Holandia

O futbolu w wydaniu reprezentacyjnym
Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Holandia

Post autor: Leszek »

Eneldo pisze:
22 cze 2021, 00:17
@Leszek - jutro musisz trzymać kciuki za remis w meczu Chorwacji ze Szkocją. Jeśli nie będzie, to albo Holandia gra z grupą F, albo musisz kibicować przeciwko Polakom w środę. Niestety.

Oczywiście jest jeszcze szansa, że Francuzi przejadą się po Portugalii i wiele innych kombinacji w grupie F, włącznie ze zwycięstwem Węgrów, ale na razie jakoś nie chce mi się wierzyć, by w tamtej grupie odpadły aż dwie drużyny.

Kombinacja trzecich miejsc A, D, E, F to jest dokładnie ta kombinacja, która daje Holandii grupę F. Wcześniej trochę zamieszałem i źle to opisałem. Ale teraz sprawę wykładam jasno.
Ostatni raz Ci zaufałem.

Dobra, kijem to, najwyżej. Co za różnica czy gra się z Portugalią w 1/8 czy w półfinale, albo się jest w stanie ich puknąć albo nie.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
oranje
Moderator
Moderator
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Post autor: oranje »

Portugalii to za cholerę Holandia nie puknie. Przegrywała w el. MŚ 2002 mając najlepszy skład na świecie, mając lepszy skład od nich w 2004 i 2006, grając fatalny turniej w 2012. Teraz obiektywnie mówiąc Portugalia ma lepszy skład, nigdy Holandii nie leżała. Ja tam trzymam kciuki za takie wyjście zespołów z 3 miejsc, żeby Holandia nie wpadła na 3F. Z możliwych 7 wariantów wyjść drużyn z 3 miejsc w 3 Holandia trafia na 3F. Po jutrze będziemy mądrzejsi.

Awatar użytkownika
Eneldo
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 30 times
Been thanked: 34 times

Post autor: Eneldo »

Możliwe scenariusze (wykluczyłem te, w których nie ma Szwajcarii, bo Szwajcaria ma pewny awans i te, w których jest jest Finlandia, a nie ma Ukrainy - bo Ukraina jest w tabeli 3 miejsc przed Finlandią).

ABCD
ABCE
ABCF
ACDE
ACDF
ACEF
ADEF

Holandia gra z grupą F przy ADEF, ACEF i ABCF. Szanse matematyczna wynoszą 3/7.

Szanse piłkarskie chyba jeszcze więcej.

Co do meczów Holandii i Portugalii, mi się przypomina jeszcze finał Ligi Narodów sprzed 2 lat.
Euro 2020

Awatar użytkownika
oranje
Moderator
Moderator

Napisałem, że w 3 z 7 możliwych kombinacji Holandia wpada na 3F, sprawdzam na angielskiej Wikipedii. Nie umie Holandia grać z Portugalią i nie uwierzę, że może ją pokonać w meczu o stawkę póki tego nie zobaczę.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

oranje pisze:
22 cze 2021, 00:47
Napisałem, że w 3 z 7 możliwych kombinacji Holandia wpada na 3F, sprawdzam na angielskiej Wikipedii. Nie umie Holandia grać z Portugalią i nie uwierzę, że może ją pokonać w meczu o stawkę póki tego nie zobaczę.
Ale z Francją zagrać to jeszcze gorzej. Z Niemcami też by nie było łatwo po tym co pokazali w sobotę. Po prostu trochę przesrane że jest ta cała grupa F.

Niby Holandia trafiła super własną grupę, ale tak naprawdę przez te półtora roku od losowania czułem co się święci w drugiej rundzie. Musimy się z tym pogodzić, najwyżej traktować niedzielny hit jak przedwczesny półfinał mówiąc żartobliwie. Koniec końców co za różnica, albo to zrobią albo nie. Ma przyszłość ta drużyna z fajnymi talentami, to jest najistotniejsze, natomiast do ewentualnego podbicia tego turnieju i tak podchodziliśmy myślę z pewną umiarkowaną rezerwą.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

@Eneldo czyli reasumując jednak ostatecznie remis w Chorwacja - Szkocja absolutnie w niczym Holandii nie pomoże, wręcz przeciwnie, sprawi że jedyne warianty w których Holandia nie wpada na 3F to te gdzie F się w ogóle nie kwalifikuje.

Nie ma co, lepiej się już nastawić raczej na nieuniknione. No i absolutnie nie zamierzam być w środę przeciwko Polsce. Tak więc mnie o to nie podejrzewajcie i nie bijcie jak coś :P
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Has thanked: 3 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: lukasgol »

Mecze Holendrów z Portugalczykami zawsze są brzydkie dla oka. Dużo fauli. Ja bym nie chciał znowu tego oglądać na dużej imprezie.
Jakie są ostatnie słowa komunisty ? Towarzysze ! Nie strzelajcie !

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

lukasgol pisze:
22 cze 2021, 08:32
Mecze Holendrów z Portugalczykami zawsze są brzydkie dla oka. Dużo fauli. Ja bym nie chciał znowu tego oglądać na dużej imprezie.
No i nie będzie na szczęście. Jejku, jak ja nie chciałem w niedzielne popołudnie tego meczu Holandia - Portugalia. Za dużo psychologicznych ciężarów, Ronaldo prężący muskuły, pół forum kibicujące Portugalii. Zwyczajnie po ludzku nie miałem na to ochoty.

Tymczasem będą Czechy, no na papierze faworyt jest jeden, ale cóż, nikt nikomu niczego nie da za darmo. Wydaje się że Holandia ma sprzyjającą drabinkę do półfinału i że jeżeli nie dojdzie do ostatniej czwórki to De Boer powinien zdecydowanie stracić pracę. Jednak nie jestem naiwny do tego stopnia by wierzyć że będzie lekko gładko i przyjemnie.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Haha (śmiech przez łzy). Czyli jednak wyszło po De Boerowemu, czemu się niby miało udać z tym nieudacznikiem trenerskim.

Dla mnie turniej już się skończył, lekka sympatia do Belgów, Hiszpanów, ale już się nie emocjonuje.

Najbardziej zawalił Malen, gdyby wykorzystał swoją szansę to zaraz potem by De Ligt nie wyleciał za czerwoną kartkę, ale mimo wszystko użytkowniku @Red zapisałem sobie że sklasyfikowałeś go jako ogóra i jeszcze za parę lat się będę tutaj z Ciebie śmiał. No ale dziś na pewno zawalił.

Nic mi nie pozostaje, mam nadzieję że jutro De Boer zostanie dyscyplinarnie wypierdolony ze stanowiska.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

De Boer zwolniony, alleluja. No to czekamy na następcę, ale każdy będzie lepszy od Franka. Mourinho się ze mną zgadza :P
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
PietroBosman
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Has thanked: 58 times
Been thanked: 31 times

Post autor: PietroBosman »

Leszek pisze:
29 cze 2021, 17:35
De Boer zwolniony, alleluja. No to czekamy na następcę, ale każdy będzie lepszy od Franka. Mourinho się ze mną zgadza :P
Tak myślałem, że skoro dzisiaj się tutaj wpisujesz, w tym momencie, to głowa selekcjonera spadła.
Powrót do Louisa van Gaala? Sentyment za dobrymi czasami? Zaraz stuknie mu siedem dych...
A może ktoś młodszy? Cocu?
Masz jakieś typy?

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

PietroBosman pisze:
29 cze 2021, 17:40
Masz jakieś typy?
Ja bym chętnie nawet poświęcił Ten Haga z Ajaksu. Jednak myślę że wycisnął już z klubem z Amsterdamu tyle ile mógł wycisnąć, chętnie bym go teraz zobaczył jako selekcjonera. To jest moje marzenie, ale nie wiem czy w ogóle realne.

Zakładając że do tego nie dojdzie to byłbym w stanie przystać na jeszcze jeden powrót LVG, mimo że wiekowy. Po Koemanie bali się mu dać bo bali się że zrobi zbyt dużą rewolucję w stosunku do RK, teraz wiadomo że wartało wtedy zaryzykować.

A intuicja mi podpowiada że padnie na Cocu, albo GIO, albo Ten Cate. Kogoś z tych dwóch pierwszych bym przyjął z olbrzymią sympatią, Ten Cate trochę mniej, ale tak czy tak po De Boerze każdy powinien zrobić progres.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
PietroBosman
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu

Leszek pisze:
29 cze 2021, 17:51

A intuicja mi podpowiada że padnie na Cocu, albo GIO, albo Ten Cate.
Chodzi o Giovanniego van Bronckhorsta? Jakoś nie kojarzę jego trenerskich dokonań.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

PietroBosman pisze:
29 cze 2021, 17:54
Chodzi o Giovanniego van Bronckhorsta? Jakoś nie kojarzę jego trenerskich dokonań.
Tak, o niego. No jednak mistrzostwo Holandii z Feyenoordem w sezonie 16/17 to był jakiś tam sukces na który ten klub czekał 18 lat. Tak więc jakoś tam obiecująco rokuje w trenerce,
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
PietroBosman
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu

Leszek pisze:
29 cze 2021, 18:49
PietroBosman pisze:
29 cze 2021, 17:54
Tak, o niego. No jednak mistrzostwo Holandii z Feyenoordem w sezonie 16/17 to był jakiś tam sukces na który ten klub czekał 18 lat. Tak więc jakoś tam obiecująco rokuje w trenerce,
No coś kojarzyłem ,że był Feyenoord... ale potem?

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

PietroBosman pisze:
29 cze 2021, 18:58
No coś kojarzyłem ,że był Feyenoord... ale potem?
I od czasów Feyenoordu siedzi w Chinach. Wybrał mamonę, ale mimo wszystko nie dyskwalifikowało by go to w moich oczach gdyby chciał wrócić dla kadry.

Mimo wszystko im więcej o tym myślę to najbardziej jednak marzę o LVG bo on akurat potrafi pracować z młodymi, wprowadzać młodych co teraz byłoby dla tej kadry ważne w najbliższych latach.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
PietroBosman
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu

Leszek pisze:
29 cze 2021, 20:34

Mimo wszystko im więcej o tym myślę to najbardziej jednak marzę o LVG bo on akurat potrafi pracować z młodymi, wprowadzać młodych co teraz byłoby dla tej kadry ważne w najbliższych latach.
Kibice marzyli o LvG przed zatrudnieniem De Boera... federacja holenderska to też beton.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

PietroBosman pisze:
29 cze 2021, 20:37
Kibice marzyli o LvG przed zatrudnieniem De Boera... federacja holenderska to też beton.
Mimo wszystko nie aż taki beton. Bali się trochę że LVG zrobi rewolucję po Koemanie który co by nie mówić wprowadził drużynę na dobre tory budując ciekawy szkielet zespołu. Jednak ja uważam że ten strach był błędem, nie wierzę że LVG by wywrócił wszystko do góry nogami i odkurzył Martinsa Indi czy Clessiego :mrgreen: Van Gaal jest kumaty, nie wierzę że nie oglądał kadry za Koemana i że nie chciałby zostawić tego co dobre za to wzbogacając o parę swoich pomysłów. Tak więc trzeba się było nie bać i dać kadrę LVG.

Może teraz...
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Dunkel
Grandmaster
Grandmaster
Has thanked: 11 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Dunkel »

Czemu nie Philip Cocu?
Tutaj jest chyba najlepsze forum o piłce nożnej w Polsce. :think:

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Dunkel pisze:
29 cze 2021, 23:40
Czemu nie Philip Cocu?
Nikt nie mówi że nie. Utalentowany młody trener. W przeciwieństwie do De Boera umiał wyjść z grupy w LM jak już trafił tam po raz pierwszy z PSV i jeszcze w dodatku dopiero po karnych przegrał dwumecz z Atletico. Po prostu głośno myślę o różnych opcjach.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Tiger Tiki
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 9 times
Been thanked: 28 times

Post autor: Tiger Tiki »

Tych holenderskich trenerów nowej generacji typu Cocu, w którymś tam poście pięknie zrecenzował użytkownik @Licz. Mógłby to przypomnieć.
Ja sądzę, że postawią na Van Gaala.

Ogólnie tak szybkie zwolnienie De Boera pokazuje, że chyba nie za bardzo w niego wierzono i jego posada od samego początku wisiała na włosku. On mógł co najwyżej zdecydowanie udowodnić wszystkim, że się mylą, bo kredytu zaufania nie miał za grosz.

Awatar użytkownika
Eneldo
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Has thanked: 30 times
Been thanked: 34 times

Post autor: Eneldo »

Może ten Marcel Keizer?
Euro 2020

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Gary »

A to de Boer poleciał, a nie sam podał się do dymisji?

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Gary pisze:
30 cze 2021, 20:47
A to de Boer poleciał, a nie sam podał się do dymisji?
Nie wiem, czytałem sprzeczne newsy, ale czy to ważne? Najważniejsze że szkodnika już nie ma.

Im więcej myślę tym bardziej jestem za LVG. Dlatego że najlepsze co zawsze on robił to odpowiednio wprowadzał młodych, może współpraca z gwiazdami mu się zbytnio nie układała ze względu na ciężki charakter, ale graczy na dorobku zawsze świetnie wprowadzał i tu miałby teraz pole do popisu aby odpowiednio do kadry zaadaptować Stengsa, Boadu, Brobbeya, Gravenberche, Timbera czy Gakpo i paru innych.

LVG to będzie najlepszy wybór.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

LVG oficjalnie.

Na to czekałem, to mnie cieszy. Najlepszy człowiek na obecny czas. Dzisiaj PSV osłabione brakiem Dumfriesa czy Malena którzy niemal na pewno odejdą powiozło Galatasaray 5:1 w eliminacjach LM, mam nadzieję że to dobry prognostyk przed wrześniowym rewanżem Holandia - Turcja :P
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
oranje
Moderator
Moderator

Nadal oficjalnie nie jest potwierdzony LVG. Zresztą, nie mam wielkich nadziei co do niego. Jestem bardzo wkurwiony na całą drużynę, bo była epokowa szansa na co najmniej półfinał Euro, zmarnowana w meczu z przeciętnymi Czechami. Ta generacja Holandii będzie długo czekać na półfinał. Od 2014 roku zegar tyka, zobaczymy do ilu lat dobrnie.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

oranje pisze:
22 lip 2021, 23:22
Jestem bardzo wkurwiony na całą drużynę, bo była epokowa szansa na co najmniej półfinał Euro, zmarnowana w meczu z przeciętnymi Czechami. Ta generacja Holandii będzie długo czekać na półfinał. Od 2014 roku zegar tyka, zobaczymy do ilu lat dobrnie.
Ojej, kompletnie nie kupuję takiego myślenia. Równie dobrze można to samo napisać o Euro 2008. System był wtedy inny, ale po wyczynach w grupie śmierci i uniknięciu Hiszpanii w ćwierćfinale też półfinał był obowiązkiem, a wiemy co się stało.

Belgowie też strasznie spaprali na Euro 2016 łatwą drabinkę do półfinału. Umówmy się, podobnie jak Holendrzy teraz też nie mieli trenera zbyt dobrego wtedy.

Zdarza się. Ja się kompletnie z Tobą nie zgadzam, zegar tykać będzie wyłącznie na korzyść, otimum powinno wypaść na Euro 2024 czy MŚ 2026.

A LVG jest właściwy bo potrafi z młodymi pracować, inna sprawa że chyba ma być tylko do Kataru.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

oranje pisze:
22 lip 2021, 23:22
Ta generacja Holandii będzie długo czekać na półfinał. Od 2014 roku zegar tyka, zobaczymy do ilu lat dobrnie.
Kurdę, jak masz mieć takie nastawienie to szkoda trochę mojej energii. Straciliśmy strasznie na zamianie Koemana na De Boera, a rzeczy się działy od paru lat bardzo pozytywne, wybuch kilku talentów w Ajaksie, rewelacyjny sezon tej drużyny w LM, mnóstwo pochwał dla Oranje za tą pierwszą edycję LN gdy rywalizowali z Francuzami i Niemcami w grupie.

Zjebał nam sporo też ten który jest jednym z symboli tej nowej ery czyli De Ligt, nie oszukujmy się, ale powtórzę to od czego zacząłem post. Jak masz mieć takie nastawienie to trochę szkoda energii... tu trzeba wierzyć bo talentów nie brakuje, naszym dyrygentem jest Frenkie przed którym najlepsze dopiero a wokół niego się może dziać sporo fajnego z Gravenberchami, czy innymi Timberami, Brobbeyami.

Mnie też jest szkoda, bo taki półfinał na tym Euro bym traktować jako taki fajny prolog do reszty że już coś im pokazaliśmy ale przyjdziemy za chwilę po więcej. No ale trudno, nie ma końca świata. Tu są dobre puzzle aby to lepiej ogarnąć.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
oranje
Moderator
Moderator

Nie irytuj się Leszku, ta wtopa z Czechami była straszna. Czechy - Dania, to musiał być półfinał, odpadnięcie z Czechami to klęska. Na MŚ 2022 nie widzę żadnej szansy na półfinał, zobaczymy, czy na Euro 2024 będzie już jakaś porządna dziewiątka. Odkąd oglądam turnieje (od 1998) najdłuższa przerwa Holandii w meldowaniu się w 1/2 wielkiej imprezy, to 6 lat (od Euro 2004 do MŚ 2010). Także obecna przerwa jest już najdłuższa.

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Post autor: Maldini »

W ogóle, jeśli LVG się potwierdzi, to Holandia stanie się jakimś gigantycznym ewenementem na mapie piłkarskiej Europy. Nie ma drugiej takiej kadry, która tak często wraca do poprzednich trenerów. Hiddink, Advocaat, Van Gaal - każdy z nich pracował multi-kadencyjnie. Może pora na drugie szanse Rijkaarda i Van Bastena ;)?

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Has thanked: 3 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: lukasgol »

Czemu Holandia o iluś lat kurczowo trzyma się tylko holenderskich trenerów. Może czas spróbować kogoś innego? Dawno temu za górami za lasami trenowali Pomarańczowych Anglicy, był m.in. Czech i Niemiec :mrgreen:
Jakie są ostatnie słowa komunisty ? Towarzysze ! Nie strzelajcie !

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

oranje pisze:
23 lip 2021, 00:45
Odkąd oglądam turnieje (od 1998) najdłuższa przerwa Holandii w meldowaniu się w 1/2 wielkiej imprezy, to 6 lat (od Euro 2004 do MŚ 2010). Także obecna przerwa jest już najdłuższa.
Hiszpanie czekali 24 lata między Euro 1984 a Euro 2008. Może po prostu życie nas zbyt rozpieściło ;) Poza tym nie zapominaj o jednej ważnej rzeczy, owszem 7 lat minęło od Mundialu w Brazylii, ale też przecież teraz wystąpili gdziekolwiek po raz pierwszy od tamtego czasu, w międzyczasie wychodziliśmy z mocnego kryzysu który powstał z olbrzymiej luki w przyroście talentów. Po rocznikach 83,84 sporo wakatów aż się w końcu zaczęły pojawiać talenty urodzone już pod sam koniec XX wieku.

Nie wolno o tym zapominać. Nie irytuję się, ale naprawdę nic nie da roztrząsanie rozbitej szklanki. Trzeba iść na przód.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Poza tym ogólnie zakładam użytkowniku @oranje iż masz trochę niewłaściwe podejście. Czy półfinał ma być celem samym w sobie? Chyba nie. Myślę że w tym roku nie byłoby i tak jeszcze tej dojrzałości na pokonanie choćby tych Anglików na Wembley. Nie dowiemy się oczywiście nigdy ale tak przypuszczam.

Nie wiem skąd Twoja wiedza że w Katarze na pewno będzie zero szans. Jeszcze nie wiesz jaka będzie drabinka, a może w 1/8 rywal będzie przystępny, tym razem z dobrym trenerem już nie zlaminmy a w ćwierćfinale po prostu zagrają dobry mecz przeciwko silnemu rywalowi? Belgowie nie byli od lat w czwórce, na Euro 2016 mieli szansę być po raz pierwszy, zepsuli też łatwą drabinkę i nie weszli do półfinału, a dwa lata później weszli do półfinału tym razem pokonując Brazylię w 1/4.

Mam wrażenie że patrzysz na wszystko zbyt jednowymiarowo i wiecznie przez czarne okulary.

@Maldini no tak, celna uwaga. I niektóre z tych powrotów okazywały się fatalna, ale akurat w LVG wierzę, poza tym zawsze będę się upierał że póki on może pracować to jest idealny na etap przebudowy związanym z wprowadzaniem młodych. To mu zawsze i wszędzie gdzie był wychodziło 100 razy lepiej niż współpraca z ukształtowanymi gwiazdami.
Kobe Bryant

ODPOWIEDZ