Polska jedenastka XXI w.

Rozmowy piłkarskie wykraczające poza pozostałe działy
Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 16 times
Been thanked: 29 times

Polska jedenastka XXI w.

Post autor: dias »

W ostatniej Piłce Nożnej jest ranking najlepszych polskich zawodników po 2001 roku, czyli grających w XXI wieku. Sto nazwisk, kupa roboty. Gdyby na podstawie tego rankingu, biorąc pod uwagę miejsca, na których redaktorzy ulokowali poszczególnych zawodników, ułożyć jedenastkę w systemie 4-4-1-1 to wyglądałaby ona tak:

Dudek-Piszczek, Żewłakow, Glik, Jędrzejczyk-Błaszczykowski, Krychowiak, M.Lewandowski, Krzynówek-Żurawski-R.Lewandowski

Ciekaw jestem jakby wyglądały Wasze jedenastki. Kogoś byście dorzucili? Osobiście uważam, że ten ranking jest dość dziwnie skonstruowany. Ebi Smolarek na miejscu 11., a będący przez wiele lat fundamentem kadry Żewłakow 12.
Plebiscyt na serial dekady
:text-link:
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Al_Mette
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Been thanked: 6 times

Re: Polska jedenastka XXI w.

Post autor: Al_Mette »

Beka z tego Dudka. Ja też się na to nabierałem, ale MŚ 2002 to nie był popis w jego wykonaniu i generalnie mam wrażenie, że zaczarował wszystkich finałem LM i narosła wokół niego jakaś dziwna magiczna aura, a Boruc, Fabiański czy Szczęsny są kilka klas wyżej.

Reszta okej, cieszy brak Grosika. Żurawski jeszcze wątpliwy.
Nie będzie Messi pluł mi w twarz

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Has thanked: 24 times
Been thanked: 8 times

Post autor: bałuciarz »

Al_Mette pisze:
30 kwie 2020, 07:00
MŚ 2002 to nie był popis w jego wykonaniu
Nie był to popis w wykonaniu całej naszej kadry, oprócz meczu o nic ;) Zgadzam się, że wymieniona przez Ciebie trójka prędzej powinna powalczyć o pierwszy skład w tym zestawieniu. Co do reszty składu to wymieniłbym Lewandowskiego na Kałużnego i nie wiem czy Jędrzejczyk już aż tak się polskiej piłce zasłużył.

Awatar użytkownika
Al_Mette
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Na tym Jędrzejczykiem też się zastanawiałem, ale musiałbym dać Żewłaka na lewą, a na środek kogoś innego i głowa mnie zaczęła boleć, jak zacząłem o tym myśleć.

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

To też w sumie śmieszne, bo przy Żewłakowie, którego umieścili na miejscu 12., napisali "Liczby (występów w kadrze, w LM - przyp.dias) bardziej imponujące niż styl czy jakość gry". Natomiast przy Tomaszu Wałdochu, którego umieścili na miejscu 19. napisali "Obrońca nienaganny, ale może trochę mało przebojowy".
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Post autor: Curt »

Obecność Jędzy na lewej pokazuje jaka bieda jest od lat na tej pozycji. Nie to, że uważam go za miernego piłkarza, nie nie. Ale nie jest to w mojej ocenie bynajmniej poziom Piszczka na drugiej stronie obrony, czy innych zawodników z tej 11.

Że Żurawski tak wysoko też się trochę dziwię.
Forum piłkarskie https://forumpilkanozna.pl/

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Curt pisze:
30 kwie 2020, 10:58
Obecność Jędzy na lewej pokazuje jaka bieda jest od lat na tej pozycji. Nie to, że uważam go za miernego piłkarza, nie nie. Ale nie jest to w mojej ocenie bynajmniej poziom Piszczka na drugiej stronie obrony, czy innych zawodników z tej 11.

Że Żurawski tak wysoko też się trochę dziwię.
No Jędza nigdy lewym obrońcą nie był ;) Ale u Nawałki grywał na tej pozycji, z powodzeniem zresztą. Z tych, którzy mogą być lub grywali na LO to wg tego rankingu:
6. Jacek Krzynówek (z oczywistych względów nie rozpatrywałem go tam, gdybym go wziął na LO to wtedy na lewym skrzydle widziałbym Ebiego Smolarka)
12. Michał Żewłakow (j.w.)
41.(!) Artur Jędrzejczyk
44. Tomasz Rząsa
47. Maciej Rybus
48. Dariusz Dudka
51. Bartek Bereszyński
67. Jakub Wawrzyniak
73. Tomasz Kędziora
94. Tomasz Kiełbowicz

:roll:
Al_Mette pisze:
30 kwie 2020, 07:26
Na tym Jędrzejczykiem też się zastanawiałem, ale musiałbym dać Żewłaka na lewą, a na środek kogoś innego i głowa mnie zaczęła boleć, jak zacząłem o tym myśleć.
Wasilewski na stoperze?
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu

@Curt ma rację, bieda na lewej obronie rzuca się w oczy, zresztą zawodnicy których wymieniłeś świadczą o tym bez dwóch zdań.

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 9 times
Been thanked: 9 times

Post autor: Mazur »

Boruc w kadrze sporo więcej wybronił. Taki Fabian również. Taki jedyny fenomenalny mecz Dudka w kadrze to chyba z Francją gdzie wybronił nam remis.

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Gdybym miał wybrać bramkarza, który wybronił nam w kadrze najwięcej, to zdecydowanie Boruc. Ale autorom tekstu, jak rozumiem, chodziło o całokształt kariery w XXI wieku. Szkoda tylko, że nie biorą pod uwagę czysto piłkarskich aspektów a to gdzie grał (albo inaczej: przez jakie kluby był zatrudniony).
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Takanobu
Podwórkowy Kopacz
Podwórkowy Kopacz
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Takanobu »

Mazur pisze:
30 kwie 2020, 13:34
Taki jedyny fenomenalny mecz Dudka w kadrze to chyba z Francją gdzie wybronił nam remis.
W 2000, gdy reprezentacja leciała do Paryża po najniższy wymiar kary, też bronił jak natchniony.

Znalazłoby się pewnie jeszcze kilka jego bardziej udanych spotkań, np. to przeciwko Norwegii na wyjeździe, gdzie wszedł za Matyska. Ogólnie jednak był takim typem bramkarza, który w jednej chwili popisze się niesamowitą paradą a w drugiej puści babola. Nie on pierwszy i nie ostatni.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2020, 00:28 przez Takanobu, łącznie zmieniany 1 raz.

Bakan
Podwórkowy Kopacz
Podwórkowy Kopacz

Post autor: Bakan »

Dla mnie taka jedenastka powinna być hybrydą wpływu na reprezentację i kariery klubowej, przy czym to pierwsze traktowałbym jak priorytet.

U mnie wyglądałoby to tak:

Boruc- Koźmiński, Żewłakow, Glik, Piszczek- Krzynówek, Krychowiak, M.Lewandowski, Błaszczykowski- Lewandowski, Milik

GK: tutaj wątpliwości nie mam, przyzwoicie w klubie, w reprezentacji momentami epicko, mecze z Chorwacją i Niemcami to kanon, nikt inny nie wybronił nam tylu sytuacji
LB: tu równie dobrze można zrobić losowanie...
CB: zastanawiałem się nad Wałdochem z racji kariery klubowej ale jedne dobre eliminacje + kompromitacja w MŚ to za mało by wygryźć Żewłakowa, który po 2002 jeszcze długo grał na poziomie w reprezentacji a kluby zwiedził też całkiem solidne, Glik bezdyskusyjny
RB: komentarz zbędny
LM: swego czasu najlepszy piłkarz reprezentacji, zresztą w każdej późniejszej też miałby miejsce w pierwszym składzie
DM/CM: Krychowiak to filar naszej najlepszej reprezentacji w XXI, Lewandowski do solidnych występów w kadrze dołożył fajną karierę w klubie
RM: tak jak u Piszcza
FW/S: Lewy wiadomo, Milik za to, że był/jest jego idealnym partnerem i swoje ważne bramki też strzelił (Niemcy...), w Polsce niedoceniany napastnik klasy co najmniej europejskiej

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 34 times

Post autor: Licz »

Dudek był najlepszym piłkarzem Eredivisie, gdy wyjeżdżał do Anglii, później grał w klubie ze ścisłej czołówki jednej z najsilniejszych lig na świecie. Tylko Szczęsny na papierze ma lepszą karierę. W Liverpoolu do transfery Reiny grał prawie że regularnie, ale głównie dlatego, że The Reds nie trafili z transferem Kirklanda. Nie do końca mu ufano w roli numeru jeden o czym świadczy transfer młodego wówczas Anglika. Gdyby trafili wówczas z transferem, to Dudek nie zrobiłby kariery na Anfield. Ma szczęście, że Kirkland miał takie problemy ze zdrowiem. Wydaje mi się, że Dudek nie miał odpowiedniej głowy do piłki, był za miękki psychicznie. To dobry facet, ale ma za mało twardy tyłek.

Dla mnie w bramce między Boruc lub Szczęsny. Szczęsny w reprezentacji jest niespełniony, Boruc miał swój wielki czas, ale później się zapuścił i już nigdy, nawet gdy wygryzł Freya we Fiorentinie, nie grał na poziomie z Celticu.

Zgadzam się z Bakanem, nie wiem z jakiej paki zrobiono miejsce Żurawskiemu. Bez mrugnięcia okiem Milik, Zieliński, a przed Magicem dodałbym jeszcze Smolarka.

A Jacek Bąk nie był lepszy od Glika?
Małpa jest znacznie lepszym moderatorem, niż członek Ogórka. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast mod Ogórka myli się zawsze - Korwin-Mikke

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Has thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Dzienis »

Nie był. Siedział na ławie w Lens, potem dogorywał w Katarze i Austrii Wiedeń. Grał w reprze, bo nie było lepszych, kompromitował się na wielkich imprezach.

Boruc - Żewłakow, Glik, Wasilewski - Krzynówek, M.Lewandowski, Krychowiak, Piszczek - Grosicki, Lewandowski, Błaszczykowski.

Ławka - Fabiański, Jędrzejczyk, Bąk, Kałużny, Zieliński, Żurawski, Smolarek

Koźmiński? Bez jaj, on w XXI wieku grał niespełna 1,5 roku. To zawodnik lat 90tych, srebrny medalista igrzysk.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B
Been thanked: 13 times

Post autor: Wielki Komisarz »

Bramkarz: Łukasz Fabiański. Solidna kariera klubowa, zwłaszcza jej druga część, gdy wyrósł na czołowego bramkarza najlepszej ligi świata. Przede wszystkim jednak - bohater Euro 2016, jedynego udanego turnieju dla reprezentacji Polski w XXI wieku.

Prawy obrońca: Łukasz Piszczek. W swoim czasie europejska czołówka na prawej stronie defensywy. Przyzwoite Euro 2012, znakomity turniej cztery lata później. Szkoda fatalnego występu w Rosji, ale konkurencja i tak daleko w tyle.

Środkowy obrońca: Kamil Glik. W kadrze zwykle nie zawodzi, kilka kapitalnych występów w ważnych meczach.

Środkowy obrońca: Michał Pazdan. Bardzo udane Euro 2016, o dziwo solidny również na mundialu. W kadrze nie pękał. Szkoda, że jego kariera klubowa nie potoczyła się tak jak należy. Ale zagrał z Legią Warszawa w Champions League, o ile pamiętam. To też cenne dokonanie.

Lewy obrońca: Michał Żewłakow. Dobra, momentami nawet bardzo dobra kariera klubowa. Na wielkich turniejach niestety kompromitacja, lecz konkurenci również na tym polu nie błyszczeli, a w klubach osiągnęli znacznie mniej.

Środkowy pomocnik: Mariusz Lewandowski. Bardzo porządna kariera klubowa z sukcesem w Pucharze UEFA, duża rzecz. W kadrze rzetelny.

Środkowy pomocnik: Grzegorz Krychowiak. Duże sukcesy z klubem, wspaniałe Euro 2016. Pewniak.

Lewy pomocnik: Jacek Krzynówek. Strasznie mi żal, że nie urodził się kilka lat później. Z takim dynamitem na lewej flance wygralibyśmy mistrzostwo Europy w 2016 roku. Solidne sezony w niemieckich klubach, znaczące występy w Champions League, wiele arcyważnych bramek w kadrze.

Prawy pomocnik: Jakub Błaszczykowski. Bohater wielkich turniejów, legenda Borussii Dortmund. Nie wymaga dalszych komentarzy.

Środkowy napastnik: Robert Lewandowski. Wiadomo, wszystko jasne.

Środkowy napastnik: Arkadiusz Milik. Bardzo ważne bramki w narodowych barwach, przede wszystkim zwycięskie trafienie z Irlandią Północną na Euro 2016. Napastnik europejskiej klasy. Szkoda, że kontuzje nie pozwolą mu uwolnić nawet 75% potencjału.

Wyróżnienia dla Euzebiusza Smolarka, Artura Boruca, Kamila Grosickiego, Ireneusza Jelenia i Marcina Wasilewskiego.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2020, 20:18 przez Wielki Komisarz, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ci, co chcą dobrze, postępują w taki sam sposób jak ci, co chcą źle".

Aldous Huxley, "Nowe wspaniałe Forum"

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu

Wielki Komisarz pisze:
30 kwie 2020, 20:14
Środkowy pomocnik: Duże sukcesy z klubem, wspaniałe Euro 2016. Pewniak.
Nazwisko Ci uciekło.

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Krychowiak oczywiście.

fragmentacja_plechy
Podwórkowy Kopacz
Podwórkowy Kopacz

Post autor: fragmentacja_plechy »

Zależy jakimi kryteriami się kierować. Jeśli brać pod uwagę duże turnieje to powinna się tu znaleźć wyjściowa jedenastka z Euro 2016, jedynego udanego turnieju od wielu lat. Jeśli patrzyć na całokształt kariery każdego zawodnika to kilku spoza Euro 16 umieściłbym w swojej drużynie. Kierując się natomiast sentymentem to można wybrać Ebiego Smolarka, który strzelał historyczne bramki w chudych latach polskiego futbolu czy Jerzego Dudka, który 15 lat temu miał swój mecz w Stambule.

O jedenastkę póki co się nie pokuszę, już na starcie miałbym problem z obsadą bramki. Pewne jest natomiast to, że numero uno to Pan Piłkarz Robert Lewandowski. Dalej Piszczek, Błaszczykowski, Szczęsny, Glik - kolejność przypadkowa.

Bakan
Podwórkowy Kopacz
Podwórkowy Kopacz

Dzienis pisze:
30 kwie 2020, 19:53
Koźmiński? Bez jaj, on w XXI wieku grał niespełna 1,5 roku. To zawodnik lat 90tych, srebrny medalista igrzysk.
Może i tak. Wrzuciłem go trochę na wyrost ale na tej lewej stronie taki ból, że naprawdę nie mam pomysłu. Piłkarsko chyba najlepszy Rybus. Niektórzy dają Jędrzejczyka ale moim zdaniem to był nasz najsłabszy punkt na Euro 2016, grał nie więcej niż poprawnie, zachwyt nieuzasadniony.

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Moim zdaniem Jędrzejczyk zagrał na Euro bardzo solidnie, zwłaszcza w defensywie, ale i w ofensywie ładnie współpracował z Grosickim czy Milikiem. Najsłabszym punktem na Euro był Nawałka.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Zremisowaliśmy na tym turnieju z późniejszymi mistrzami Europy i ówczesnymi mistrzami świata. Nawałka zademonstrował wielki kunszt trenerski. Pamiętajmy również o karimatach, w które był zaopatrzony sztab szkoleniowy reprezentacji Polski.

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Dzienis pisze:
04 maja 2020, 21:37
Moim zdaniem Jędrzejczyk zagrał na Euro bardzo solidnie, zwłaszcza w defensywie, ale i w ofensywie ładnie współpracował z Grosickim czy Milikiem. Najsłabszym punktem na Euro był Nawałka.
Piszesz o Euro czy o Mundialu w Rosji?
viewforum.php?f=34

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

O Euro oczywiscie.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Bakan
Podwórkowy Kopacz
Podwórkowy Kopacz

Dzienis pisze:
Jędrzejczyk moim zdaniem nie dawał kompletnie nic w ofensywie i nawet jeśli nie jest to jego wina to i tak oceniam go nie więcej niż przyzwoicie podczas gdy reszta grała dobrze lub bardzo dobrze.

Roli Nawałki bym nie umniejszał. Mundial zawalił ale na Euro byliśmy kolektywnym z jedną z najlepszych defensyw turnieju. Nasza gra obronna była wskazywana przez zagranicznych ekspertów jako wzór do naśladowania. Nie ma co gadać ale udane Euro 2016 to w dużej mierze zasługa selekcjonera.

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Post autor: Maldini »

Na Euro 2016 sporym zarzutem do Nawałki było to odwlekanie zmian. Żałuję też niskiej skuteczności, bo tam powinniśmy nastrzelać więcej goli, tworzyliśmy sytuacje, a jednak w żadnym spotkaniu nie zdobyliśmy więcej niż jednej bramki. Jędrzejczyk nie zawiódł. Warto pamiętać, że on na lewej obronie został wymyślony późną jesienią 2014, a zaraz na początku 2015 złapał jeszcze ciężką kontuzję. Jego staż na tej pozycji był niewielki, a dał radę przede wszystkim pod kątem defensywnym, co było odwieczną bolączką. W porównaniu z króciutkim wtedy epizodem Rybusa dawał większą pewność w obronie, i był stabilniejszy niż Wawrzyniak i Boenisch.

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Post autor: Curt »

Dzienis pisze:
Typowa gadka kibicowska. Jest wynik - piłkarze grali sami. Nie ma wyników - wina trenera. :lol:
Forum piłkarskie https://forumpilkanozna.pl/

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

To nie jest wyłącznie moja opinia, ale Nawałka został oceniony przez zagranicznych ekspertów jako jeden z najgorszych trenerów na Euro, a Jędrzejczyk był rozpatrywany nawet do 11tki turnieju, bo bieda na lewej obronie była nie tylko u nas.
https://sportowefakty.wp.pl/euro-2016/6 ... w-czekal-n
https://pikio.pl/nawalka-w-ogniu-krytyk ... ala-dalej/

Co do mundialu 2018 to tam zawalili wszyscy, trener oczywiście też.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy
Has thanked: 44 times
Been thanked: 34 times

Post autor: Licz »

Dla mnie to jest niebywałe, jak po takim turnieju Adam Nawałka może otrzymywać krytyczne głosy, a ponadto sądzę, że autorzy takich artykułów jak ten od ESPN powinni otrzymać pozew sądowy o zniesławienie. Praca Nawałki na tym turnieju powinna być porównywana do pracy Kazimierza Górskiego i Anotniego Piechniczka w turniejach, z których przywozili medale. Nawałka też by je przywiózł, gdyby nie te przeklęte jedenastki.

Głównym zarzutem wobec Nawałki jest to, że grał za bardzo zachowawczo i nie robił zmian. Założeniem zmiany jest wzmocnienie drużyny, a krytykanci chcieli tylko zmiany dla samej zmiany. Przecież na ławce rezerwowych mieliśmy tylko Kapustkę, Szczęsnego i Boruca, których można było wpuścić, nie obawiając się o spadek jakości gry. Jeszcze był Zieliński, który notorycznie zawodził w kadrze, a jego zmiana wiązałaby się ze zmianą formacji i jedynym zawodnikiem, którego mógł w tym układzie zmieniać to Milik.

Nawałka wycisnął z tej drużyny wszystko. Wielu piłkarzy zagrało życiówkę. Jędrzejczyk rozegrał bardzo dobry turniej i tutaj należą się wielkie brawa dla Nawałki, że odkrył tego piłkarza na tę pozycję. Pazdan w Ekstraklasie potrafił się kompromitować, a na turnieju był rewelacją. Mączyński piłkarzem jest przeciętnym, a świetnie wpasował się w tę drużynę i z nim na boisku funkcjonowała znacznie lepiej niż z Jodłowcem, Linettym czy Zielińskim. Glik grał znakomicie, Błaszczykowski również mimo problemów z grą w klubie, Grosicki grał jak piłkarz z Premier League a nie Championship. Gra naszej drużyny była bardzo dobra, od żadnego przeciwnika nie byliśmy gorsi, w każdym meczu Milik czy Lewandowski marnowali takie sytuacje, których marnować nie powinni. Przeciwko Niemcom mieliśmy trzy dogodne sytuacje, oni tylko jedną. Zremisowaliśmy z potęgą, od której zawsze dostawaliśmy lanie, a mogliśmy po meczu pluć sobie w brodę z powodu niewykorzystanej szansy na trzy punkty. Milikowi pewnie do dziś śnią się te wszystkie setki.

Do dziś nie mogę przeboleć tego turnieju, taka okazja za naszego życia pewnie już się nie przydarzy.
Małpa jest znacznie lepszym moderatorem, niż członek Ogórka. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast mod Ogórka myli się zawsze - Korwin-Mikke

Awatar użytkownika
Babinicz
Rezerwowy
Rezerwowy
Ostrzeżenia: 1
Has thanked: 10 times
Been thanked: 20 times

Post autor: Babinicz »

Al_Mette pisze:
Beka z tego Dudka. Ja też się na to nabierałem, ale MŚ 2002 to nie był popis w jego wykonaniu i generalnie mam wrażenie, że zaczarował wszystkich finałem LM i narosła wokół niego jakaś dziwna magiczna aura, a Boruc, Fabiański czy Szczęsny są kilka klas wyżej.

Nigdy nie miej takiego zdania. Zapamiętaj: w sezonie 1999/2000, pierwszym, gdzie mieliśmy dopuszczonych do rozgrywek drużyny z 4 miejsca, w II fazie grupowej, Feyenoord Dudka grał w grupie śmierci - Lazio, Chelsea, Marsylia. Dudek bronił jak natchniony, i bądź co bądź (bo był jeszcze Matysek) powinien wystąpić już na Euro2000. Nigdy o tym nie zapominaj w kontekście Stambułu. Dudek w Holandii wybierany był nie tylko bramkarzem roku...
Mazur pisze:
Boruc w kadrze sporo więcej wybronił. Taki Fabian również. Taki jedyny fenomenalny mecz Dudka w kadrze to chyba z Francją gdzie wybronił nam remis.
[/quote
Pamięć zawodzi, Zidane wcisnął na 1:0 z wolnego w końcówce. Ale był to mecz szlagier kadry Engela. Bo taka prawda: tylko grając z najlepszymi, możesz się czegoś nauczyć.

W wymarzonej jedenastce musi znajdować się miejsce dla Smolarka. On był pierwszy z poziomem: international level. Pierwsze, trudne eliminacje, wygrane przed Euro2008 to najlepszy okres polskiej piłki, przed epoką Nawałki. bo tam to już same gwiazdy, w tym przede wszystkim: Kapustka - aleś ty mnie zaimponowałeś...
Al Pacino - (...)Gdy kręciliśmy Scarfaca... byłem zakochany.

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 9 times

Post autor: Mazur »

Jam_nie_Babinicz pisze:
07 maja 2020, 17:05
Al_Mette pisze:

Nigdy nie miej takiego zdania. Zapamiętaj: w Lidze Mistrzów w sezonie 1999/2000, pierwszym, gdzie mieliśmy dopuszczonych do rozgrywek drużyny z 4 miejsca, w II fazie grupowej, Feyenoord Dudka grał w grupie śmierci - Lazio, Chelsea, Marsylia. Dudek bronił jak natchniony, i bądź co bądź (bo był jeszcze Matysek) powinien wystąpić już na Euro2000. Nigdy o tym nie zapominaj w kontekście Stambułu. Dudek w Holandii wybierany był nie tylko bramkarzem roku...
Mazur pisze:
Pamięć zawodzi, Zidane wcisnął na 1:0 z wolnego w końcówce. Ale był to mecz szlagier kadry Engela. Bo taka prawda: tylko grając z najlepszymi, możesz się czegoś nauczyć.

W wymarzonej jedenastce musi znajdować się miejsce dla Smolarka. On był pierwszy z poziomem: international level. Pierwsze, trudne eliminacje, wygrane przed Euro2008 to najlepszy okres polskiej piłki, przed epoką Nawałki. Bo tam to już same gwiazdy, w tym przede wszystkim: Kapustka - aleś ty mnie zaimponowałeś...
Nie zawodzi. Był jeszcze mecz za czasów Janasa. :)

Awatar użytkownika
Al_Mette
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Jam_nie_Babinicz pisze:
07 maja 2020, 17:05
Nigdy nie miej takiego zdania. Zapamiętaj: w Lidze Mistrzów w sezonie 1999/2000, pierwszym, gdzie mieliśmy dopuszczonych do rozgrywek drużyny z 4 miejsca, w II fazie grupowej, Feyenoord Dudka grał w grupie śmierci - Lazio, Chelsea, Marsylia. Dudek bronił jak natchniony, i bądź co bądź (bo był jeszcze Matysek) powinien wystąpić już na Euro2000. Nigdy o tym nie zapominaj w kontekście Stambułu. Dudek w Holandii wybierany był nie tylko bramkarzem roku...
W Holandii, tam się tulipany sadzi, a nie w piłkę gra.

A tak poważnie to ja wiem i pamiętam, bo zawsze PNie pisali i w radio opowiadali, że potężny Jurek obronił karnego, ale jego peak był króciutki i w porównaniu z p o t ę ż n y m Borucem czy nawet Szczęsnym i Fabiańskim to jednak ławkowanie w Liverpurzu, Realu czy słaba gra w kadrze to trochę przeciętnie nie.

ODPOWIEDZ