Champions League 2020/2021

Zagraniczne kopanie

Kto wygra UEFA Champions League 2020/21?

Borussia Dortmund
0
Brak głosów
Chelsea F.C.
0
Brak głosów
FC Bayern München
3
23%
FC Porto
0
Brak głosów
Liverpool F.C.
1
8%
Manchester City F.C.
5
38%
Paris Saint-Germain F.C.
3
23%
Real Madrid C.F.
1
8%

Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Re: Champions League 2020/2021

Post autor: lukasgol »

Kto nie ryzykuje nie pije szampana :obscene-drinkingbuddies:

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

Post autor: Gary »

Gary pisze:
18 mar 2021, 11:40
Mateusz pisze:
18 mar 2021, 11:25
lukasgol pisze:
18 mar 2021, 11:20
Dla niego Chelsea było za szybko albo nigdy nie będzie gotowy na tak duży klub bo wielu dobrych pilkarzy odbijało się tak jak on.
Nikt mu nie kazał brać się za pozycję trenera w Chelsea.
A Ty byś odmówił pracy w ukochanym klubie? Byłbyś w stanie powiedzieć "Nie, sorry, nie jestem gotowy, muszę nabrać doświadczenia, więc może innym razem."?
Mateusz pisze:
18 mar 2021, 11:49
Tak. To się nazywa odpowiedzialność.
Teraz tak piszesz i pewnie nawet w to wierzysz, ale pytanie czy jakby na stole leżała konkretna oferta, to odpowiedź byłaby taka sama. Podam Ci przykład ze swojej roboty: jeden z moich pracowników na rozmowie rocznej przyznał po czasie, że cieszy się, że odpowiedzialne zadania dostał po pewnym czasie, a nie od razu, chociaż na początku był trochę obrażony o to. Czyli wydaje się, że jest odpowiedzialny i realnie ocenia możliwości. Tymczasem gdy pojawiła się okazja (niespodziewanie), postanowił aplikować na stanowisko o powiedzmy półtora stopnia wyższe. I jestem pewien, że jakby go 2 tygodnie temu spytać niby teoretycznie, czy by chciał takie stanowisko, to by powiedział, że nie jest gotowy, a co innego się dzieje, gdy jest ono do wzięcia.

Mateusz

Post autor: Mateusz »

Pozostaje mi odpowiedzieć tym, co już napisałem; odnosiłem się wyłącznie do siebie. Jeden z Twoich pracowników postąpiłby tak, a ja postąpiłem inaczej. Napisałem 'postąpiłem', bo miałem oferty stypendiów w szkołach poza Lublinem, ale nie byłem na taki wyjazd gotowy. Wiedziałem, że nie dałbym sobie rady, więc odmówiłem. Frank Lampard i Twój pracownik postąpili inaczej. Mieli do tego prawo, a ja ich decyzji nie krytykuję, bo nie uważam swojego podejścia za coś uniwersalnego. Gdyby mnie Elon Musk zaprosił do pracy w SpaceX, to też bym odmówił, bo na tę chwilę tylko bym się zbłaźnił.

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: grucha »

Z takim podejściem to można do emerytury frytki w maku smażyć.
Forum Piłka Nożna

Mateusz

Nieprawda. Na spotkanie z Billem Clintonem miałem jechać, ale covid.

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Spotkanie z Billem Clintonem nie jest chyba jakimś szczególnym wyzwaniem.
Forum Piłka Nożna

Mateusz

Musisz się załapać na warsztaty w ONZ w Nowym Jorku, na których trzeba się zaprezentować.

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

Post autor: Gary »

Mateusz pisze:
18 mar 2021, 20:13
Musisz się załapać na warsztaty w ONZ w Nowym Jorku, na których trzeba się zaprezentować.
Niekoniecznie, wystarczy załapać się na targi biznesowe w Warszawie.
Klik.

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

ONZ skompromitowany twór podobnie jak Bill Clinton :D

Mateusz

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Idealne losowanie dla Realu.
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Eneldo »

Niby nie macie na drodze do finału City, Bayernu i Paryża, ale pamiętaj, że Real jest przeciętny i Liverpool oraz Chelsea/Porto to również trudni rywale z Waszej perspektywy.

Dla mnie Chelsea w finale. I go przegra, co będzie drugą porażką z rzędu Tuchela i Silvy.
4.6. Obecność Invocatio Dei w preambule konstytucji jest miernikiem rozwoju cywilizacyjnego.

Awatar użytkownika
Dunkel
Grandmaster
Grandmaster

Post autor: Dunkel »

W półfinale będzie przedwczesny finał, a Bayern - PSG także mógłby być szczebel wyżej.
Tutaj jest chyba najlepsze forum o piłce nożnej w Polsce. :think:

Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

Bayern - PSG na właściwych stadionach, Real na pewno jedzie na Anfield, ale nie wiadomo gdzie pierwszy mecz, Porto-Chelsea i City-Dortmund nie wiadomo.
4.6. Obecność Invocatio Dei w preambule konstytucji jest miernikiem rozwoju cywilizacyjnego.

Mateusz

Finał Bayern - Real?

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Eneldo pisze:
19 mar 2021, 12:40
Niby nie macie na drodze do finału City, Bayernu i Paryża, ale pamiętaj, że Real jest przeciętny i Liverpool oraz Chelsea/Porto to również trudni rywale z Waszej perspektywy.

Dla mnie Chelsea w finale. I go przegra, co będzie drugą porażką z rzędu Tuchela i Silvy.
Ja absolutnie do półfinału nie sięgam, Liverpool jest za mocny, żeby go zlekceważyć i na tyle słaby, że da się ich ograć. Nie mówię, że będzie to spacer, ale wg mnie Real właśnie z nimi ma największe szanse. W półfinale pewnie Chelsea, wiec 2 mecze na 0 z przodu, raczej nie widzę opcji, żeby coś z tego wyszło, ale i tak 1/2 przy tej nędzy w składzie byłaby zajebistym wynikiem.
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Post autor: stork »

Na półfinał to się już pewnie Hazard wykuruje, więc ja bym jednak śmiało marzył o końcowym tryumfie. :D
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

grucha pisze:
19 mar 2021, 12:31
Idealne losowanie dla Realu.
To się okaże jeszcze.Obie ekipy nie zachwycają. Real w lidze wygrane przepycha kolanem. Szanse oceniam 50-50 z Liverpoolem. Druga drabinka cholernie mocna.

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Trudno prognozować coś, co się już okazało ;) Z City, PSG, Bayernem i Chelsea byłoby w ryj na 80%, Porto i Dortmund to słabsze zespoły, wiec byłoby standardowe podejście, że leszcze ograją się sami, a potem zdziwienie, że jednak nie. Dlatego uważam, że lepiej się nie dało, co jie znaczy oczywiście, że będzie łatwo. Dla zespołu, który dostał wpierdol od rezerw Szachtara i jakiegoś 3 ligowca w Pucharze nie ma łatwych spotkań.
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Leszek »

Ta drabinka to jest kurwa zwykle dranstwo jak na formę wszystkich startujących drużyn.

No ale nic. W finale Guardiola ogra Tuchela.
Kobe Bryant

Los Angeles Lakers - Mistrz NBA 2019/2020

oranje
Moderator
Moderator

Post autor: oranje »

Do dupy losowanie. Trzy najsilniejsze drużyny (Bayern, Manchester City i PSG) po jednej stronie drabinki. Typuję do awansu Man City, PSG, Real i Chelsea. Na dzisiaj stawiam na finał City vs Chelsea. Moim wymarzonym finałem, który jest już niemożliwy był City vs PSG.

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: pavel16 »

Na papierze mecze wyglądają na ciekawe. Również ciekawe będą starcia półfinałowe. Typuję niemieckie i angielskie pary. A w finale Bayern-Liverpool i Bayern broniący tytułu.

Mateusz

Wstawiłem nową ankietę, bo ta stara wisiała już ponad pół roku. Mam nadzieję, że @stork nie będzie miał nic przeciwko.

Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

Wstyd Liverpool... Dać strzelić dwa gole Viniciusowi to jeden z tych wyczynów, które swobodnie można wpisać do listy hańby Champions League. Dobrze, że Petroniusz nic nie trafił.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Ja wybrałem dziś City - BVB.

Guardiola postanowił dziś nawet momentami dać trochę piłkę Dortmundczykom i jechać z kontry, co przynosiło całkiem pozytywne rezultaty. Borussia mam wrażenie też wniozła się trochę na swoją topkę. Wystarczył ten moment nieuwagi i zrobiło się stosunkowo niefajnie dla gospodarzy, ale przynajmniej grali do końca i chociaż to 2:1.

Oczywiście oznacza to że w Dortmundzie praktycznie City musi trafić do siatki minimum raz bo nie wierzę zbytnio w dowiezienie 0:0, ale jestem mimo wszystko spokojny że City w rewanżu zrobi swoje.

----------------------------------------

Dobrze że nie wybrałem Madrytu bo z tego co wszędzie czytam to tylko bym się denerwował. Ech, jutro trzeba trzymać kciuki za Chelsea, aby chociaż Real nie miał Porto w półfinale bo to już by było niesmaczne do potęgi.

Real to Real, umie walczyć o puchar Europy nawet wtedy gdy im się to nie należy i tego im zazdroszczę jako kibic Barcelony bo my dajemy radę tylko grając wielki sezon. Użytkowniku @Eneldo powinieneś latami żałować że nie życzyłeś Barcelonie dobrze gdy prowadziła z Liverpoolem 3:0 po pierwszym meczu. Tak jak Cię lubię tak nie mogę Ci tego zapomnieć, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie chciałem abyśmy i my raz zagrali wszystkim na nosie i wygrali wtedy gdy powiedzmy sobie szczerze średnio się nam to należy bo Liverpool zagrał wtedy na Camp Nou dobre spotkanie i nie zasłużył na takie wydawało się baty. Ale ja to miałem gdzieś, chciałem byśmy wszystkim zagrali na nosie, a dla Ciebie było ważniejsze twoje ego fachowca i jakaś skrajna sprawiedliwość.

Mam nadzieję że chociaż tego żałujesz patrząc jak Real w przeciwieństwie do nas umie wywijać takie numery.

Jedyny plus prawdopodobnego odpadnięcia Liverpoolu jest taki że Anglicy nie będą mieć trzech drużyn w półfinale a wydawało się że potencjalnie mają na to szanse. Przypominało by to nieco lata 2007-2009 ale można by się przecież chwycić za głowę bo dziś Premier League dużo słabsza jak wtedy. Więc to też byłby jakiś ponury żart.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Maldini »

Liverpool strasznie niepewny w defensywie przede wszystkim. Kabak i Phillips to nie ten poziom niestety. Na Arsenal starczyło, na Real niekoniecznie. W Madrycie podobała mi się gra Kroosa - prawdziwy lider, generał środka pola.

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Licz »

Żałosny Liverpool. Dobrze że wpadł ten jeden gol, chociaż nawet na tyle nie zasłużyli. Jednak można liczyć na Jotę, a Salah w miarę regularnie strzela. To jedyne pozytywy. Pomoc była bardzo słaba i dała się zdominować Realowi. Pierwsze piętnaście minut i próba wyprowadzenia piłki to była katastrofa. Co chwila strata, co chwila niedokładność. Na dodatek Real znalazł prosty sposób na swoje ataki - granie piłek za linię obrony między Philipsa i Trenta lub granie piłek na skrzydło po stronie Trenta. Philips ma duże braki szybkościowe, natomiast Trent zwłaszcza w tym sezonie nie radzi sobie w defensywie. Ich słabość doprowadziła do pierwszych dwóch bramek. Ich słabość sprawiła, że Vinicius wyglądał jak piłkarz. Strach pomyśleć, jakby wygladał w jego miejsce Mbappe, Neymar czy Coman. Nawet jak już się trochę otrząsnęli, to nadal te wyprowadzenie piłki nie wyglądało dobrze. Jak widziałem kiwającego się Kabaka lub Fabinho w środku pola robiącego rajd na trzech rywali, to zastanawiałem się do czego to doszło, dlaczego zawodnicy na tej pozycji używają dryblingu. Tak się nie gra.

Klopp też swoje dołożył. Nie ceni Keity, a akurat w takim meczu dał mu szansę. W porę go zmienił, ale Thiago też nie zrobił różnicy, poza tym że rzadziej tracił piłkę od Gwinejczyka. Naprawdę tego nie rozumiem.

Niepotrzebnie się łudziłem. Z taką obroną się nic nie ugra. Do tego Mane i Firmino są kompletnie bez formy. Tu nie ma materiału na Ligę Mistrzów.
Małpa jest znacznie lepszym moderatorem, niż członek Ogórka. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast mod Ogórka myli się zawsze - Korwin-Mikke

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Jak tu nie lubić City Pepa :) Pocałunek śmierci w ostatniej chwili dla BVB. W rewanżu jednak będą musieli uważać. Haaland niech skupi się na grze, a nie na szukaniu nowego klubu.

Awatar użytkownika
sawko
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Post autor: sawko »

Byłem w robocie i nie oglądałem Real-Liverpool, ale wynik mnie zawiódł. Brałem pod uwagę porażkę na Bernabeu, ale typowałem jakieś 2-1 dla Realu, co byłoby niezłym wynikiem przed rewanżem. A tak, no cóż. Gol na wyjeździe to jakieś udogodnienie, ale podejrzewam, że Real coś dołoży na Anfield, a wtedy sytuacja będzie fatalna. Dwa lata temu z Barceloną się udało, ale nawet mimo problemów kadrowych w ofensywie, tamten Liverpool był zdecydowanie lepszy. Aktualnie The Reds są przeciętnym zespołem z defensywą złożoną z zawodników nie na ten poziom, nijaką drugą linią i nierównym atakiem. Latem konieczne zmiany kadrowe, dłużej tak się nie da grać.

Dopóki piłka w grze, ale sporo wskazuje, że szczytem możliwości będzie Top 4, o które też trzeba mocno powalczyć.

Awatar użytkownika
MaG81
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: MaG81 »

Dobra rozwałka Bayern : PSG. Szybki mecz, dużo goli. PSG milionowy atak, ale obrona do wzmocnienia.

Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

Futbol chyba wrócił do 2012 roku, kiedy można było bronić niskim blokiem, w bilansie strzałów na bramkę mieć 25 na minusie, a i tak wygrywać hitowe mecze Champions League, strzelając ładne gole. Jeśli przegrywa Bayern, nawet jakoś mocno to nie przeszkadza, szczególnie gdy Neymar zamienia się w enganche (to chichot historii, że ostatnim enganche jest Brazylijczyk), a Marquinhos i Mbappe strzelają takie bramki.

Paryż wyszedł średnim pressingiem i pewnie Pochettino chciał zabezpieczyć się przed tą różnicą jakościową w środku pola, jaka wystąpiła za sprawą absencji Paredesa i Verrattiego. Nie wyszło to najlepiej, bo Bayern i tak z łatwością przenosił piłkę do ostatniej tercji, niemniej w tej ostatniej tercji stosował bardzo proste środki. Piłka na skrzydło i setki dośrodkowań. Gdyby Marquinhos, bodaj najlepszy obrońca na świecie w tym momencie, nie odniósł urazu, to tu mogła być powtórka z Camp Nou.

@Leszek, wygrywamy LM w 2019 roku, ale naszym Prezydentem wciąż jest Josep Maria Bartomeu, trenerem Ernesto Valverde, polityką sportową kieruje Pep "arjen" Segura, a Suarez z Vidalem mówią, że tak, ten junior z Teneryfy jest dobry, ale niech idzie na wypożyczenie, nie będzie się jakiś młody wałęsał pod nogami nam, mistrzom. Chcesz takiej Barcelony?

Awatar użytkownika
Tiger Tiki
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: Tiger Tiki »

Pamiętam śmiechy hihy i inne podśmiechujki fanów calcio jak Marquinhos odchodził z Romy do PSG za ponad 30 mln, bo Brazylijczyk wówczas nie sprawiał wrażenia, że może stać się lepszy niż jego klubowy kolega, a zarazem rodak niejaki Leandro Castan, zwany popularnie Leandro Kasztanem.
Sei sempre tu Maresca, eh. Sei sempre tu Maresca. Anche al Var, sei sempre tu. Bravo Maresca!

Awatar użytkownika
MaG81
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Mbape to w zasadzie strzelił te bramki jak na meczu podwórkowym. Pierwsza Neuer puszcza szmatę łapiąc na pewniaka piłkę do koszyczka, która mu się ześlizguje po rękawicach (Borek: bo piłka była śliska), i druga bramka, taki strzał prosty, lecz w swojej prostocie jakże idealny, bo lewa strona bramki po prostu była pusta. PSG ma beznadziejną obronę.

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Maldini »

Bieda na ławce Bayernu straszna, dwie zmiany jeszcze w pierwszej połowie - to też miało wpływ na wynik. Będzie jeszcze ciekawie. PSG grało fajnie, energicznie, Bayern się odgryzał, w sumie niewiele zabrakło. Z Lewandowskim mogli wyjść na swoje. Dobrze się to ogólnie oglądało.
A co do drugiego meczu - Chelsea choć nie grała wielkiego spotkania ogrywa osłabione Porto. Tuchel znowu z czystym kontem, dwa gole na wyjeździe to jednak solidny kapitał. Powinni wejść do półfinału z dużym luzem.

Awatar użytkownika
PietroBosman
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: PietroBosman »

Ależ Borek stronniczo komentował to spotkanie... spuszcza się nad tym Bayernem jak Szpakowski.
„It's good to know who hates you and it is good to be hated by the right people“

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Eneldo pisze:
07 kwie 2021, 23:28
@Leszek, wygrywamy LM w 2019 roku, ale naszym Prezydentem wciąż jest Josep Maria Bartomeu, trenerem Ernesto Valverde, polityką sportową kieruje Pep "arjen" Segura, a Suarez z Vidalem mówią, że tak, ten junior z Teneryfy jest dobry, ale niech idzie na wypożyczenie, nie będzie się jakiś młody wałęsał pod nogami nam, mistrzom. Chcesz takiej Barcelony?
Z jednej strony rozumiem ten argument, ale nikt nigdy mnie nie przekona że warto się cieszyć z wypuszczonego uszatka który był o krok. To jest jednak najważniejsze trofeum i wszystkie motywy budowania największych klubów o to idą. To tak jak to słynne ironiczne stwierdzenie użytkownika @stork że włoskie kluby odpuszczają LM bo ważniejsze są ligowe mecze aby bić się o udział w LM. Gdy poczułem tą radość już w Paryżu w 2006 roku to zapragnąłem przeżywać ją jak najczęściej, owszem, cieszę się że potem jeszcze parę razy tego doświadczyłem, ale jednak mam to uczucie że mimo wszystko o ten jeden raz za mało.

------------------------------------------------------------------

Czyli nieco wykrakałem parę tygodni temu. Szykuje się że w końcu Real i Chelsea na siebie wpadną. Nigdy w LM jakoś nie mogły. A wczorajszy mecz w Monachium? No masakra jakaś. Bayern miał lepszą drużynę, ale Paryż miał Neymara i Mbappe którzy w końcu w ważnym meczu LM zrobili różnice bazując właśnie na swoich umiejętnościach li i tylko bo drużynowo taktycznie PSG było daleko za murzynami. Może dlatego że nie było Verattiego i Paredesa. Może...
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Warto jeszcze wspomnieć o Navasie, który bronił jak pojebany. Ma chlop swoje braki, potrafił wpuszczać takie szmatławce, że ręce opadały, ale jak ma dobry dzień, to robi kosmiczne rzeczy.
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

MaG81 pisze:
08 kwie 2021, 00:01
PSG ma beznadziejną obronę.
Marquinhos-Kimpembe to jedna z najlepszych par, jeśli nie najlepsza na świecie. Kolektywnie dobra była ta niska obrona. Jak na zestawienie Dagba, Danilo, Kimpembe, Bakker, to nawet nieźle im poszło. :P

Awatar użytkownika
MaG81
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Eneldo pisze:
08 kwie 2021, 11:48
MaG81 pisze:
08 kwie 2021, 00:01
PSG ma beznadziejną obronę.
Marquinhos-Kimpembe to jedna z najlepszych par, jeśli nie najlepsza na świecie. Kolektywnie dobra była ta niska obrona. Jak na zestawienie Dagba, Danilo, Kimpembe, Bakker, to nawet nieźle im poszło. :P
Im nieźle poszło bo Navas w bramce cuda robił. Przy słabszej dyspozycji dostali by piątkę lekko. Chłop miał dzień konia.

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

PietroBosman pisze:
08 kwie 2021, 06:19
Ależ Borek stronniczo komentował to spotkanie... spuszcza się nad tym Bayernem jak Szpakowski.
Bożydara i Wichniarka też nie idzie słuchać niestety...

Mbappe 4 bramki z Barceloną. Teraz dwie z Bayernem (jest jeszcze rewanż). Świetna forma w fazie pucharowej LM.

ODPOWIEDZ