Reprezentacja Polski

O futbolu w wydaniu reprezentacyjnym

Kto wg Ciebie powinien zostać kolejnym selekcjonerem Reprezentacji Polski?

Czesław Michniewicz
10
38%
Adam Nawałka
6
23%
Maciej Skorża
0
Brak głosów
Michał Probierz
4
15%
Piotr Nowak
1
4%
Marek Papszun
0
Brak głosów
Jacek Magiera
1
4%
Jerzy Brzęczek
1
4%
Trener zagraniczny (napisz w komentarzu kto)
3
12%

Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
dias
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Has thanked: 113 times
Been thanked: 124 times

Re: Reprezentacja Polski

Post autor: dias »

Paulinho pisze:
14 sty 2022, 15:54
A żaden Szwajcar nie wygrał mistrzostwa Polski i co z tego?
To, że liga szwajcarska i liga niemiecka stoją wyżej niż polska ekstraklasa.
Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B.
Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie.

Albert Einstein

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 20 times
Been thanked: 34 times

Post autor: Mazur »

On prowadził Austrię na Euro 2016? Oni tam zagrali tragicznie, po świetnych eliminacjach.

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec
Has thanked: 9 times
Been thanked: 21 times

Post autor: Jagiellon »

Dzienis pisze:
14 sty 2022, 15:59
Bilans meczów reprezentacji Polski w XXI wieku - 268 meczow - 131 zwycięstw - 67 remisów - 70 porażek.
49% zwycięstw, 25% remisów, 26% porażek.

Bilans Adama Nawałki:
50 meczów - 26 zwycięstw, 15 remisów, 9 porażek.
52% zwycięstw, 30% remisów, 18% porażek.
I to wszystko wliczając nieszczęsny Mundial... Nawałka ma najlepsze statystyki z XXI wiecznych selekcjonerów.
Janas miał lepsze, to może od razu jego wyciągnijmy z puszczy.

Paulinho
Junior
Junior
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times

Post autor: Paulinho »

dias pisze:
14 sty 2022, 16:04
Paulinho pisze:
14 sty 2022, 15:54
A żaden Szwajcar nie wygrał mistrzostwa Polski i co z tego?
To, że liga szwajcarska i liga niemiecka stoją wyżej niż polska ekstraklasa.
No stoją, Sousa też zrobił mistrzostwo z Bazyleą i to dosyć niedawno. A Beenhakker prowadził w latach 80 i 90 Real Madryt to powinniśmy być mistrzami świata z nim u steru.
Dla mnie Michniewicz pod względem samych sukcesów trenerskich jest o niebo lepszy od Kollera. Michniewicz awansował do fazy grupowej Ligi Europejskiej mając gównianą kadrę zespołu. Awansował na MME i wygrał tam z Belgią i Włochami. To jakoś bardziej do mnie przemawia w kontekście podjęcia pracy selekcjonera niż awans do Bundesligi 15 lat temu czy mistrzostwo Szwajcarii sprzed 20.

Awatar użytkownika
stork
Zwycięzca Typera
Zwycięzca Typera
Has thanked: 283 times
Been thanked: 127 times

Post autor: stork »

Dobra wiadomość? Słaby jestem z ruskich.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
dias
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu

Bardzo dobra informacja.

Albert Einstein

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

A pierwsze miejsce w grupie kwalifikacyjnej na Euro z Szwecją i Rosją w poważnej piłce a nie z młodzieżówką i ćwierćfinał ligi europy z Basel to gorsze wyniki niż u Cześka czy nie?

Paulinho pisze:
14 sty 2022, 16:29

Dla mnie Michniewicz pod względem samych sukcesów trenerskich jest o niebo lepszy od Kollera.
To jest dopiero fikołek xD
Ostatnio zmieniony 14 sty 2022, 16:37 przez Jagiellon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stork
Zwycięzca Typera
Zwycięzca Typera

To teraz wróćmy do wróżenia z fusów. ;)
Jak skomentował to Kulesza?

- Nie wybrałem jeszcze selekcjonera reprezentacji Polski. Toczą się rozmowy, mogę jedynie zdradzić, że jest trzech realnych kandydatów. Rozmawiałem z trenerami zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Teraz wybieram już w bardzo wąskim gronie. (…) Spośród trzech kandydatów zostanie wybrany selekcjoner. Etap wstępnego rozpoznania rynku już dawno za mną. Przy ostatecznej decyzji liczyć się będą wyłącznie kwestie takie jak kompetencje, wizja czy determinacja - powiedział prezes federacji na łamach

Kulesza nie zdradził nazwisk, ale biorąc pod uwagę wpis na Twitterze Sebastiana Staszewskiego z Interia.pl, w trójce kandydatów są wspomniani Koller oraz Nawałka, a także jeszcze jeden polski szkoleniowiec. Jego nazwisko nie padło.
Kto jest tym trzecim? Mam coraz mniejsze zaufanie do pisamków, Staszewski się dzisiaj skompromitował, ale wcześniej niemal jednogłośnie twierdzili, że Michniewicz na pewno nie. Papszun dopiero co przedłużył Raków. O boże, o kurwa - chyba nie Probierz?
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

stork pisze:
14 sty 2022, 16:32

Dobra wiadomość? Słaby jestem z ruskich.
To jest jedna z lepszych informacji jakie można sobie wyobrazić. To są jedni z lepszych Rosjan. :dance:

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

stork pisze:
14 sty 2022, 16:36

- Nie wybrałem jeszcze selekcjonera reprezentacji Polski. Toczą się rozmowy, mogę jedynie zdradzić, że jest trzech realnych kandydatów. Rozmawiałem z trenerami zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Teraz wybieram już w bardzo wąskim gronie. (…) Spośród trzech kandydatów zostanie wybrany selekcjoner. Etap wstępnego rozpoznania rynku już dawno za mną. Przy ostatecznej decyzji liczyć się będą wyłącznie kwestie takie jak kompetencje, wizja czy determinacja - powiedział prezes federacji na łamach

Kulesza nie zdradził nazwisk, ale biorąc pod uwagę wpis na Twitterze Sebastiana Staszewskiego z Interia.pl, w trójce kandydatów są wspomniani Koller oraz Nawałka, a także jeszcze jeden polski szkoleniowiec. Jego nazwisko nie padło.
Kto jest tym trzecim? Mam coraz mniejsze zaufanie do pisamków, Staszewski się dzisiaj skompromitował, ale wcześniej niemal jednogłośnie twierdzili, że Michniewicz na pewno nie. Papszun dopiero co przedłużył Raków. O boże, o kurwa - chyba nie Probierz?
Coś ktoś mówił o Runjaiciu. A polski miałoby oznaczać ekstraklasowego.

Awatar użytkownika
dias
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu

Jeśli tym trzecim jest Probierz i go Kulesza wybierze, to kupuję tonę popcornu i będę go jadł codziennie!

Albert Einstein

Awatar użytkownika
stork
Zwycięzca Typera
Zwycięzca Typera

Jagiellon pisze:
14 sty 2022, 16:40
stork pisze:
14 sty 2022, 16:36

Coś ktoś mówił o Runjaiciu. A polski miałoby oznaczać ekstraklasowego.
Może i ma to sens, ale... wkurwia mnie już ta sytuacja, nie chce mi się na ten temat rozmyślać. Kulesza robi swoje, a co to znaczy, tego nie wie nikt, dziennikarze sobie tylko zgadują podając fake newsy, a my się tym podniecamy jak małpy bananem. Jadę się napić.

SUPERLIGA = HIV

Paulinho
Junior
Junior

Jagiellon pisze:
14 sty 2022, 16:35
A pierwsze miejsce w grupie kwalifikacyjnej na Euro z Szwecją i Rosją w poważnej piłce a nie z młodzieżówką i ćwierćfinał ligi europy z Basel to gorsze wyniki niż u Cześka czy nie?

Paulinho pisze:

Dla mnie Michniewicz pod względem samych sukcesów trenerskich jest o niebo lepszy od Kollera.
Zaraz a kto i kiedy zajął pierwsze miejsce w kwalifikacjach EURO przed Szwecją i Rosją?
Po prostu więcej dla mnie znaczą sukcesy Michniewicza w ostatnich 5 latach niż Kollera te sprzed 20. Ciekaw jestem tak w ogóle dlaczego tak dużo osób jakoś odrzuca kandydaturę Michniewicza. Bo spotykam takie komentarze, że dajcie spokój, Michniewicz lepiej nie, choć tak naprawdę to nie ma ku temu przesłanek. Z polskich trenerów nie ma aktualnie lepszego. W tym momencie to nawet Nawałka, który wraca z 4 letniej emerytury jest dla kibiców mesjaszem a Michniewicz, który nie tak dawno osiągał bardzo dobre wyniki z Legią jest nie do zaakceptowania.
Dużym plusem Marcela Kollera jest to doświadczenie, które zdobył w czasie 6 lat pracy jako selekcjoner. To może być kluczowe, bo nie ukrywam, że dobrze by było, żeby selekcjonerem został ktoś, kto miał do czynienia z pracą z reprezentacja narodową.
EDIT:
https://www.meczyki.pl/newsy/adam-nawal ... 774-n?s=07

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Paulinho pisze:
14 sty 2022, 17:01
Jagiellon pisze:
14 sty 2022, 16:35

Paulinho pisze:

Zaraz a kto i kiedy zajął pierwsze miejsce w kwalifikacjach EURO przed Szwecją i Rosją?
Po prostu więcej dla mnie znaczą sukcesy Michniewicza w ostatnich 5 latach niż Kollera te sprzed 20. Ciekaw jestem tak w ogóle dlaczego tak dużo osób jakoś odrzuca kandydaturę Michniewicza. Bo spotykam takie komentarze, że dajcie spokój, Michniewicz lepiej nie, choć tak naprawdę to nie ma ku temu przesłanek. Z polskich trenerów nie ma aktualnie lepszego. W tym momencie to nawet Nawałka, który wraca z 4 letniej emerytury jest dla kibiców mesjaszem a Michniewicz, który nie tak dawno osiągał bardzo dobre wyniki z Legią jest nie do zaakceptowania.
Dużym plusem Marcela Kollera jest to doświadczenie, które zdobył w czasie 6 lat pracy jako selekcjoner. To może być kluczowe, bo nie ukrywam, że dobrze by było, żeby selekcjonerem został ktoś, kto miał do czynienia z pracą z reprezentacja narodową.
No bez jaj, akurat Koller jeszcze niedawno grał w europejskich pucharach z Basel, średnia 2 pkt na mecz, w Austrii był wręcz noszony na rękach. A w el. do Euro 2016 zrobił to z przeciętną Austria:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (47.99 KiB) Przejrzano 278 razy
Można się kłócić o to kto lepiej się nadaje na selekcjonera na ten moment, ale już nie przesadzajmy że osiągnięcia Michniewicza w ostatnich latach mają nawet start do tych Kollera, nie ta półka trenerska.

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 20 times
Been thanked: 34 times

Post autor: Mazur »

Eliminacji Austriaków nie oglądałem, ale później na euro byli najgorsi.

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Mazur pisze:
14 sty 2022, 17:19
Eliminacji Austriaków nie oglądałem, ale później na euro byli najgorsi.
To też fakt, ale i potencjał ludzki nie był jakiś wspaniały. Tam Alaba musiał grać w pomocy bo brakowało im klasowych środkowych :P

Paulinho
Junior
Junior

Ciężko porównać pracę trenerów... Nasi szkoleniowcy raczej nie pracują za granicą w poważnych ligach i nie będą pracować. Co nie oznacza, że taki Michniewicz nie byłby dobrym lub bardzo dobrym selekcjonerem reprezentacji. Może z FC Basel by mu średnio szło ale z kadrą lepiej. Koller pracował tylko na swoim podwórku tak naprawdę (Niemcy, Austria, Szwajcaria).

Awatar użytkownika
stork
Zwycięzca Typera
Zwycięzca Typera

Nawet Rzesza Tysiącletnia JE Adolfa Hitlera tak szeroko nie definiowała swojego podwórka.

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
dias
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu

stork pisze:
14 sty 2022, 17:50
Nawet Rzesza Tysiącletnia JE Adolfa Hitlera tak szeroko nie definiowała swojego podwórka.
:lol: :lol: :lol:

Albert Einstein

Awatar użytkownika
MaG81
Rezerwowy
Rezerwowy
Has thanked: 25 times
Been thanked: 40 times

Post autor: MaG81 »

Pan Kulesza pokazuje tylko tyle, że żaden dziennikarz nie będzie mu się wpierdalał w pracę. Czasy "hej Zibi" chyba się skończyły.

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Rezerwowy
Rezerwowy
Has thanked: 21 times
Been thanked: 113 times

Post autor: Wielki Komisarz »

MaG81 pisze:
14 sty 2022, 18:09
Pan Kulesza pokazuje tylko tyle, że żaden dziennikarz nie będzie mu się wpierdalał w pracę. Czasy "hej Zibi" chyba się skończyły.
Przecież Boniek zrobił dokładnie to samo przy wyborze łajdaka Sousy. Puszczał fałszywe tropy, zwodził do końca. Ze szkodą dla reprezentacji Polski, bo poinformowani z wyprzedzeniem dziennikarze zweryfikowaliby ekscesy tej kanalii w ciągu jednego dnia. Inna sprawa, że ewentualna krytyka tej kandydatury najpewniej tylko utwierdziłaby Bońka w przekonaniu, żeby postawić właśnie na Portugalczyka.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2022, 18:14 przez Wielki Komisarz, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ci, co chcą dobrze, postępują w taki sam sposób jak ci, co chcą źle".

Aldous Huxley, "Nowe wspaniałe Forum"

Paulinho
Junior
Junior

stork pisze:
14 sty 2022, 17:50
Chodzi mi oczywiście o to, że pan Koller nie wychodził raczej ze swojej strefy komfortu pracując w tych trzech państwach bardzo podobnych kulturowo, w których można porozumiewać się w jednym języku. Dla niego objęcie posady selekcjonera reprezentacji Polski byłoby jednak pewnym skokiem na głęboką wodę i czymś zupełnie nowym w karierze.
BTW. Myślę, że jednak AH definiował swoje podwórko jeszcze szerzej.

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Michniewicz też nie wyszedł poza swoją strefę komfortu. Co to w ogóle za gadanie.

Dokładanie kolejnych absurdalnych wymagań zagranicznym szkoleniowcom, których w życiu nie spełniłby żaden Polak.

Paulinho
Junior
Junior

Oczywiście Czesław nie pracował za granicą. Ale co to ma do rzeczy jeśli mówimy o objęciu posady selekcjonera reprezentacji Polski? Koller chcąc przyjść do nas musiałby się liczyć z zupełnie innymi, obcymi dla siebie warunkami pracy. Musi mieć czas poznać piłkarzy, również pod względem mentalnym itd. Dochodzi bariera językowa a spotkałem się z tezą, że nie wszyscy piłkarze dobrze rozumieli to, co Sousa do nich mówił i czego od nich wymagał. Michniewicz (piszę tylko o nim, bo nie ma w Polsce innego kandydata, chyba nie Probierz lub Stokowiec) nie daje gwarancji, że Polska wygra dwa mecze i pojedzie na MŚ coś tam ugrać. Ale przynajmniej daje gwarancję, że nie powoła Szymańskiego i nie wystawi go na prawym wahadle w ważnym meczu o punkty jak zrobił Paulo Sousa, którego zawsze broniłeś.
Dla Ciebie widzę każdy selekcjoner z zagranicy byłby najlepszym wyborem. Prawda jest taka, że na dobrego to nas nie stać a jeśli mamy brać średniego za spore pieniądze to już lepiej Polaka.

Awatar użytkownika
MaG81
Rezerwowy
Rezerwowy

Wielki Komisarz pisze:
14 sty 2022, 18:13
MaG81 pisze:
Przecież Boniek zrobił dokładnie to samo przy wyborze łajdaka Sousy. Puszczał fałszywe tropy, zwodził do końca. Ze szkodą dla reprezentacji Polski, bo poinformowani z wyprzedzeniem dziennikarze zweryfikowaliby ekscesy tej kanalii w ciągu jednego dnia. Inna sprawa, że ewentualna krytyka tej kandydatury najpewniej tylko utwierdziłaby Bońka w przekonaniu, żeby postawić właśnie na Portugalczyka.
Tylko, że Pan Boniek wybrał sobie trenera sam jak sam twierdzi. Jednogłośnie. Pan Kulesza jak twierdzi robi normalne ogłoszenie o pracę, w ramach którego wraz ze swoimi współpracownikami przeprowadza rozmowy z kandydatami.

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Rezerwowy
Rezerwowy

MaG81 pisze:
15 sty 2022, 11:24
Wielki Komisarz pisze:
14 sty 2022, 18:13
MaG81 pisze:
Tylko, że Pan Boniek wybrał sobie trenera sam jak sam twierdzi. Jednogłośnie. Pan Kulesza jak twierdzi robi normalne ogłoszenie o pracę, w ramach którego wraz ze swoimi współpracownikami przeprowadza rozmowy z kandydatami.
Co to ma wspólnego z "wpierdalaniem się dziennikarzy w pracę"?

Awatar użytkownika
MaG81
Rezerwowy
Rezerwowy

Dla mnie to jest czysty układ, wtedy nie czułem tego.

Paulinho
Junior
Junior

Jeszcze jedno w kontekście Michniewicza. Bawią mnie sformułowania takie jak to, że Stanowski wpycha swojego kumpla do reprezentacji by mieć dobre newsy z kadry. Serio? Myślę, że ma to w dupie który z piłkarzy gra na konsoli w FIFĘ a który gra League of Legends czy którą nogą wstają z łóżka. A gdyby nawet... to mejweni potrzebują do tego posiadania "swojego" selekcjonera? Przecież oni tak bardzo dobrze znają wielu piłkarzy i mogą mieć od nich jeszcze lepsze info o tym co się dzieje w szatni niż od selekcjonera. Wystarczy wspomnieć choćby Glika, z którym Kanał Sportowy spędzał Sylwestra.

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Nie no, Stanowski wpycha Michniewicza do kadry bo jest jego kumplem, tak samo załatwił mu robotę w młodzieżówce.

Newsy z kadry to tylko bonus.

Paulinho
Junior
Junior

Nie no. Michniewicz nie potrzebuje protekcji Stanowskiego, by myśleć o podjęciu pracy jako selekcjoner. Wpychać to można kogoś słabego, kto potrzebuje takich pleców, bo inaczej by nie poradził sobie sam. Jakby się przyjaźnił z Maćkiem Bartoszkiem i o nim mówił w kontekście reprezentacji to bym uznał, że go wpycha do kadry, bo się lubią.

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Rezerwowy
Rezerwowy

Andrij Szewczenko wyjebany z Genoi. Macki Cezarego Kuleszy, którego w Italii często tytułuje się obecnie "Juliuszem Cezarem polskiego futbolu", sięgają naprawdę daleko.

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Paulinho pisze:
15 sty 2022, 12:48
Nie no. Michniewicz nie potrzebuje protekcji Stanowskiego, by myśleć o podjęciu pracy jako selekcjoner. Wpychać to można kogoś słabego, kto potrzebuje takich pleców, bo inaczej by nie poradził sobie sam. Jakby się przyjaźnił z Maćkiem Bartoszkiem i o nim mówił w kontekście reprezentacji to bym uznał, że go wpycha do kadry, bo się lubią.
Do młodzieżówki potrzebował wpychania przez Stanowskiego/Sawickiego ale do reprezentacji A już nie?

Paulinho
Junior
Junior

A był wpychany? To znaczy, Stanowski apelował wtedy do władz PZPN "bierzcie Cześka, bo to dobry trener"?

Awatar użytkownika
Jagiellon
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Podobno Sawicki załatwił mu robotę u Bońka bo wyjebali Michniewicza z Niecieczy i nie było ofert.

Ale w sumie może i Michniewicz byl wtedy dobrym kandydatem mimo to, w końcu zastępował skompromitowanego Dornę.

Awatar użytkownika
Dunkel
Grandmaster
Grandmaster
Has thanked: 13 times
Been thanked: 19 times

Post autor: Dunkel »

Serio forum jest za Michniewiczem? Czy ta ankieta już dawno się zdezaktualizowała?

Według na ten moment potrzebny jest trener z doświadczeniem reprezentacyjnym,bo nie ma czasu na wdrożenia, mają go: Prandelli (który z tego co słyszałem jest za stary wg Kuleszy), Hamren (o którym nie słyszałem ani pół wzmianki, szkoda), Nawałka (który ponoć nie jest brany pod uwagę), Szewczenko (który jednak dostał od Anglii 0-4). Jest jeszcze Loew, jego to bym wziął nie tylko do kadry tylko do budowy systemu szkolenia młodzieży, żeby za 16 lat coś z tego było więcej niż tylko gadanie w studio pomeczowym, że to i tamto, tak czy inaczej pewnie za drogi.
Mam wrażenie, że Kulesza bardzo chce nie znaleźć odpowiedniego trenera i dać posadę idiocie Probierzowi.
Reasumując, wpierdole z Rosją już blisko.
Tutaj jest chyba najlepsze forum o piłce nożnej w Polsce. :think:

Paulinho
Junior
Junior

Ja osobiście uważam, że to byłby dobry wybór. Jak pisałem wcześniej, na dobrego selekcjonera z zagranicy to nas nie stać a brać średniego? Po co? Zatrudnienie najlepszego i najdroższego selekcjonera nie daje żadnej gwarancji sukcesu.

Awatar użytkownika
stork
Zwycięzca Typera
Zwycięzca Typera

Nawałka nie jest brany pod uwagę? Ty chyba jednak Dunkel na tego twittera nie zaglądasz.

SUPERLIGA = HIV

Awatar użytkownika
Dunkel
Grandmaster
Grandmaster
Has thanked: 13 times
Been thanked: 19 times

Post autor: Dunkel »

O Nawałce się mówi, ale nie słychać konkretów, tak jakby dla Kuleszy był -entym wyborem.
Tutaj jest chyba najlepsze forum o piłce nożnej w Polsce. :think:

Awatar użytkownika
stork
Zwycięzca Typera
Zwycięzca Typera

Słychać samego konkrety odkąd Nawałka wrócił z wczasów.

SUPERLIGA = HIV

Paulinho
Junior
Junior

ODPOWIEDZ