonu.
Nie mówiąc o tym że CP3 jest jednak o 3 i pół roku starszy. Lebron ma swoje lata, wiemy o tym i na pewno trzeba mu zawsze odpowiednio dozować te minuty, no ale Lebron jest jeden i niepowtarzalny. No tym nie mniej mając trzech cracków chyba jednak nieco niekorzystnie gdyby aż dwóch z nich było aż tak zaawansowanych wiekowo. Więc chyba rzeczywiście lepiej że Westbrook.

Na razie w internecie wielu fanów Lakers niezadowolonych, nawet Hirek Wrona, wywołałem go do tablicy na twitterze to mi napisał że delikatnie mówiąc jest rozczarowany. Zobaczymy, ja tam się mimo wszystko trochę jaram :P
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Russell Westbrook na pierwszy, drugi i trzeci rzut oka wygląda na zawodnika stworzonego, by nigdy nie zagrać w jednym zespole z LeBronem Jamesem. Mariusz Kolonko powiedziałby: "to się nie dodaje". Chyba że Russ ma być jakąś dziwaczną formą konia pociągowego na sezon zasadniczy, żeby "Król" sobie odpoczywał co drugi mecz.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

W sumie jeszcze zacytuję @miniu sprzed paru dni, co prawda z dyskusji o innym graczu, ale jednak:
miniu pisze:
16 lip 2021, 00:50
Tutaj zawierzam w pełni intuicji generalnego menedżera w osobie LeBrona Jamesa. On doskonale wie czego trzeba żeby zrównoważyć skład i mieć odpowiednią mieszankę siły i talentu, która da walkę o tytuł.
To w sumie nasuwa też takie przemyślenie że Westbrook by raczej nie mógł trafił co Lakers gdyby Lebron nie klepnął na to zgody. Tak więc być może wbrew wszystkim głosom warto zaufać decyzji Króla?
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Wg informacji dziennikarzy LeBron, Davis i Westbrook spotkali się dwa tygodnie temu i rozmawiali o dołączeniu Wesa do LAL.
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
miniu
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Leszek pisze:
30 lip 2021, 19:02
W sumie jeszcze zacytuję @miniu sprzed paru dni, co prawda z dyskusji o innym graczu, ale jednak:
miniu pisze:
16 lip 2021, 00:50
Tutaj zawierzam w pełni intuicji generalnego menedżera w osobie LeBrona Jamesa. On doskonale wie czego trzeba żeby zrównoważyć skład i mieć odpowiednią mieszankę siły i talentu, która da walkę o tytuł.
To w sumie nasuwa też takie przemyślenie że Westbrook by raczej nie mógł trafił co Lakers gdyby Lebron nie klepnął na to zgody. Tak więc być może wbrew wszystkim głosom warto zaufać decyzji Króla?
Nawet posunąłbym się dalej. LeBron nie tyle klepnął na to zgodę co po prostu wskazał, że z tych dostępnych chce Russela.

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Nie no, panowie. To jebnie. Nawet jeśli nie sportowo, to zdrowotnie. Jak Celtics przed laty, gdy dokooptowali do Garnetta, Pierce'a i Allena również stuletniego Shaqa.

Swoją drogą - lubiłem bezpośrednie starcia Melo z LeBronem, kiedy ten pierwszy się jeszcze do czegoś nadawał.

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Dokładnie. Drużyna pierścienia. Problem w tym, że marne szanse na jego założenie. Jeszcze tego dziada Arizę wzięli. Kierownictwo Lakers bez rigczu.
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

A kto tak naprawdę z wymienionych ma pewne miejsce w 5-ce? Nie przypadkiem tylko Lebron oraz Westbrook którego umówmy się te 32 lata to jak na dzisiejsze czasy stosunkowo małe piwo?
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

No Gasol raczej powiniwn miec miejsce
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Nie chce się jakoś strasznie wykłócać że te szanse na walkę o tytuł są realne, ale jakby nie było AD jest bardzo młody jak na obecne standardy, Westbrook na liście z tego twitta to widnieje tak trochę jakby jedynie dla podbicia statystyki bo dla niego biologia w nadchodzącym sezonie jeszcze nie ma prawa być przeszkodą w choćby jednym procencie no a Lebron to mimo wszystko Lebron.

Wszystko zależy od tego w jaki sposób cała trójka będzie obudowana i pewnie od tysięcy innych szczegółów. No i ciekawe jak Lakers jeszcze będą próbować uzupełniać od 6 sierpnia gdy uruchomią się wolni agenci. Wiadomo że już raczej nikt z wyższej klasy, ale może jeszcze przyjdzie jakiś under 30 :mrgreen:
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
oranje
Moderator
Moderator
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Post autor: oranje »

Leszek pisze:
03 sie 2021, 22:18
Nie chce się jakoś strasznie wykłócać że te szanse na walkę o tytuł są realne, ale jakby nie było AD jest bardzo młody jak na obecne standardy, Westbrook na liście z tego twitta to widnieje tak trochę jakby jedynie dla podbicia statystyki bo dla niego biologia w nadchodzącym sezonie jeszcze nie ma prawa być przeszkodą w choćby jednym procencie no a Lebron to mimo wszystko Lebron.

Wszystko zależy od tego w jaki sposób cała trójka będzie obudowana i pewnie od tysięcy innych szczegółów. No i ciekawe jak Lakers jeszcze będą próbować uzupełniać od 6 sierpnia gdy uruchomią się wolni agenci. Wiadomo że już raczej nikt z wyższej klasy, ale może jeszcze przyjdzie jakiś under 30 :mrgreen:
Przecież Lakers już się uzupełniają, rynek FA otwarty. Dom spokojnej starości tam się szykuje, ale Zachód powinni wygrać, jak będą zdrowi.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

oranje pisze:
03 sie 2021, 22:26
jak będą zdrowi.
Tak, zdrowie to oczywiście podstawowy warunek, ale będę się upierał że dwóch z wielkiej trójki tak naprawdę przecież w kwiecie wieku bo nikt mi nie powie że biologia Westbrooka już może zacząć nawalać, a o AD nawet nie ma co wspominać. Z wielkiej podstawowej trójki tylko Lebron zaawansowany wiekowo. Tak ja to widzę, ale oczywiście ma duże znaczenie jaka będzie ta pierwsza piątka, jaki pomysł ma Vogel itp.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Leszku, prawda jest taka, że gdyby AD był zdrowy przez cały sezon i miał dobrą, równą formę, to pozostali na zachodzie by sztycha nie ugrali. Zgadzam się. Jednak nie od dziś wiadomo (i mówią to też sami zawodnicy, coraz częściej zresztą), że meczów jest od groma i ciut ciut, że bez dobrej, równej ławki nie ma co marzyć o finale konferencji. Że coraz częściej sukcesy (pomniejsze) odnoszą zespoły po prostu najlepiej przygotowane fizycznie (i unikające długich kontuzji kluczowych zawodników), vide Bucks i *Spurs, w zeszłym sezonie Miami. Nie wiem jaki pomysł ma Vogel, ale sprowadzanie do siebie (nawet na ławkę) zawodników zaawansowanych wiekowo może skończyć się bardzo źle. All in ze strony Lakers. Jak unikną kontuzji i Vogel to poskłada, to nie będą mieli sobie równych. Ale w innym wypadku czeka ich katastrofa.

*kurwa, jak tu się znaleźli Spurs? :lol: Suns oczywiście.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2021, 23:38 przez dias, łącznie zmieniany 1 raz.
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

dias pisze:
03 sie 2021, 22:51
Leszku, prawda jest taka, że gdyby AD był zdrowy przez cały sezon i miał dobrą, równą formę, to pozostali na zachodzie by sztycha nie ugrali. Zgadzam się. Jednak nie od dziś wiadomo (i mówią to też sami zawodnicy, coraz częściej zresztą), że meczów jest od groma i ciut ciut, że bez dobrej, równej ławki nie ma co marzyć o finale konferencji. Że coraz częściej sukcesy (pomniejsze) odnoszą zespoły po prostu najlepiej przygotowane fizycznie (i unikające długich kontuzji kluczowych zawodników), vide Bucks i Spurs, w zeszłym sezonie Miami. Nie wiem jaki pomysł ma Vogel, ale sprowadzanie do siebie (nawet na ławkę) zawodników zaawansowanych wiekowo może skończyć się bardzo źle. All in ze strony Lakers. Jak unikną kontuzji i Vogel to poskłada, to nie będą mieli sobie równych. Ale w innym wypadku czeka ich katastrofa.
Zgadzam się z praktycznie każdym fragmentem tej wypowiedzi. Ja tam zresztą użyłem celowo wcześniej zwrotu że nie chce się wykłócać, ze mnie w sumie żaden wielki specjalista od NBA. Od ponad dwóch dekad bardziej sercem niż rozumem ;) Może trochę ogarniam tak zwane ogólne założenia jak to lubił mawiać słynny Piotrek.K ze starego PN.

Sam jestem trochę zaskoczony widząc tą listę. Pozostaje mi zaufać iż Pelinka, a raczej Lebron, wie co robi :) W sumie pamiętam że tuż przed startem sezonu 19/20 tuż po tym gdy Kawhi wyruchał Lakers w ostatniej chwili ujawniając że jest dogadany z Clippers to też przez parę dni był w środowisku naszego forum mały ostrzał że co to Lakers teraz kombinują z tą kadrą itp. Mam nadzieję że również teraz okażę się że był w tym wszystkim jakiś zamysł. No i naturalnie czekam już na skład ostateczny.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Tu już ciut sensowniej.
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Z tego co czytam to być może najwyraźniej w stosunku do wcześniej posiadanego stanu powzmacniali się Bulls. No i spoko. Zawsze spojrzę na nich z serdecznością jakąś tam, podobnie jak na Knicks.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Philip
Podwórkowy Kopacz
Podwórkowy Kopacz
Been thanked: 2 times

Post autor: Philip »

Bulls będą mieć piątkę: Lonzo - LaVine - DDR - Williams - Vucevic + np. Caruso z ławki, czyli bez kontuzji spokojnie playoffy na Wschodzie. Bardzo dobre ruchy.

Denis rozrabiaka dalej bez kontraktu, ależ trzeba mieć nasrane na łeb, żeby odrzucić 84/4, teraz gość się modli, żeby ktoś 10 baniek na rok rzucił. :lol: Oladipo podobnie, ale tu już raczej minimum, jeśli nie pożegnanie z ligą. Zjazd niesamowity.

Z sensowniejszych grajków został jeszcze Collins (ten ponoć 125/5 odrzucił i twardo chce maxa - kolejny mózg) i ... Kawhi.

ODPOWIEDZ