Piłka nożna kobiet

Rozmowy piłkarskie wykraczające poza pozostałe działy
Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Piłka nożna kobiet

Post autor: Curt »

Temat poświęcony wszystkiemu co związane z piłką kopaną kobiet.
Forum piłkarskie https://forumpilkanozna.pl/

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator
Has thanked: 40 times
Been thanked: 17 times

Re: Piłka nożna kobiet

Post autor: stork »

Nie wiem dlaczego, ale rozbawiło mnie to, że ten temat znalazł się w piłkarskich rozmaitościach. :D
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Tu najlepiej pasuje ;)

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Post autor: Wielki Komisarz »

Czy można nabyć drogą kupna koszulkę piłkarki w męskim kroju?
"Ci, co chcą dobrze, postępują w taki sam sposób jak ci, co chcą źle".

Aldous Huxley, "Nowe wspaniałe Forum"

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Czasem tak, czasem nie. Medyka np. kupisz. Zabawne w ogóle, że o to pytasz bo nie dalej jak 2 dni temu szukałem koszulek Nike reprezentacji Anglii i Australii z ostatnich MŚ. Niestety dostępne były tylko unisex dziecięce i krój damski. Znalazłem jakiś sklep, który oferował ceratę angielską w męskim kroju, ale koszulki te nie były już dostępne.

Warto też dodać, że kobiety często grają w koszulkach męskich/unisex, tylko w małych rozmiarach. Dopasowane koszulki do kobiecego ciała zarezerwowane są raczej dla bogatych federacji i klubów.

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Pajor podpisała nowy kontrakt z Wolfsburgiem do 2023 z rekordową kwotą odstępnego na poziomie miliona Euro. Bardzo dobry artykuł o drodze Ewy od łąki w Pęgowie po mistrzostwo Niemiec z Wolfsburgiem, pełny ciekawych anegdot ukazał się na Onecie. Polecam:

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/histo ... yt/054d6yz
(...)Ewa grała też z chłopakami. Kozłowski czasami opowiada znajomym o turnieju, w którym występował m.in. Widzew i ŁKS Łódź. Po zakończeniu zmagań na scenę wyszedł nieżyjący już Włodzimierz Smolarek. Zaczął czytać: „Królem strzelców został...” – w tym momencie widać było na jego twarzy zdziwienie, jego głos się zatrzymał... „Ewa Pajor”. I podeszła do niego dziewczynka z krótkimi włosami, wyglądająca jak chłopak.

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Post autor: Dzienis »

Bardzo dobrze, niech robi jak największą karierę.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Postaram się coś tu od czasu do czasu wrzucać, podobnie jak to robiłem na poprzednim forum.

Dzisiaj coś luźniejszego, kontynuujemy cykl: Ładna piłkarka na dziś.

Specjalnie dla naszego sympatycznego czołgisty @Tiger Tiki vel. Maxi. Sądzę, że trafię w Twoje guta ;)

Leah Williamson - 23-letnia zawodniczka obecnego mistrza Anglii - Arsenalu i reprezentacji Anglii, z którą zdobyła czwarte miejsce na ostatnich Mistrzostwach Świata. Williamson występuje na stoperze lub jako defensywna pomocniczka. W Arsenalu jest kluczową zawodniczką, w reprezentacji Anglii ostatnio przebiła się do pierwszego zespołu. Mundial 2019 spędziła na ławce.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek

obrazek

Instagram piłkarki: https://www.instagram.com/leahwilliamsonn/?hl=pl
Ostatnio zmieniony 12 maja 2020, 15:32 przez Curt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Ale szmula, ale suczita, mmm mmmmmm....
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Zgłaszam to do moderacji. :geek:

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Jak moderator da mi ostrzeżenie, to wyleci ze stanowiska #dyktaturaadminadegenerata #pistoletzwei #chujamizrobicie #nieumiemwhasztagi

Dobra, koniec offtopa.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Wróbelki ćwierkają, że TVP jest zainteresowana rozszerzeniem współpracy z PZPN w kwestii futbolu kobiet. Od niedawna mecze domowe reprezentacji są pokazywane w TVP Sport. Obecnie nieoficjalnie mówi się, że publiczna miałaby transmitować rozgrywki kobiecej Ekstraligi. Prawdopodobnie miałoby chodzić o najważniejsze spotkania w sezonie.
Powinienem się cieszyć, ale mam mieszane uczucia. Z jednej strony byłby to ważny krok naprzód w promocji tego sportu. Łatwiej byłoby znaleźć sponsora tak lidze jak i poszczególnym klubom, ALE nie ukrywajmy, że poziom sportowy Ekstraligi jest tak niski, że nie wiem czy nie przyniesie to efektu odwrotnego do zamierzonego. Jeszcze na stadionie jako tako się to ogląda, ale telewizja to inna para kaloszy. Może dobrym konsensusem byłyby transmisje w regionalnych kanałach TVP?

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Regionalna transmisja bylaby imo strzalem w 10tke.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod
Been thanked: 7 times

Post autor: jaro »

Curt pisze:
07 maja 2020, 10:43
Jeszcze na stadionie jako tako się to ogląda, ale telewizja to inna para kaloszy.
Dokładnie, w moim klubie mamy sekcję żeńską i dwie drużyny. Co prawda to tylko II i III liga, jednak dziewczyny mogą liczyć na dość dużą rzeszę kibiców którzy z upodobaniem bywają na meczach naszych pań...mówię poważnie. Szkoda tylko że mamy w mieście marną bazę piłkarską i dziewczyny są "poniewierane" po okolicznych wioskach gdzie są w miarę dobre warunki bazowo-treningowo-meczowe, albo na boisku ze sztuczną nawierzchnią gdzie gra i treningi grożą utratą zdrowia a oglądanie meczu przez siatkę okalającą boisko ma niewiele wspólnego z 21 wiekiem. Natomiast mecz w TV to rzeczywiście zupełnie coś innego, no chyba że to jest Olimpiada, Mundial bądź Euro.
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Bardzo ładna historia. Młoda brytyjska adeptka futbolu uczestniczy w akcji charytatywnej, polegającej na podbijaniu piłki. Zebrane pieniądze mają być przeznaczone na służbę zdrowia. Dostrzega to portal Sportbible i aranżuje rozmowę z jej piłkarską idolką - Lucy Bronze, która jest gwiazdą reprezentacji Anglii.

To właśnie lubię w dzisiejszym świecie. Dzięki mediom społecznościowym, zwłaszcza zaś Twitterowi, my - szaraczki, bardzo "zbliżyliśmy się" do "gwiazd". Bezpośredni kontakt z dziennikarzami, piłkarzami czy innymi znanymi osobami jest dzisiaj dużo łatwiejszy, niż kiedykolwiek.
Jest to też kolejny przykład tego, że rośnie pokolenie piłkarek, których idiolkami były/są inne piłkarki, co uważam za niezwykle ważne dla rozwoju dyscypliny. Już o tym pisałem na starym forum, ale kobiecie (dziewczynce) zawsze łatwiej będzie utożsamić się z inną kobietą (zresztą spójrzcie na tę dziewczynkę - nie wie co ze sobą zrobić widząc na ekranie komputera swoją idolkę ;) . Wyjątki oczywiście są i widzimy je dzisiaj na boiskach. Obecne pokolenie piłkarek pytane o idoli z dzieciństwa zawsze wymienia piłkarzty. Nic dziwnego - piłka kobieca była nieobecna w telewizji i innych mediach. Teraz się to zmienia i jestem przekonany, że przyszłe piłkarki będą w swoich wywiadach opowiadać o inspiracji Ewą Pajor, Adą Hegerberg czy właśnie Lucy Bronze ;)

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Jak powiedziała, tak zrobiła. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Katarzyna Kiedrzynek odchodzi z PSG. Co by nie mówić, to bramkarka tej klasy nie może sobie pozwolić, żeby grać w 1/3 meczów, lub mniej. Obecnie bramkarką nr 1 była Chilijka Endler, stąd bardzo dobra decyzja Kasi. Dla kibiców kadry kobiet to też dobra wiadomość, bo brakarz bez ogrania, to żaden bramkarz. W kontekście eliminacji potrzebujemy pewnej, grającej regularnie, bramkarki między słupkami.

Pożegnanie Kiedrzynek z kibicami:

7 lat gry we Francji, kawał czasu. Można powiedzieć, że swoim transferem przetarła szlaki dla tego pokolenia zawodniczek. Wcześniej mieliśmy tylko piłkarki w Bundeslidze (i to głównie drugiej), 1 czy 2 nazwiska w Szwecji (ale to z kolei zamierzchłe czasy).

Inna piłkarka PSG - Paulina Dudek, przedłużyła kontrakt do 2022 roku. Obecnie ma pewne miejsce w pierwszej 11 paryżanek. Oby tylko trzymała się z daleka od kontuzji, które jej nie oszczędzają, to będzie pewnym punktem kadry w eliminacjach do Euro.

Awatar użytkownika
torres
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Been thanked: 4 times

Post autor: torres »

@Curt do jakiej ekipy odchodzi Kiedrzynek? Interesuje mnie, bo często mogłem posłuchać wypowiedzi Kasi i to twardy charakter z Wielkopolski:)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Jeszcze nie wiadomo, choć oczywiście pojawiają się plotki i spekulacje. Najczęściej pada nazwa OL i Wolfsburga. Odejście do Lyonu (wg Kasi "oni by chcieli ale...) byłoby swego rodzaju "zdradą", więc wg mnie odpada. Poza tym występuje tam pierwsza bramkarka reprezentacji Francji, więc w mojej ocenie byłby to błędny krok. We francuskiej drużynie zawsze forowana będzie francuska piłkarka, zwłaszcza reprezentacji. To samo tyczy się Wolfsburga, bo gra tam przecież Almuth Schult -pierwsza golkiperka reprezentacji Niemiec (w dodatku, jak wlaśnie czytam - ma kontrakt do czerwca 2022). Sam jestem ciekawy gdzie pójdzie. To będzie jeden z najważniejszych transferów lata w futbolu kobiecym. Na pewno odejście do ekipy słabszej niż pierwsza trójka Bundesligi, Division 1, WSL (Anglia), ewentualnie Liga Iberdola (Hiszpania) byłoby krokiem w tył. No chyba, że Japonia albo USA :D

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Curt pisze:
08 maja 2020, 10:55
Bardzo ładna historia. Młoda brytyjska adeptka futbolu uczestniczy w akcji charytatywnej, polegającej na podbijaniu piłki. Zebrane pieniądze mają być przeznaczone na służbę zdrowia. Dostrzega to portal Sportbible i aranżuje rozmowę z jej piłkarską idolką - Lucy Bronze, która jest gwiazdą reprezentacji Anglii.

To właśnie lubię w dzisiejszym świecie. Dzięki mediom społecznościowym, zwłaszcza zaś Twitterowi, my - szaraczki, bardzo "zbliżyliśmy się" do "gwiazd". Bezpośredni kontakt z dziennikarzami, piłkarzami czy innymi znanymi osobami jest dzisiaj dużo łatwiejszy, niż kiedykolwiek.
Jest to też kolejny przykład tego, że rośnie pokolenie piłkarek, których idiolkami były/są inne piłkarki, co uważam za niezwykle ważne dla rozwoju dyscypliny. Już o tym pisałem na starym forum, ale kobiecie (dziewczynce) zawsze łatwiej będzie utożsamić się z inną kobietą (zresztą spójrzcie na tę dziewczynkę - nie wie co ze sobą zrobić widząc na ekranie komputera swoją idolkę ;) . Wyjątki oczywiście są i widzimy je dzisiaj na boiskach. Obecne pokolenie piłkarek pytane o idoli z dzieciństwa zawsze wymienia piłkarzty. Nic dziwnego - piłka kobieca była nieobecna w telewizji i innych mediach. Teraz się to zmienia i jestem przekonany, że przyszłe piłkarki będą w swoich wywiadach opowiadać o inspiracji Ewą Pajor, Adą Hegerberg czy właśnie Lucy Bronze ;)
Urocze wideo.

Do Polski chyba też ta akcja doszła:

Osobiście nie rozumiem, dlaczego nie mogła podbić ten jeden raz więcej, ale ok.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Tam chodzi o jakąś konkretna liczbę czy po prostu jak najwięcej? Bo nie orientuję się.

Niezłą ma kontrolę - zwróć uwagę jak nisko podbija tę piłkę.

PS: Sam umiem podbić max kilkanaście i to jak poćwiczę :D

Tymczasem mamy kolejną bombę: Sylwia Matysik została zakontraktowana przez Bayer 04 Leverkusen. Ten klub zawsze kojarzył mi się z Polakami. Chyba kilkanastu "naszych" się tam przewinęło. Teraz do tej historii dołącza koleżanka po fachu. :)Sylwia Matysik to defensywna pomocniczka. Grywa także w formacji defensywnej. Od 3 lat była piłkarką Górnika Łęczna, z którym sięgnęła po mistrzostwa i puchar kraju. Z Reprezentacją Polski U-17 zdobyła Mistrzostwo Europy w 2013 roku. Obecnie w kadrze rotuje między wyjściową jedenastką, a pozycją podstawowej zmienniczki, w zależności od ustawienia. Bardzo mnie cieszy ten krok. Wiele piłkarek (ostatnio Emilia Zdunek) pokazała ile daje transfer za granicę, nawet jeśli klub nie jest potentatem (Bayer zajmuje obecnie 9 pozycję na 12 w tabeli).

Cieszy mnie też, że kobieca piłka nożna przebija się w mediach. Wpisałem Sylwia Matysik w Google i widzę, że już kilka portali podało tę informację. 5-10 lat temu nie do pomyślenia.

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

PZPN sobie robi jaja z piłki nożnej kobiet. Dawno podjęto wszystkie decyzje o tym co dalej z futbolem panów nad Wisłą w czasach pandemii. Piłkarki musiały czekać. Ok - rozumiem, kasa, wpływy - trzeba załatwić najpierw najważniejsze sprawy. Decyzja co z rozgrywkami kobiet miała być podjęta 12.05. I co? Wczoraj na zebraniu jedyne co ustalili, to to że odraczają decyzję do 25.05 :lol: Całe to gówno z Covidem akurat trafilo na sezon-reformę rozgrywek, więc podejrzewam (słuchając Bońka, że reforma MUSI być przeprowadzona za wszelką cenę), że nie obejdzie się bez gwałtu na klubach. Klubach, które już były nieco pokrzywdzone formatem rozgrywek w tym roku (np. z II ligi spada 9 klubow z 12!). Prawdopodobnie rozgrywki nie zostaną wznowione. Nie będzie awansów, ale spadki już jak najbardziej. Logiczne. Nie pozostaje nic innego jak czekać, ale nic dobrego się nie szykuje. Czuje to w kościach.

Awatar użytkownika
Tiger Tiki
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Post autor: Tiger Tiki »

Curt pisze:
01 maja 2020, 17:54
Specjalnie dla naszego sympatycznego czołgisty @Tiger Tiki vel. Maxi. Sądzę, że trafię w Twoje guta
Dopiero teraz widzę...
Takie materiały promoujące kobiecą piłkę, to ja rozumiem :mrgreen:

A tak poważnie mówiąc, to kobieca Bundesliga też startuje w weekend?
Mam już taki głód piłki, że co jak co, ale MŚ kobiet, to bym obejrzał.

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Rusza 29 maja. Zdaje się, że jako jedyna z "poważnych" lig. Mi przede wszystkim szkoda, że w Hiszpanii rozgrywki nie zostaną wznowione, bo nasza kadrowiczka Emilia Zdunek była w półfinale pucharu.
Tiger Tiki pisze:Mam już taki głód piłki, że co jak co, ale MŚ kobiet, to bym obejrzał.
Co za wyposzczenie :D

PS: Chyba już Ci o tym kiedyś pisałem, ale kobiece Euro będzie rozgrywane gdzieś w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Nie pamiętam już gdzie to było :D Wprawdzie do 2022 roku może już będziesz mieszkał w Polsce, ale no tam ;)

Awatar użytkownika
Tiger Tiki
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Post autor: Tiger Tiki »

Curt pisze:
13 maja 2020, 11:48
PS: Chyba już Ci o tym kiedyś pisałem, ale kobiece Euro będzie rozgrywane gdzieś w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Nie pamiętam już gdzie to było Wprawdzie do 2022 roku może już będziesz mieszkał w Polsce, ale no tam
Sprawdziłem na wikipedii i dwa ze stadionów, na których mają grać (Bramall Lane w Sheffield i New York Stadium w Rotherham), to dla mnie około 20 minut samochodem, a i do Manchesteru daleko w sumie nie jest. Jakby Polki grały i wciąż bym tu mieszkał, to można by było podejść.

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

To trzymaj kciuki za naszą kadrę. ;) Ja, będąc z natury pesymistą obstawiam najwyżej drugie miejsce i odpadnięcie w barażach. Mam wrażenie, że Covid-srowid pokrzyżuje nam plany, bo najlepsza forma większości dziewczyn jest teraz, a nie mozna grać.

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Rozgrywek nie ma, ale ciekawych newsów przez ostatnie kilka dni nie brakuje.

Do wielkiej rodziny piłki kopanej kobiet dołącza Śląsk Wrocław, który zakupił licencję AZSu Wrocław - wielokrotnego mistrza Polski, którego jednak najlepsze czasy już minęły.

Wbrew temu tweetowi nie są pierwsi z klubów Ekstraklasy. Swoje sekcje mają również Lechia i Cracovia, a młode dziewczęta, nie uczestniczące w rozrywkach Mistrzostw Polski szkoli także przynajmniej Jagiellonia i Legia. Śląsk Wrocław jest jednak jedynym obecnie klubem posiadającym zarówno sekcję męską i kobiecą w najwyższych klasach rozgrywkowych.

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Kolejny ciekawy transfer w kobiecym futbolu. Nasza trzecia reprezentacyjna bramkarka Kinga Szemik zagra we francuskim FC Natnes. Do tej pory Szemik występowała w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej, ale po ukończeniu studiów, mimo dobrych wyników w Texas Rio Grande żaden klub z ligi profesjonalnej nie zdecydował się na jej pozyskanie. Szemik zapowiadała powrót do Europy i tak się stało. Z Nantes na pewno będzie miała łatwiej dotrzeć na zgrupowania, bo jej miejsce zamieszkania stanowiło przeszkodę w pojawianiu się na obozach reprezentacji. Szkoda tylko, że Nantes to jednak druga liga. W przyszłym sezonie będą walczyć o awans na co podobno mają realne szanse. Na pewno to krok lepszy niż powrót do Ekstraligi, gdzie nie ma ani takiego zaplecza ani takiego sztabu fachowców.

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Ludzie: piłkarki są niekobiece. To babochłopy.
Piłkarki:

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Curt pisze:
13 maja 2020, 10:02
PZPN sobie robi jaja z piłki nożnej kobiet. Dawno podjęto wszystkie decyzje o tym co dalej z futbolem panów nad Wisłą w czasach pandemii. Piłkarki musiały czekać. Ok - rozumiem, kasa, wpływy - trzeba załatwić najpierw najważniejsze sprawy. Decyzja co z rozgrywkami kobiet miała być podjęta 12.05. I co? Wczoraj na zebraniu jedyne co ustalili, to to że odraczają decyzję do 25.05 :lol:
Lepsze to, niż "połowa maja? a chuj, odwołamy całą piłkę od III ligi (włącznie) w dół". I leśne dziady mają fajrant do sierpnia. :(

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

stork pisze:
18 maja 2020, 10:45
Curt pisze:
PZPN sobie robi jaja z piłki nożnej kobiet. Dawno podjęto wszystkie decyzje o tym co dalej z futbolem panów nad Wisłą w czasach pandemii. Piłkarki musiały czekać. Ok - rozumiem, kasa, wpływy - trzeba załatwić najpierw najważniejsze sprawy. Decyzja co z rozgrywkami kobiet miała być podjęta 12.05. I co? Wczoraj na zebraniu jedyne co ustalili, to to że odraczają decyzję do 25.05 :lol:
Lepsze to, niż "połowa maja? a chuj, odwołamy całą piłkę od III ligi (włącznie) w dół". I leśne dziady mają fajrant do sierpnia. :(
Daj im czas. 25.05 pewnie się dowiemy, że koniec rozgrywek. :lol:

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Curt pisze:
18 maja 2020, 11:07
stork pisze:
18 maja 2020, 10:45
Curt pisze:
Daj im czas. 25.05 pewnie się dowiemy, że koniec rozgrywek. :lol:
I tak się stało. Liga zakończona. Górnik mistrzem. Puchar być może dograny zostanie we wrześniu.

Tymczasem BUM - Katarzyna Kiedrzynek podpisuje kontrakt z VFL Wolfsburg. Hedvig Lindahl w czerwcu kończy się kontrakt, więc klub Volkswagena szukał porządnej alternatywy. Wcześniej wspominałem o mojej obawie, że po ewentualnym transferze Kasi, może bronić Schult, bo to jednak Niemka w niemieckim klubie, ale wtedy nie wiedziałem tego, że ta dopiero co została mamą bliźniaków, więc prawdopodobnie nie wróci tak szybko do profesjonalnego futbolu. No i Kasia bądź co bądź jest lepsza. Ciekawy transfer. Dwie najlepsze polskie piłkarki w jednym klubie.

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

W dzisiejszym wpisie coś innego - kącik wspominkowy

Nadchodzi lato 2003 roku. Jak niemal co roku, spędzamy dni wolne w domu na wsi pod Zatorem, który stoi niezamieszkały od lat, ale moi rodzice się nim opiekują w imieniu mojej ciotki-właścicielki, która mieszka za granicą. Mam 13 lat. To czasy, w których poziom zainteresowania piłką nożną osiąga u mnie najwyższe poziomy. To też czasy, w ktróych regularnie kupowałem Bravo Sport (:lol:) i Piłkę Nożną. Kolega-sąsiad, z którym się przyjaźnię pokazuje mi nowe dla mnie czasopismo - GIga Sport (w którym są lepsze plakaty!) Przy wizycie w miasteczku kupujemy numer.

Siedząc na leżaku, na świeżo skoszonym podwórku po raz pierwszy w życiu mam kontakt z piłką nożną kobiet. W Giga Sporcie jest króciutki artykuł o Reprezentacji Polski. Zapada mi w pamieć, że selekcjoner pytany o różnice w stosunku do futbolu panów twierdzi, że ich nie ma, oprócz tego, że musi pamiętać o tym, że musi pamiętać kiedy wyjść z szatni. Pobudzało to moją 13-letnią wyobraźnię, nie powiem. Wiecie jaki to wiek :D Może dlatego pamiętam to zdanie do dzisiaj.

W okolicach 2008/2009 roku zaczynam interesować się piłką nożną kobiet - na początku sprawdzam wyniki reprezentacji, jakie są kluby, układ sił na świecie itd. Między Giga Sportem, a tymi latami, z nożną kobiet prawie nie mam kontaktu - gdzieś na Eurosporcie "miga" mi tylko słynny karny Brandi Chastain (ikoniczna chwila - patrz zdjęcie niżej), choć wtedy myślę, że to Niemka, a nie Amerykanka. W klasie mam dwie piłkarki, ale nie gadamy nigdy o futbolu.

obrazek

Przypominam sobie o stareńkim artykule z Giga Sport jakiś parę lat temu, ale mimo googlowania nic nie znajduję. Nie mam żadnego punktu zaczepienia. Nie jestem nawet pewny, że to był Giga Sport.

Jest 2017 rok. Mija prawie 14 lat od artykułu w Giga Sport. Nagle na twitterze Asia Tokarska publikuje to:

To to! Poznaję na pierwszy rzut oka. Jest nawet zdanie, które zapamiętałem, więc nie ma mowy o pomyłce. Niebywały przypadek. Jak się okazuje, Asia jest wówczas częścią kadry i nawet prezentuję sztuczkę "specyficzną dla kobiecego futbolu" (na zdjęciu po prawej). Zapytana, Aśka wysyła mi, info że to Gga Sport, maj 2003 roku.

Tekst mówi:
Giga Sport o kobiecej piłce w 2003 roku pisze: KOBIETY NIE PŁACZĄ TYLKO STRZELAJĄ

Polska reprezentacja w piłce nożnej kobiet rozpoczęła meczem z Węgrami w Czechowicach boje o udział w Mistrzostwach Europy. Zanim jednak doszło do tego pojedynku GIGA reporter obserwował jak nasze dziewczyny trenują w ośrodku PZPN w Wiśle i dowiedział się wszystkiego co chcielibyście wiedzieć o futbolu dla pań, a boicie się zapytać

Czym się różni kobiecy, a w naszym przypadku chyba dziewczęcy futbol od tego dla panow? - trener biało-czerwonych dziewczyn Albin Wira miał spore problemy by odpowiedzieć na to pytanie.
Dziewczyny naprawdę trenują i grają jak panowie. Są zawzięte, zdecydowane, czasem nawet gryzą murawę, nigdy nie płaczą i nie marudzą. Jak się zdenerwują to czasem nawet przeklinają. A jak podczas np. treningu na sali się zawezmą, to tak tną po nogach, że lepiej ustępować im z drogi. Acha, jest jedna różnica - przypomina sobie w końcu trener Wira -Nie mogę zbyt swobodnie czuć się w ich szatni i muszę wiedzieć kiedy wyjść... Ale oprócz tego wszystko jest takie same jak w męskim futbolu - chodzi o to by dobrze przyjąć, dobrze podać i oczywiście strzelić bramkę.

Reprezentacja polskich pań jest bardzo młoda - Ale szczegółów wam nie podam, bo jak wiadomo kobiet się o wiek nie pyta - dodaje trener dziewcząt.

Polskie reprezentantki pochodzą chyba ze wszystkich regionów Polski. Większośc z nich jeszcze się uczy, część jest już po studiach, z reguły po AWF-ie. Tylko jedna, bramkarka Agnieszka Śmiechowska-Gajdecka nie jest już panną. Mamy też jedną zawodniczkę w pełni zawodową, która gra w kobiecej Bundeslidze.

-One nie myślą chyba jeszcze o tych sprawach - śmieje się ich trener, słysząc pytanie, czy na stadion przychodzą sympatie naszych zawodniczek. - Teraz zajęte są głównie futbolem. Np. podczas zgrupowań, jeszcze się nie zdarzylo, żeby po zajęciach "ruszyły w miasto". W ogóle to wydaje mi się, że to bardzo twarde dziewczyny. Np. na nigdy mecze nie malują się, zawsze są spontaniczne i naturalne.

Skąd w naszych zawodniczkach wzięło się zamiłowanie do futbolu?

-One zwykle rozpoczynały od gry na podwórku ze swymi braćmi - opowiada trener Wira. - Gdy okazywało się, że idzie im dobrze szukały odpowiedniego klubu i tam rozpoczynały prawdziwą grę w futbol. Teraz mają niepowtarzalną szansę zabłysnąć w Europie.
Redakcja GIGA Sportu trzyma kciuki.

(Dodatkowe teksty w polach bocznych:)

Dobra passa trwa

Polska reprezentacja pań w zeszłym roku odniosła historyczny sukces - udało się jej po raz pierwszy awansować do grupy 20 najlepszych europejskich drużyn. Ten suckes umożliwił im start w eliminacjach do ME, które się właśnie rozpoczęły. W naszej grupie są jeszcze Węgry, Rosja, Francja i Islandia. Rosjanki i Francuzki to bardzo silne drużyny i są one faworytkami. jednak do mistrzostw, które odbędą się w 2005 roku w Anglii i w których udział weźmie 8 drużyn mozna awansowac nawet z trzeciego miejsca, więc nasze reprezentantki są dobrej myśli. Tym bardziej, że maja obecnie dobrą passę - nie przegrały 11 pojedynków o punkty.

Mamy kilkaset zawodniczek

W Polsce gra już kilkaset piłkarek! Mamy też dwie ligi dla pań. W pierwszej jest obecnie 9 drużyn, a w drugiej, reionalnej, aż 30. Regularnie organizowane są nabory do żeńskich klubów na które przychodzą tłumy małych dziewczynek, ktore chcą być drugimi Beckhamkami.
C2M8w2kXgAAfrMd.jpg
C2M8w2kXgAAfrMd.jpg (309.76 KiB) Przejrzano 3083 razy
Oczywiście do tych mistrzostw się nie zakwalifikowaliśmy ;)
Ciężko zliczyć ile zmieniło się (głównie in plus) od tego czasu. Po pierwsze (na szczęście) coraz rzadsze są teksty typu "kobiety grają w piłkę" (niebywałe odkrycie!), po drugie coraz częście pojawiają się za to teksty profesjonalne - o transferach, rozgrywkach itd. Zupełnie zmienił się układ rozgrywek międzynarodowych, układ sił, liczba drużyn, lig i ilość pilkarek (tutaj jest mowa o kilkuset, a obecnie jest to kilka tysięcy dorosłych i kilkadziesiąt tysięcy juniorek). Nie wspomnę o tym ile Internet zrobił piłki nożnej kobiet publikując wiadomości o niej. Niby kilkanaście lat, a jesteśmy w zupełnie innych czasach.

Aha, wytłuszczyłem Albina Wirę, bo niedawno był "slynny" na twitterze dzięki rudemu. Tak, to ten sam. Swego czasu był selekcjonerem kadry pań. :)

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Jeśli ktoś jest ciekawy jak wygląda niemiecka Frauen Bundesliga, to za około 15 minut jest mecz Wolfsburga przeciwko FC Koeln. Ewa Pajor w wyjściowej jedenastce.

Transmisja:
https://tv.dfb.de/video/flyeralarm-frau ... eln/27749/

Chyba, że jest blokada regionalna - wówczas wybaczcie ;)

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

PZPN a konkretnie jego komisja do spraw nagłych zatwierdziła decyzje dotyczące rozgrywek w tym sezonie.
Zgodnie z wcześniejszymi, wstępnymi decyzjami zatwierdzono mistrzostwo dla Górnika Łęczna i wicemistrzostwo Medyka. Trzeci zespół tj. Czarne Sosnowiec, który zgromadził tyle punktów co Medyk rowniez otrzyma nagrodę przysługującą wicemistrzowi. Najbardziej pokrzywdzony jest Uj-ot, który miał zaległy mecz dzięki ktoremu po zwycięstwie wskoczyłby na pozycję wicemistrza. Ostatnie zespoły zostały zdegradowane. Podobne rozwiązania przyjęto w I i II lidze. Czyni to rozgrywki kobiet jednymi, w których mimo braku ukończenia rozgrywek nastąpią spadki

W związku z tym:

@stork @Gary @Salander w przyszłym sezonie derby Częstochowy w II lidze - Skra utrzymała się, a Gol spada z I ligi.
@bałuciarz SMS kończy rozgrywki Ekstraligi na 5 miejscu
@shawn @Przema @karollo89@PietroBosman Olimpia utrzymuje się spokojnie w Ekstralidze zajmując 8 miejsce
@grucha @Mateusz Widok i Unia Lublin spadają do III ligi
@Wielki Komisarz @Tiger Tiki @Licz AP LG Gdańsk awansowała do Ekstraligi
@douglasperyskop 3 miejsce w Ektralidze Czarnych Sosnowiec
@konri @pavel16 AZS UJot zajął czwarte miejsce w Ekstralidze
@Leszek GKS Katowice kończy rozgrywki Ekstraligi na 6 miejscu z 12
@Eneldo Unifreeze Górzno spada do II ligi
@miniu AZS Wrocław (od nowego sezonu Śląsk Wrocław) 9 miejsce w Ekstralidze i utrzymanie
@lukasgol Polonia Poznań spada do II ligi, ale ten klub chyba został juz i tak zlikwidowany
@dias Praga Warszawa spada do II ligi

Pominięci - macie za mało postów, żeby mi się chciało sprawdzać, nie wiem skąd jesteście, nie ma tam drużyny albo przeoczyłem (was albo drużynę). ;)

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: grucha »

Nawet nie wiedziałem, ze w Lublinie jest jakaś kobieca drużyna, a tu 2 były w drugiej lidze, dzięki za info :D
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Kiedyś był Motor jeszcze, ale już chyba nie istnieje.

W III lidze są jeszcze Perły, więc derby na derbach ;)

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Rozmawialiśmy przed sezonem o Skrze i wydawało mi się, że pisałeś, iż o utrzymanie będzie bardzo ciężko, spada sporo zespołów, bo ma być reorganizacja rozgrywek. Dobrze pamiętam, czy coś kompletnie pomieszałem? Jeżeli dobrze, to wychodzi na to, że Skra Ladies nieźle sobie poczyna.

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Zajęły trzecie miejsce w lidze. Całkiem fajna drużyna, widać że to nie taka zbieranina, tylko juz półprofesjonalnie się tam wszystko odbywa. Dziewczyny są młodziutkie, ale jak utrzymają tę pakę która mają, to z nie zdziwie się jak dorastając w tym klubie będą grały w I lidze. Np. w starciu z moim KKSem były lepsze piłkarsko, ale nie wywiozły trzech punktów przez brak doświadczenia i krzepy piłkarskiej. Głupi błąd, problemy z kocentracją, brak cwaniactwa, gabaryty dziewczynek, a nie kobiet itp

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Głupie pytanie, ale różnie to z tymi kobiecymi drużynami bywa. Mecze Skry Ladies odbywają się na stadionie męskiej Skry? Na Loretańskiej?

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Przypuszczam, że tak, po tym zdjęciu na ich stronie:

obrazek

jednak warto to zawsze uzgodnić np. na fanpejdżu danej drużyny. Np. mój KKS z uwagi na rozgrywki Młodej Ekstraklasy musiał się kiedyś wyprowadzić na jakiś czas na stadion po drugiej stronie miasta. Różnie bywa.

ODPOWIEDZ