FC Barcelona

Zagraniczne kopanie

Czy Barcelona powinna kupić Sona?

Tak
6
32%
Nie
10
53%
Nie wiem
3
16%

Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

Re: FC Barcelona

Post autor: Gary »

Wreszcie dobry mecz z mocnym rywalem. Tytuł piłkarza meczu dostał Messi, ale na mnie największe wrażenie zrobiła gra Alby.

Awatar użytkownika
torres
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: torres »

Bartomeu aresztowany, niezły cyrk w Barcelonie

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Culé a muerte
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec
Kontakt:

Post autor: Culé a muerte »

Od miesięcy chciałem o tej sprawie pisać dla fcbarca.com ale jakoś redakcja nie była zainteresowana. A teraz trzeba wszystko na gorąco i na wczoraj. Dla mnie to absolutnie żadna nowość. Przypomnę ile czasu kratkami spędził Rosell i w końcu sędzia wypuścił go na wolność, bo jakoś prokuratura przez 2 lata nie mogła przedstawić konkretnych zarzutów.

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk

Ostatnio zmieniony 01 mar 2021, 19:52 przez Culé a muerte, łącznie zmieniany 1 raz.
"Rugby to gra barbarzyńców‚ uprawiana przez dżentelmenów. Futbol to gra dżentelmenów uprawiana przez barbarzyńców."

Oscar Wilde‚ pisarz

Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Eneldo »

Pod jakim nazwiskiem piszesz?
4.6. Obecność Invocatio Dei w preambule konstytucji jest miernikiem rozwoju cywilizacyjnego.

Awatar użytkownika
Culé a muerte
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec
Kontakt:

Pod takim samym nickiem jak użytkownik. Artykuły pod nazwiskiem i kilka już mam, ale chyba nie bardzo wpisuję się w redakcję.

"Rugby to gra barbarzyńców‚ uprawiana przez dżentelmenów. Futbol to gra dżentelmenów uprawiana przez barbarzyńców."

Oscar Wilde‚ pisarz

Mateusz

Post autor: Mateusz »

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

No raczej, że Barcelona to strona poszkodowana przez tego nieudacznika.

Awatar użytkownika
PeRRy
Admin
Admin

Post autor: PeRRy »

Culé a muerte pisze:
01 mar 2021, 23:14
Pod takim samym nickiem jak użytkownik. Artykuły pod nazwiskiem i kilka już mam, ale chyba nie bardzo wpisuję się w redakcję.

Pamiętam Twoje artykuły, tymbardziej że widząc ten nick specjalnie je czytałem. Głównie ze względu na stere forum. Fcbarca.com niestety spadła na dno i raczej nie wylezie. W momencie jak Uszaty odszedł już było czuć zmianę, a w momencie jak robertinho odszedł strona jest tylko cieniem tego co było zwłaszcza głównie jakościowo. Ten artykuł co wstawili z wywiadem z użytkownikiem z La rambli to był moment, w którym przestałem odwiedzać ten portal. Na forum zaglądam, ale też rzadko.

Z Uszatym zreszta przegrało się paro godzin w CSa 😂 był jakiś tam okres, że podpiął się pod naszą ekipę i regularnie grał z nami. Teraz gdzieś zaginął, nie widziałem go na steam od kilku miesięcy.

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: dias »

Wszystko wskazuje na to, że afera związana z aresztowaniem byłego prezydenta FC Barcelony, Josepa Marii Bartomeu, jeszcze długo będzie rozgrzewała do czerwoności wszystkich pasjonujących się LaLigą.

Po aresztowaniu Bartomeu, do którego doszło dwa dni temu, zaczynają wypadać pierwsze „trupy z szafy”. To, że jego rządy były dalekie od ideału, wiadomo od dawna, ale okazuje się, że w ich trakcie doszło także do szeregu nadużyć władzy.

Jak informuje „El Periódico”, były prezydent Barcelony miał udostępniać dane socios firmie I3 Ventures, by móc utworzyć bazę danych krytykujących go osób. W ten sposób chciał wywierać wpływ na penye, czyli kluby kibica. Oficjalnie bazę danych utworzono, aby określić profil ideologiczny i polityczny fanów „Dumy Katalonii”. Jednak zdaniem Mossos (formacja policji katalońskiej), Bartomeu dopuścił się przekroczenia uprawnień.

Co więcej, 58-latek miał stworzyć „czarną listę”, na której znaleźli się ludzie mu nieprzychylni, głównie dziennikarze, ale nie tylko. Są na niej Jaume Roures, Antoni Bassas, Xavi Torres, Oriol Domenech, Gerard Romero, a także osoby pragnące przejąć schedę po Bartomeu, czyli Joan Laporta i Victor Font. W utworzeniu tej listy także pomogła zaprzyjaźniona firma I3 Ventures.

Zdaniem policji Bartomeu i jego ludzie przekroczyli swoje uprawnienia i przepłacili za powyższe usługi. Mossos szacują straty, poniesione przez klub, na około 1,2 miliona euro, co można uznać za działanie na szkodę klubu.

Jedno jest pewne – telenowela z Bartomeu w roli głównej prędko się nie skończy!

MICHAŁ NIKLAS.
https://transfery.info/aktualnosci/fc-b ... ate/145949

jprdl, niezły cyrk. Co to jest za wsza ten Bartomeu, to nie mam słów. :lol:
:eusa-shhh: :eusa-violin:

Awatar użytkownika
Al_Mette
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: Al_Mette »

Doprawdy, wielki niezrozumiany człowiek. 1,2 mln euro. Pff. Pokryłby go jeden mecz, w którym pewien piłkarz wziąłby wreszcie odpowiedzialność za klub, który wydawał większe kwoty na jego szpryce.
Nie będzie Messi pluł mi w twarz

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: pavel16 »

Widzę że drużyny Lopetechuja to jak zwykle frajernia do kwadratu...

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Leszek »

Trzeba powiedzieć że przynajmniej w Copa del Rey Barca pisze w tym sezonie romantyczne historie. Już drugi raz uratowana cudem dogrywka w doliczonym czasie. No a w dogrywce przechylona szala na korzyść.

To może jednak będzie to jedno tak upragnione przez Ciebie trofeum użytkowniku @oranje ;)

Choć ja bym się nie załamał gdyby dziś nie dali rady. No ale dali, fajno.
Kobe Bryant

Los Angeles Lakers - Mistrz NBA 2019/2020

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

Świetny mecz i naprawdę byłoby szkoda, gdyby po nim odpadli.

Awatar użytkownika
PeRRy
Admin
Admin

Mile zaskoczenie w sumie. Moze w tym roku przynajmniej Puchar frajerow powedruje do Barcelony.

Awatar użytkownika
Culé a muerte
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec
Kontakt:

dias pisze:
Wszystko wskazuje na to, że afera związana z aresztowaniem byłego prezydenta FC Barcelony, Josepa Marii Bartomeu, jeszcze długo będzie rozgrzewała do czerwoności wszystkich pasjonujących się LaLigą.

Po aresztowaniu Bartomeu, do którego doszło dwa dni temu, zaczynają wypadać pierwsze „trupy z szafy”. To, że jego rządy były dalekie od ideału, wiadomo od dawna, ale okazuje się, że w ich trakcie doszło także do szeregu nadużyć władzy.

Jak informuje „El Periódico”, były prezydent Barcelony miał udostępniać dane socios firmie I3 Ventures, by móc utworzyć bazę danych krytykujących go osób. W ten sposób chciał wywierać wpływ na penye, czyli kluby kibica. Oficjalnie bazę danych utworzono, aby określić profil ideologiczny i polityczny fanów „Dumy Katalonii”. Jednak zdaniem Mossos (formacja policji katalońskiej), Bartomeu dopuścił się przekroczenia uprawnień.

Co więcej, 58-latek miał stworzyć „czarną listę”, na której znaleźli się ludzie mu nieprzychylni, głównie dziennikarze, ale nie tylko. Są na niej Jaume Roures, Antoni Bassas, Xavi Torres, Oriol Domenech, Gerard Romero, a także osoby pragnące przejąć schedę po Bartomeu, czyli Joan Laporta i Victor Font. W utworzeniu tej listy także pomogła zaprzyjaźniona firma I3 Ventures.

Zdaniem policji Bartomeu i jego ludzie przekroczyli swoje uprawnienia i przepłacili za powyższe usługi. Mossos szacują straty, poniesione przez klub, na około 1,2 miliona euro, co można uznać za działanie na szkodę klubu.

MICHAŁ NIKLAS.

jprdl, niezły cyrk. Co to jest za wsza ten Bartomeu, to nie mam słów. Obrazek
Florentino zaoferował już 3 lata temu Amazonowi dane o 600mln kibiców/sympatyków RM na świecie...i jakoś nikt nie grzmi.

Oscar Wilde‚ pisarz

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Culé a muerte pisze:
04 mar 2021, 02:01
dias pisze:

MICHAŁ NIKLAS.

Florentino zaoferował już 3 lata temu Amazonowi dane o 600mln kibiców/sympatyków RM na świecie...i jakoś nikt nie grzmi.

W celu profilowania i skuteczniejszego śledzenia swoich wrogów?

Awatar użytkownika
Culé a muerte
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec
Kontakt:

dias pisze:
Culé a muerte pisze:
04 mar 2021, 02:01
dias pisze:https://transfery.info/aktualnosci/fc-b ... ate/145949

W celu profilowania i skuteczniejszego śledzenia swoich wrogów?
Bezprawnego wykorzystania danych osobowych.

Oscar Wilde‚ pisarz

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Jeśli to o czym piszesz jest prawdą, to w jednym i drugim wypadku jest to bezprawne wykorzystanie danych osobowych.
Czy masz może pod ręką link po polskiego/angielskiego tekstu na ten temat?

Awatar użytkownika
PeRRy
Admin
Admin

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Chodziło mi o artykuły dotyczące Pereza, Realu i Amazona, ale już znalazłem.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Osasuna - Barcelona 0:2

Mecz raczej bez historii. Druga połowa lepsza, gospodarze też mieli parę sytuacji ale mimo wszystko bywali w tym sezonie rywale którzy mocniej się naprzykrzali.

Bez historii jak bez historii, chyba że patrzymy na tą najfajniejszą, czyli gol Ilaixa Moriby na 2:0. Super że młodziak trafił!!! :P

Jutro całym sercem za Realem :lol: No i poproszę jutro o Laportinho.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

Leszek pisze:
06 mar 2021, 22:59
Jutro całym sercem za Realem
Ja jednak wolę remis.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Gary pisze:
07 mar 2021, 00:08
Ja jednak wolę remis.
Mówisz masz. Chyba pierwszy raz w życiu się ucieszyłem że Benzema wyrównał w czymkolwiek w 88 minucie.

Pewnie i tak nie zdobędziemy tytułu, ale fajnie się połudzić nieco dłużej.
Kobe Bryant

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy

Ja myślę, że Barcelona ma obecnie największe szanse na mistrzostwo. Atletico widać, że puchnie i jak tak dalej pójdzie, to w każdym meczu będą się męczyć o 3 punkty. Real również traci punkty w co drugim, trzecim meczu, więc jak Katalończycy dalej będą łoić ogórków to mają mistrzostwo. I to w sezonie, który początkowo był słaby i uznawany za przejściowy. Real w ich sytuacji już dawno byłby bez szans na cokolwiek.

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

Ja w mistrzostwo uwierzę, jeśli Barca zdobędzie 6 punktów z oboma madryckimi klubami.

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: grucha »

Jakkolwiek Real wygląda chujowo, to jednak kontuzje też swoje zrobily. Jeśli Asensio siadzie na ławie, gdzie jego miejsce, wróci Benzema, którym niezmiennie gardzę, ale jednak jako jedyny w tej drużynie coś strzela, do dyspozycji będzie Valverde czy Rodrygo, to może uda się jeszcze powalczyć. Mimo wszystko nadal liczę na mistrzostwo Atletico, mniej wkurwi niż wygrana Barcy, a Perez potrzebuje solidnego płaskacza na otrzeźwienie, żeby w kolejnym okienku nie polecieć w chuja.
Forum Piłka Nożna

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy

Barcelona też ma multum kontuzji ale nie przeszkodziło im to żeby zacząć regularnie wygrywać z ogórkami.

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: grucha »

Nie kojarzę 3/4 ludzi, którzy tam teraz grają, ale chyba jednak az takiej tragedii nie mieli.
Forum Piłka Nożna

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy

Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Coutinho, Fati, Ter Stegen, Araujo. Pewnie trochę jeszcze mniejszych urazów było.

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

No to Joan Laporta prezesem. Przynajmniej tak wynika z ExitPoll. Jak Laporta zapatrywał się na kwestię trenera? Oczywiście dopóki jest szansa na mistrzostwo żadnej zmiany nie będzie, ale po sezonie...?

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

dias pisze:
07 mar 2021, 21:41
No to Joan Laporta prezesem. Przynajmniej tak wynika z ExitPoll. Jak Laporta zapatrywał się na kwestię trenera? Oczywiście dopóki jest szansa na mistrzostwo żadnej zmiany nie będzie, ale po sezonie...?
To Font mówił o zatrudnieniu Xaviego, Laporta raczej był dyplomatyczny i się nie określał, kurtuazyjnie mówił o Koemanie jako legendarnej postaci i tyle.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

dias pisze:
07 mar 2021, 21:41
Koeman od końcówki grudnia na tyle ogarnął że myślę że gdyby nie klęska z PSG to byłby niezagrożony. Stal porażki z Paryżanami już stawia to pod znakiem zapytania, ale mimo wszystko jeżeli zwycięży rozsądek to Koeman zostanie na następny sezon. To nie w trenerze jest problem, zresztą widać coraz więcej pozytywów z wprowadzaniem młodych. Wiadomo że drużyna jest teraz na trudnym dla siebie etapie historycznym, ale powtarzam, jeżeli zwycięży rozsądek to nie będzie zmiany trenera latem. To inne rzeczy trzeba stopniowo uzdrawiać, nie trenera.
Kobe Bryant

oranje
Moderator
Moderator

Post autor: oranje »

Dobrze, że jest awans do finału Copa del Rey. Trzeba wygrać to trofeum, bo dwa przegrane finały w jednym sezonie tylko wzmocnią gen przegrywów u tych zawodników. W La Liga zobaczymy, ile będziemy tracić punktów do AM po ich meczu z AB. W Paryżu byle nie zebrać wpierdolu, ja obstawiam 1-3 w plecy. Boję się, że Laporta będzie ugłaskiwał tych wypalonych weteranów, jak Busquets, czy Alba i będą oni mieli u niego ciepły kurwidołek.

Awatar użytkownika
PeRRy
Admin
Admin

A ja czuje przekrecik i Barcelona powiezie Paryzan, ba pojde nawet stowke na to postawie.

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

oranje pisze:
07 mar 2021, 23:03
Boję się, że Laporta będzie ugłaskiwał tych wypalonych weteranów, jak Busquets, czy Alba i będą oni mieli u niego ciepły kurwidołek.
No Alba ostatnio jest akurat w formie, zdecydowanie nie wygląda na wypalonego.

oranje
Moderator
Moderator

Post autor: oranje »

Gary pisze:
08 mar 2021, 00:47
oranje pisze:
07 mar 2021, 23:03
Boję się, że Laporta będzie ugłaskiwał tych wypalonych weteranów, jak Busquets, czy Alba i będą oni mieli u niego ciepły kurwidołek.
No Alba ostatnio jest akurat w formie, zdecydowanie nie wygląda na wypalonego.
On z przeciętnymi zespołami może i coś gra, ale w meczach na szczycie zawodzi. Zawalił z Romą w 2018, z Liverpoolem w 2019, z Bayernem w 2020 też. Z PSG w 2021 też zagrał słabo. W każdym wpierdolu w LM wyróżnia się na minus.

Awatar użytkownika
Culé a muerte
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec
Kontakt:

No i wygrał ten na kogo głosowałem.
dias pisze:No to Joan Laporta prezesem. Przynajmniej tak wynika z ExitPoll. Jak Laporta zapatrywał się na kwestię trenera? Oczywiście dopóki jest szansa na mistrzostwo żadnej zmiany nie będzie, ale po sezonie...?
Laporta sugerował młodych i zdolnych trenerów z Niemiec, więc w rachubę pewnie wchodzi Nagelsmann.

Oscar Wilde‚ pisarz

Awatar użytkownika
PeRRy
Admin
Admin

Jeden pozytyw dzisiejszego meczu :) Dest. Ladnie tam pomykal po prawej stronie.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

PeRRy pisze:
10 mar 2021, 23:17
Jeden pozytyw dzisiejszego meczu :) Dest. Ladnie tam pomykal po prawej stronie.
Nie no, akurat dziś pozytywów było więcej. Naprawdę godne pożegnanie. Gdyby Messi trafił tego karnego do szatni na 2:1... ale w sumie gdy spudłował to nawet lekko odetchnąłem, bo tylko bym się niepotrzebnie nakręcił, zaczął stresować a pewnie i tak nie było by happy endu.

No ale gra zespołu dziś była dosyć godna. Nie po raz pierwszy w tym sezonie lepiej na wyjeździe z silnym rywalem niż u siebie. Oczywiście, wynik pierwszego meczu determinował grę Paryżan. No ale mimo wszystko dzisiejszym mecz pokazał jak bardzo przegraliśmy szansę 3 tygodnie temu.

Nie mogło być cudu, ale występ dziś na tyle poprawny że mam nadzieję że wykrzesają siły by do końca walczyć w lidze, no i zostaje finał CdR.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Post autor: stork »

Ukradzione z wykop.pl, ale znakomite. xD
Ale panowie skupmy się na faktach. Ja cię przepraszam Wojtuś za to, co za chwilę powiem, ale po tym wielkim meczu naszła mnie pewna refleksja. Lionel Andresz Messi oczywiście jest genialnym piłkarzem, piłkarzem o niesamowitej technice,piłkarzem ze świetnym strzałem z dystansu, piłkarzem o świetnym przeglądzie pola, piłkarzem z niesamowitym dryblingiem. Dla jednych jest on najlepszym piłkarzem w historii, pewnie dla Ciebie Wojtuś kimś z innej planety. Ale fakty są takie, że Messi w wielkich meczach pęka psychicznie, Messi na wielkich turniejach nie jest tym liderem, nie jest "le dirigent" [porozumiewawczy uśmiech w kierunku Tomasza Smokowskiego], Messiemu brakuje w tych najtrudniejszych chwilach po prostu charakteru. Kropka. Dla mnie Argentyńczyk nigdy nie będzie najlepszy na świecie właśnie ze względu na te słabości. On nigdy nie osiągnie tego z Argentyną co świętej pamięci Diegu Armandu Maradona, on nigdy nie wespnie się na wyżyny, gdy jego drużynie nie idzie. Masz tego karnego na 1:2? No musisz to strzelić, jesteś największą gwiazdą drużyny, musisz i basta. A ja nawet pójdę o krok dalej i powiem może trochę kontrowersyjne słowa, ale u mnie na boisku w Dębicy, w czasach szkolnych gdy wychodziło się po szkole pograć w piłkę, gdy nie było tych wszystkich Ajfonów, Ajpadów, Instagramów i Plejstejszyn... to Messi by sobie nie poradził. Bo wtedy grało się serduchem, grało się charakterem, a kto był słabszy ten odpadał. Ani w meczach rok temu z Bajernem, ani teraz z Pari Są Żermę Messi nie udźignął presji bycia przywódcą. W reprezentacji to samo, ile on razy kończył karierę reprezentacyjną? No ludzie, albo jesteśmy dorośli albo bawimy się w wieczne obrażanie i fochy. Mental panowie... Mental to 99% sukcesu.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

ODPOWIEDZ