FC Barcelona

Zagraniczne kopanie

Moderatorzy: MK92, dias

Awatar użytkownika
Przema
Rezerwowy
Rezerwowy

Re: FC Barcelona

Post autor: Przema »

Nadepnal z premedytacja. kartka jak nic.

Przekonuje Was Barcelona Setiena? Wzrosly szanse na wygrana LM? No dobra, nie robmy jaj z pogrzebu.

Awatar użytkownika
pavel16
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: pavel16 »

Wielki Ivan Rakitić utrzymuje Barcelonę w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Kto wie, czy jego bramka nie przesądzi o końcowym triumfie blaugrany w tych rozgrywkach?

Awatar użytkownika
dias
Admin
Admin
Kontakt:

Post autor: dias »

Przema pisze:
24 cze 2020, 12:22
Teoretycznie nie ma znaczenia sam zamiar, a efekt. A efekt jest taki, że mógł gościa wyjąć z gry na kilka miesięcy. Wg mnie nie ma nawet pola do dyskusji.
forum piłka nożna
forum o piłce nożnej
forum o pilce noznej

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

Post autor: Gary »

dias pisze:
24 cze 2020, 12:35
Przema pisze:
Teoretycznie nie ma znaczenia sam zamiar, a efekt. A efekt jest taki, że mógł gościa wyjąć z gry na kilka miesięcy. Wg mnie nie ma nawet pola do dyskusji.
Wydaje mi się, że jednak zamiar też się liczy, przynajmniej powinien. Tu to o tyle nie ma znaczenia, że zamiar był, ale co do zasady inaczej karałbym faule z premedytacją jak np. Keane'a na Haalandzie, a inaczej nawet brutalne wejście, ale wynikające ze spóźnienia, nie premedytacji.

Awatar użytkownika
Leszek
Junior
Junior

Post autor: Leszek »

Przema pisze:
Przekonuje Was Barcelona Setiena? Wzrosly szanse na wygrana LM? No dobra, nie robmy jaj z pogrzebu.
Oczywiście nie. Zawiedziony jestem bo oczekiwałem od gościa więcej, a to się okazuje taki trochę starszy trener regionalny niestety. Myślałem że po pandemii zobaczę chociaż efekt świeżości jakiś fajny. Tak jak w sierpniu za Valverde np w meczu z Betisem na Camp Nou. Co by nie mówić to to był wtedy kapitalny występ Blaugrany przetrzepionej kontuzjami której się chciało chcieć, która grała z pasją, w której nawet Carles Perez hasał niczym najlepsza wersja Arjena Robbena. Nie znaczy to że tęsknię za Valverde, nigdy nie będę tęsknił za tym urodzonym looserem który dostarczył mi największych przykrości za prawie 22 letniego już kibicowania temu klubowi, bo nigdy wcześniej nie poczułem jak to jest roztrwonić tak fajne wyniki i to dwa lata pod rząd, uwieńczeniem zresztą podobnie odwrócony mecz z Atletico w superpucharze który też szedł już na stronę Barcy.

Nie wiem czego brakuje Setienowi, czy jest aż tak przereklamowany, czy brakuje mu jakiegoś Ten Cate który mu pomoże postawić kropkę nad i w pewnych kwestiach. Obiektywnie to gra do 16-ki rywala pod kątem pressingu jest nawet fajna, gdyby w obrębie owej 16-ki zespół nie stawał się dzieckiem we mgle to można by nawet rzec że jest całkiem przyzwoicie. No ale jest jak jest.

O tym mini turnieju w Lizbonie o LM się na razie nie wypowiadam, jeszcze sporo czasu. Na dziś byłyby całkiem spore szanse że nie uda się nawet tam zakwalifikować bo z taką grą ciężko będzie wyeliminować Napoli nawet na Camp Nou. Pozostaje wierzyć że za parę tygodni gdy będą się ważyły losy LM ta forma będzie jednak lepsza. Co by nie mówić to ten system którym zostanie dokończona w tym roku LM akurat jest dla Barcy dobry. Brak tych przeklętych wyjazdów w fazie pucharowej, ciekawa krótka rozgrywka.

No i na koniec chwycę się tego co jest najbardziej optymistyczne, no jednak są te talenty. Niech nikt mi nie mówi że kiedyś to La Masia dawała radę a teraz tej szkółce została już tylko nazwa. W weekend zachwycił mnie 17 letni Pedri który jest wypożyczony do Las Palmas i który w meczu ligowym pokazał w jednej akcji kunszt Neymara. Fati i Puig to już takie diamenciki z gatunku oczywistych. Nie zapominajmy że mamy przecież też Frenkiego de Jonga. Powinno się iść w kierunku gwałtowanego odmładzania tej ekipy. Ze starszej gwardii podziękować wszystkim za wyjątkiem Messiego. W moich marzeniach widziałbym w Barcelonie zespół młodych chłopaków + jednego argentyńskiego mentora grającego do 40-ki, kto jak nie on?

Za rok są wybory na Prezydenta klubu. Laporta i Font mają połączyć siły i to mnie bardzo cieszy. Teraz chodzi po prostu o to aby przez ten rok do wyborów Bartomeu nie zdążył z tego klubu zrobił Milanu bis, mam nadzieję że nie zdąży w dwa okienka transferowe, a potem trzeba wykopać tego dziada na Jowisza.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
PietroBosman
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Post autor: PietroBosman »

Napiszcie coś o Arthurze. Dlaczego Barca chce go sprzedać?Z tego co kojarzę to początek miał całkiem niezły.
Konkretnie na Forum Piłkarskim forumpilkanozna.pl

Awatar użytkownika
Leszek
Junior
Junior

PietroBosman pisze:
24 cze 2020, 22:33
Napiszcie coś o Arthurze. Dlaczego Barca chce go sprzedać?Z tego co kojarzę to początek miał całkiem niezły.
Talent z Brazylii o podobnej charakterystyce gry co zwłaszcza Xavi. Jest nierówny, gdyby był z nami użytkownik arjen to pewnie by napisał że brać od Juve 70 milionów z pocałowaniem ręki (o ile tyle by miało by być dane). Ja jednak uważam że biorąc pod uwagę jego wiek i pozycję na boisku to naprawdę jest ok. Najlepsze zdecydowanie przed nim.

Nie umiem odpowiedzieć czemu Barca chce się go pozbyć. Może potrzebujemy kasy a ktoś we władzach uznał że skoro jest De Jong i obok dojrzewa też Puig to można się pozbyć Arthura, ale ja wiem że jeżeli ten transfer dojdzie do skutku to kiedyś będziemy tego żałować.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
PietroBosman
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Post autor: PietroBosman »

No niby w rozliczeniu miałby do Barcelony przyjść Harry Potter z Juve- Pjanić.
Konkretnie na Forum Piłkarskim forumpilkanozna.pl

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Post autor: stork »

Ale ich wykiwał. :D Piękne.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

Post autor: Gary »

Improwizacja, wydaje mi się, że przez ułamek sekundy nawet Suarez był zaskoczony tym, że Messi nie strzelał.

Awatar użytkownika
Leszek
Junior
Junior

Nom. Gol przejdzie do legend. Messi i Puig ciągnęli w pierwszej połowie ten wózek. Nie spieprzymy po przerwie?
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Leszek
Junior
Junior

Nie dowieźli. Dajemy sobie wbić w 88 minucie na 2:2 i chyba powoli można zapominać o tytule.

Ten mecz był do wygrania, z gry nie wyglądało to tak źle jak się można było spodziewać przed meczem biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję Celty. Setien zrobił "genialne" zmiany. Zdjął Suareza który strzelił oba gole, wpuścił AG który nic nie pokazał a i obciąża go jak paru innych ustawienie w murze przy wyrównującym wolnym. Zdjął Puiga który ciągnął dziś drugą linię. Zdjął Fatiego który coś szarpał i wstawił Barjtłajta który tylko głupio faulował. Oczywiście, momentami się kompromitowaliśmy w defensywie, w pierwszej połowie nawet Ter Stegen zrobił jednego mega babola bez konsekwencji, ale koniec końców to było do wygrania, spieprzył moim zdaniem Setien.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Dar i przekleństwo tego klubu.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

Awatar użytkownika
pavel16
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Od jakiegoś już czasu mam wrażenie, że zawodnicy mają wyjebane na sztab szkoleniowy. Ciekawe czemu Eneldo już nie broni tak Quqa?

Awatar użytkownika
Przema
Rezerwowy
Rezerwowy

Juz od dawna postuluje opierdolenie Messiego do MCity czy gdzie go tam chca. To jest koncowka tego pilkarza, mimo ze genialnego, to jednak blokujacego potencjal kilku innych zawodnikow. Niestety jest tez swieta krowa i nikt go nie ruszy, bo to czlowiek instytucja. Zasluzyl sobie, ale to nie upowaznia go do takich zachowan.

Awatar użytkownika
pavel16
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Co jak co, ale Messi jest trochę ważniejszy dla Barcelony niż jakiś Sarabia albo Quque. Barcelona potrzebuje trenera z top, a nie jakichś przeciętniaków. Może ktoś taki miałby większy posłuch w szatni i wziąłby ich bardziej za mordy.

Awatar użytkownika
grucha
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: grucha »

Widzisz jakiegoś trenera, ktoremu Messi da się wziąć za mordę?
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
pavel16
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Klopp, Guardiola, Simeone, Xavi powinien też mieć na niego pozytywny wpływ. A jeśli okaże się kiepskim trenerem to Messi go zniszczy.

Awatar użytkownika
Przema
Rezerwowy
Rezerwowy

W Barcelonie brakuje kogos takiego kim wczesniej byl Puyol czy Xavi. Teraz zostal sam Messi. W efekcie ogon macha psem.

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Junior
Junior

Post autor: Wielki Komisarz »

Wybitni eksperci piłkarscy (żeby daleko nie szukać - ja) piszą o tym od kilku lat. Niestety forumowa grupa kibiców FC Barcelony przypomina sektę, która nigdy nie zaakceptuje bolesnej prawdy o Leo Messim. Argentyńczyk w zobrazowanej na filmiku sytuacji zachował się po prostu haniebnie i powinien zostać dyscyplinarnie ukarany przez klub (grzywną bądź czasowym zawieszeniem wypłat). To nie pierwszy przejaw frustracji z jego strony - w paru ostatnich meczach Messi wyjątkowo brutalnie faulował przeciwników, ale niestety sędziowie nie odważyli się wlepić mu czerwonych kartek, a media zamiotły sprawę pod dywan.

Inna sprawa, że zatrudnienie Quique Setiena i jego świty było oczywistym błędem działaczy Barcelony, o czym głośno mówili wybitni eksperci piłkarscy (na przykład użytkownik arjen i ja). W pewnym sensie rozumiem Messiego. Jest najlepszym piłkarzem w historii. Ma 33 lata i świadomość, że to już końcówka. Chciałby dorzucić jeszcze jakieś trofea do dorobku, sięgnąć po Puchar Mistrzów, tymczasem w roli trenera jego klubu obsadzono jakiegoś romantyka-nieudacznika.

To musiało jebnąć.

Aczkolwiek uważam, że jest zdecydowanie za wcześnie na skreślanie Barcelony w tym sezonie. Play-offy Ligi Mistrzów bez rywalizacji w dwumeczach to wręcz wymarzona okoliczność dla tego klubu. Messi w ostatnich latach dowiódł, że nie jest już w stanie zapewnić swojej drużynie sukcesu w dwumeczu z mocnym przeciwnikiem, ale w pojedynczych spotkaniach jego przebłysk geniuszu może okazać się decydujący. Wystarczy sobie przypomnieć poprzednią edycję Champions League, gdy naprawdę przeciętnie dysponowana Barca pokonała 3:0 Liverpool. Właśnie dzięki Messiemu, no i oczywiście dzięki nieskuteczności podopiecznych Juergena Kloppa. Ja na pewno Katalończyków nie skreślam.

A liga? Real Madryt w każdej chwili może się jeszcze potknąć o własne nogi. Zresztą akurat w hiszpańskiej ekstraklasie dominacja Barcelony w ostatnich kilkunastu latach jest i tak niepodważalna, więc nawet utrata tytułu na rok czy dwa nie powinna być traktowana jako wielka tragedia. Priorytet to zawojowanie Ligi Mistrzów.
"Ci, co chcą dobrze, postępują w taki sam sposób jak ci, co chcą źle".

Aldous Huxley, "Nowe wspaniałe Forum"

Awatar użytkownika
grucha
Rezerwowy
Rezerwowy

pavel16 pisze:
29 cze 2020, 12:55
Klopp, Guardiola, Simeone, Xavi powinien też mieć na niego pozytywny wpływ. A jeśli okaże się kiepskim trenerem to Messi go zniszczy.
Z Kloppem czy Simeone podejrzewam, ze fajnie by było do pierwszej różnicy zdań, która jest nieunikniona, tylko tu nie mielibyśmy piłkarza dyrygujacego trenerem, a totalna wojnę, bo żadna ze stron nie byłaby raczej skłonna odpuścić. Guardiola i Xavi być może, ale też raczej dopóki byłyby wyniki, pierwszy kryzys i by się zesralo. Messi chyba w Barcelonie czuje się już za pewnie, żeby ktoś miał nim dyrygowac.
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Wielki Komisarz pisze:
29 cze 2020, 13:23
Inna sprawa, że zatrudnienie Quique Setiena i jego świty było oczywistym błędem działaczy Barcelony, o czym głośno mówili wybitni eksperci piłkarscy (na przykład użytkownik arjen i ja).
Sugerujesz tym samym, iż kol. @Eneldo nie jest wybitnym piłkarskim ekspertem?

Awatar użytkownika
Tiger Tiki
Moderator
Moderator

Post autor: Tiger Tiki »

Myślę, że jedyna osoba, której Messi mógłby się słuchać, to Diego Maradona. Może więc warto rozważyć jego kandydaturę?
Tymczasowe info:
Na pf.com znany jako Maxi.

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Junior
Junior

stork pisze:
29 cze 2020, 13:47
Wielki Komisarz pisze:
Inna sprawa, że zatrudnienie Quique Setiena i jego świty było oczywistym błędem działaczy Barcelony, o czym głośno mówili wybitni eksperci piłkarscy (na przykład użytkownik arjen i ja).
Sugerujesz tym samym, iż kol. @Eneldo nie jest wybitnym piłkarskim ekspertem?
Przez uż. Eneldo przemawiają jego sympatie i antypatie. Nie potrafi na chłodno oceniać piłkarskiej rzeczywistości. Jest bez wątpienia wielkim miłośnikiem futbolu, ale nie ekspertem.

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Fanem talentu popularnego Quique jest również ex forumowicz, a obecnie ceniony youtuber i komentator c+, Tomasz Ćwiąkała, nawet dziś bronił, niczym lwica młode, talentu hiszpańskiego szkoleniowca, gdy jego kompetencje podważał sympatyczny skądinąd Krzysztof Stanowski.

Awatar użytkownika
Wielki Komisarz
Junior
Junior

To dość ciekawe zjawisko socjologiczne, ponieważ uż. Eneldo, o ile pamiętam, jest nieprzejednanym krytykiem publicystyki Tomasza Ćwiąkały. To może być jeden z niewielu plusów trenerskiej działalności Setiena, gdy ci dwaj wielcy wrogowie zakopią wreszcie topór wojenny.

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Również na to liczę, być może za parę lat Gran Derbi na antenie Canal+ Sport skomentuje wspólnie Tomasz Ćwiąkała z Błażejem Grzebinogą.

Awatar użytkownika
Eneldo
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: Eneldo »

Wykluczone. Jeśli będę komentatorem, to tylko u boku Jakuba Sydorchuka.
"Są dwie rzeczy, które napełniają duszę podziwem i czcią: niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie. Są to dowody, że jest Bóg nade mną i Bóg we mnie" Immanuel Kant

Awatar użytkownika
Leszek
Junior
Junior

Wielki Komisarz pisze:
Zresztą akurat w hiszpańskiej ekstraklasie dominacja Barcelony w ostatnich kilkunastu latach jest i tak niepodważalna, więc nawet utrata tytułu na rok czy dwa nie powinna być traktowana jako wielka tragedia. Priorytet to zawojowanie Ligi Mistrzów.
Z tym się zgadzam. Oczywiście wydaje się że odnośnie tego drugiego szanse relatywnie małe, ale jak słusznie zauważyłeś jeżeli komuś może pasować to w jaki sposób w tym sezonie zostanie dokończona Liga Mistrzów bardziej od tego w jaki sposób jest kończona zazwyczaj to bez wątpienia w pierwszej kolejności tym kimś jest Barcelona. No ale jeszcze do Lizbony się trzeba zakwalifikować rewanżem z Napoli...

... na dziś nie wiem, ale zgadzam się szczególnie z pierwszą myślą, jakiejś mega tragedii po ewentualnym przegraniu ligi nie będzie bo i tak ją wygrywamy niemal co roku. Real jest tego nieco bardziej głodny, za to syty w kontekście LM. Jeżeli się nie uda tego odwrócić to nie to będzie dramatem, może nawet wyjdzie z tego coś dobrego bo będzie większe ciśnienie na rozliczenia. Ja przyznam że bardziej będę patrzył na tych 6 ostatnich meczów Barcelony w kontekście tego czy widzę jakiś progres przed Napoli i ewentualną Lizboną niż łudzeniem się że nikłe szanse na wygranie ligi ciałem się staną.

Podobno Setien musi zdobyć 6 punktów w dwóch najbliższych meczach z Atletico i Villarealem, w przeciwnym razie leci. To też nie byłaby taka zła wiadomość, mógłbym przykładowo oglądać jutrzejszy hit z Atletico w sytuacji WIN - WIN :mrgreen:
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
grucha
Rezerwowy
Rezerwowy

Sezon dokoncza z grającym trenerem Messim? :D
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Leszek
Junior
Junior

grucha pisze:
29 cze 2020, 23:00
Sezon dokoncza z grającym trenerem Messim? :D
Chyba niestety nie. Musieli mi zjebać sen informacjami że jednak nie ma żadnego ultimatum. Chociaż cholera tam wie, w ostatnich dniach Valverde też na przemian szły sprzeczne newsy. Tak czy tak mam nadzieję że Setien max do końca sezonu.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Przema
Rezerwowy
Rezerwowy

Coś może jest w tym co piszesz.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Eneldo
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: Eneldo »

Na miejscu Setiena, gdyby postawiono mi takie ultimatum, od razu podałbym się do dymisji. Skandal.
"Są dwie rzeczy, które napełniają duszę podziwem i czcią: niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie. Są to dowody, że jest Bóg nade mną i Bóg we mnie" Immanuel Kant

Awatar użytkownika
Leszek
Junior
Junior

Eneldo pisze:
30 cze 2020, 09:08
Na miejscu Setiena, gdyby postawiono mi takie ultimatum, od razu podałbym się do dymisji. Skandal.
A niech się obrazi i idzie. Nie okazał się panaceum. Drużyna męczy bułę w ataku identycznie jak w pierwszej części sezonu za Valverde. Brak choćby pomysłów jak wykorzystać AG który był przecież głośnym transferem zeszłego lata.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
pavel16
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Niesamowity zjazd zaliczył Griezmann w Barcelonie. Zresztą podobnie jak Hazard w Realu.

Chcą zdymisjonować Setiena i po co? Żeby ostatnie 4 kolejki dograł kto inny?

Awatar użytkownika
Tiger Tiki
Moderator
Moderator

Post autor: Tiger Tiki »

Wbrew pozorom ma to sens, bo jak jest chujowa atmosfera, to takie jej odświeżenie może sprawić, że zespół odżyje, a walka o mistrzostwo wciąż przecież trwa i każdy punkt ma znaczenie.
Tymczasowe info:
Na pf.com znany jako Maxi.

Awatar użytkownika
dias
Admin
Admin
Kontakt:

Post autor: dias »

Dokładnie, gdyby tu była różnica nie do odrobienia, to bym się dziwił zwolnieniu, ale przecież Barcelona ciągle jest w grze. Tylko kto miałby przyjść? Tego by nawet Janusz Wójcik nie uratował. Pół Bóg-pół karzeł wydaje się uważać za najlepszego szkoleniowca obecnej Barcelony.
forum piłka nożna
forum o piłce nożnej
forum o pilce noznej

Awatar użytkownika
Leszek
Junior
Junior

No to teraz to już definitywnie po tytule, w zasadzie nie czuję chyba nawet już złości. Dużo się w tym meczu działo, trochę żal mi Ter Stegena bo dwa razy był blisko bohaterstwa dziś, ale w obu przypadkach detale decydowały iż jednak kapitulował, raz powtórka karnego gdzie oczywiście zawinił ale zdaje się że mógł to obronić również gdyby nie zrobił tego minimalnego falstartu, a za drugim razem też był bliski wyjęcia karnego ale jednak wpadło.(tego na 2:2) Nawiasem mówiąc mam trochę wątpliwości co do drugiego wapna dla Atletico. Aptekarsko przy powtórzonym karnym w pierwszej połowie a gwiżdżemy taki karny na 2:2 w drugiej? To była sytuacja przynajmniej na to aby arbiter dłużej popatrzył na monitorze, tak uważam.

No ale stało się, rywal trudny ale nie zmienia to faktu iż jak zwykle brakowało błysku i tworzenia pozycji strzeleckich którym z czystym sumieniem można nadać nazwę setki.

Puig, zajebisty mecz, jeżeli kogoś mi szkoda po tym meczu, może poza wymienionym wcześniej MATS-em to na pewno wybitnie grającego młodziana.

Setien imbecyl nie wie że ma 5 zmian? Wpuszcza Fatiego w 86 minucie :lol: No ale skupie się na pozytywach. Nikt nie ma takiego potencjału w pomocy na przyszłość, Frenkie i Puig, to będzie najlepszy duet. A Fati w ataku. Nie dać im odejść, zmienić Prezydenta klubu i tu musi być dobrze.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Fani Barcelony chcieliby od nowego sezonu Xaviego? Czy to nie czas na kolejne eksperymenty?

Kto bardziej marny, Setien czy Tata Martineza?

Awatar użytkownika
Leszek
Junior
Junior

stork pisze:
01 lip 2020, 00:25
Fani Barcelony chcieliby od nowego sezonu Xaviego? Czy to nie czas na kolejne eksperymenty?

Kto bardziej marny, Setien czy Tata Martineza?
Chcielibyśmy ale Xavi chce przyjść dopiero po wyborach. Nie dziwie mu się że nie chce mieć do czynienia z Bartomeu. Setien gorszy od Taty. Tamten na pewno korzystałby z 5 zmian gdyby mógł.
Kobe Bryant

ODPOWIEDZ