I liga 2020/21

Dyskusje związane z polskim kopaniem
Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Re: I liga 2020/21

Post autor: bałuciarz »

konri pisze:
11 gru 2020, 23:58
Nie do końca podoba mi się takie przekładanie na kolejną rundę, bo Widzew będzie miał handicap dwóch spotkań dodatkowych - wiadomo jak w tej rundzie grali
Na pewno nie gorzej niż na wiosnę. Aczkolwiek zgodzę się z Tobą, że spokojnie można było te mecze przeprowadzić jeszcze w grudniu, zwłaszcza że zimy jak kiedyś nie ma. A w ŁKSie też raczej z powodu przełożenie meczu z Tychami nie płaczą.

Awatar użytkownika
Baribal
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: Baribal »

Korona - Radomiak 0:2

Nie ma kulturalnych słów, by skomentować ten mecz. Jest to po prostu kompromitacja jakiej jako koroniarz dawno nie doświadczyłem. Kompromitacja która podsumowuje całą rundę Korony i rzutuje na wiosnę.

Człowiek czeka 15 lat na mecz z odwiecznym rywalem i dostaje, kurwa, taki szajs, że aż oczy bolą. Banda przebierańców przeszła obok meczu, co Warchoły solidnie wypunktowały. Cały pomysł Bartoszka opiera się na słodkim pierdzeniu i zwalaniu winy na sędziów. Dzisiaj jednak się już przelało. Znowu wystawił tego nieudacznika Cetnarskiego, a z nim w składzie zawsze przegrywamy. Ja rozumiem, że można przegrać, ale do kurwy nędzy, po jakiejś walce. A tu była taka padlina, że mnie wkurwienie do lutego nie puści. Naprawdę Bartoszek ma szczęście, że mecz odbył się przy pustych trybunach, bo zarówno on, jak i te wkłady dowiedziałyby się co ludzie o nich sądzą. A pewnie i na rozbieranej sesji by się skończyło.

Radomiak pokazał dobry, solidny futbol i wygrał zasłużenie. Widać było, że chcą tutaj połamać nogi, w odróżnieniu od naszych wkładów. W 85 minucie Koronie należał się karny po ewidentnej ręce Bodziocha, ale będąc szczerym, gdybyśmy ten mecz zremisowali, to trudno byłoby o bardziej niesprawiedliwy i zamazujący obraz rezultat. Śmieszny jest fakt, że najlepszym koroniarzem na boisku był ten grający w Radomiaku. Karol Angielski. Pisałem, że latem go w Kielcach odpalono, więc poszedł do pobliskiego Radomia. I dziś zrobił swoje. Jest to napastnik skrojony pod I ligę. Od Ekstraklasy się odbił, ale na drugim poziomie rozgrywek robi wyraźną różnicę. Słowa szacunku za to, że po bramce strzelonej macierzystemu klubowi nie okazywał radości. I oby do zobaczenia w żółto-czerwonych barwach w jakichś normalnych czasach.

U nas czas na wietrzenie. Poza Długoszem i Kaczmarskim całą resztę łącznie z trenerem zapraszam do wypierdalania.
Miał ojciec syna, syna jedynego
I chciał go wychować na fana wielkiego.
Niech żyje wolność, wolność na stadionach,
Niech się palą race, niech żyje Korona!

Awatar użytkownika
torres
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: torres »

@Baribal głowa do góry może ten pan wam kogoś ciekawego ściągnie ;)
Wypadałoby szrotoviciów wywalić, a na to jedno okienko transferowe nie starcz,Bartoszek zawsze wydawał mi się, że potrafi zmotywować swoich piłkarzy do walki, ale widzę, że coś się zmieniło...

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Mamrot traci posadę w Arce, zastępuje go Marzec, który w zeszłym sezonie zrobił awans w Mielcu. Ciekawe co z tego będzie.

Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: konri »

Faktycznie ciekawy ruch - rezygnacja z Mamrota i angaż Marca. Do Marca podchodziłem - jak chyba większość fanów polskiej piłki - dość nieufnie, gdy gruchnęła wieść, że zastąpi Skowronka, ale trzeba przyznać że bardzo dobrze wywiązał się z postawionego mu zadania. Natomiast w dniu dzisiejszym doszło chyba do najbardziej spektakularnego transferu w Fortuna 1 lidze w tym roku - ŁKS wzmocnil Rygaard. Na papierze taki piłkarz nie powinien trafić na ten poziom, tylko do Ekstraklasy.
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

shawn
Junior
Junior

Post autor: shawn »

konri pisze:
25 gru 2020, 21:19
Natomiast w dniu dzisiejszym doszło chyba do najbardziej spektakularnego transferu w Fortuna 1 lidze w tym roku - ŁKS wzmocnil Rygaard. Na papierze taki piłkarz nie powinien trafić na ten poziom, tylko do Ekstraklasy.
Ano właśnie. Ciekawe co jest z nim nie tak - nawet jeśli Nordsjaelland już go nie chciało, to z taką lewą nóżką powinien spokojnie znaleźć robotę w innym klubie jak nie w Danii to w Szwecji czy Norwegii.

Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

Jestem bardzo zaskoczony transferami Arki - odejście Marciniaka (chociaż kierunek Łódź nie dziwi), przyjście Sasina i Hiszpańskiego. Ten drugi grał w Kaliszu, więc wiadomo że za tym ruchem stoi Kołakowski, który jest związany z oboma klubami. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało, do tego ten Ekwadorczyk. Na plus na pewno przyjście Rosołka.
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Post autor: lukasgol »

Właśnie Kołakowski broni transferu Sasina w Stanie Futbolu. On serio dostał umowę na 1,5 roku? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Maldini »

Rosołek chyba też jest z agencji Kołakowskiego, więc o ile transfer sam w sobie jest logiczny i się broni, tak nie ma przypadku w tym, że akurat to ten młody piłkarz został 'wybrany' :D

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: Mazur »

Dzisiaj Kołakowski to ładnie skompromitował się w Stanie Futbolu. :lol: Zawzięcie bronił transferów Siemaszki i Wolsztyńskiego. Po chwili oczywiście zabrakło mu argumentów to tylko złowieszczo patrzył na Stanowskiego i absurdalnie odbijał piłeczkę. Nie wspominam o tym, że gościu tam praktycznie robi za dyrektora sportowego i ściąga do Arki chujograjców ze swojej stajni.

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Nigdy nie pomyślałem, że będę bronić Wolsztyńskiego, ale w Widzewie wyglądało, że jego problemem jest Robak i jak to on wychodził na 9 i wiedział, że pogra, to wyglądał całkiem przyzwoicie. Ale może jednak Kasztelan w puszce i chipsy okazały się złą dietą :lol:

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Licz »

Po fakcie każdy jest mądry i łatwo wytykać palcem innym błędy. Kołakowski miał dużo racji, mówiąc że transfery należy oceniać w momencie ich przeprowadzenia. A w momencie przeprowadzania transferów wszystkie media na czele z Weszlo.com zachwycały się nabytkami Arki. Rokuszewski powiedział, że Siemaszko trafił do Arki tylko dlatego, że jest ze stajni Kołakowskiego. Ale jest dość młody, może grać na skrzydle i w ataku i liczono, że się odbuduje w Gdyni, bo kiedyś przejawiał duży potencjał. Nie udało się, ale akurat na skrzydło Arka miała wielu zawodników i dużą konkurencję. Wolsztyński nie był pierwszym wyborem Arki na napastnika. Kołakowski zapytał się, kogo mieli wziąć. Rokuszewski powiedział, że Kuzimskiego. Arka negocjowała transfer Kuzimskiego i chciała go pozyskać, ale piłkarz wolał iść do Ekstraklasy. Ma 29 lat, więc chyba nikogo to nie dziwi. Przed Wolsztyńskim chcieli też pozyskać Czubaka i Bednarskiego. Takie rzeczy należy brać pod uwagę. Weszlo przed sezonem uważało, że Wolsztyński to będzie zawodnik, który może zaatakować z drugiego szeregu, być mocnym nazwiskiem. Teraz Rokuszewski krytykuje ten transfer. Dla mnie to gówniane dziennikarstwo. Wolsztyński rozegrał tylko 517 minut, to niecałe 6 pełnych meczów. Dwa gole i asysta przy takiej ilości spotkań, to nie jest tragedia, a jeden gol był warty trzy punkty na boisku w Niecieczy, przeciwko najlepszej drużynie w lidze. Marcin Robak statystycznie z gry strzelał niemal tak samo często, bo to 5 bramek z gry w 1055 minut. W 1. lidze generalnie napastnicy w tym sezonie nie porażają w liczbach. Tak jak wspomniał Bałuciarz wyżej i Kołakowski w programie, wydawało się, że w Widzewie jego problemem był Robak, w Górniku też miał silnego konkurenta do gry w postaci Angulo. Jestem ciekaw opinii Rokuszewskiego o Fundambu, czy odważyłby się krytykować jego transfer w programie u Stanowskiego.
Małpa jest znacznie lepszym moderatorem, niż członek Ogórka. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast mod Ogórka myli się zawsze - Korwin-Mikke

Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

Z tego co piszecie - będę musiał nadrobić Stan Futbolu. Co do transferów Siemaszki i Wolsztyńskiego, to ja od razu wiedziałem, że ten pierwszy to lekkie nieporozumienie (jak na klub, którego celem jest powrót do elity, na taki Stomil to jest OK grajek), drugi natomiast jako zmiennik myślę, że może być, na pewno jednak nie jako główne żądło. Ogólnie letnie transfery Arki mocno średnie, kilka zastanawiających nazwisk się pojawiło w Gdyni, znaki zapytania można też postawić przy dotychczasowych ruchach zimowych, ale więcej można będzie powiedzieć po zamknięciu kadry i rozpoczęciu rundy. Angaż Marca natomiast oceniam na plus.

Ciekawe ruchy w Kielcach. Klub wzmocnił Rafał Kobryń z Lechii Gdańsk - Bartoszek na pewno pamięta go z czasów, gdy trenował Chojniczankę, a Kobryń był do niej wypożyczony. Zastanawia mnie trochę ten transfer, bo przecież jest Szymusik na boku obrony, być może też Kobryń ma być alternatywą na pozycję stopera :think: . Do tego testowani są Furtado z Kotwicy, o którym słyszałem wiele dobrego oraz Panka z Miedzi. Ten drugi piłkarsko wygląda ciekawie, ale ma straszny bałagan w głowie i dlatego się go z Legnicy pozbyli. Także pewnie jedego z tej dwójki podpiszą.
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
Baribal
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

konri pisze:
10 sty 2021, 13:12
Ciekawe ruchy w Kielcach. Klub wzmocnił Rafał Kobryń z Lechii Gdańsk - Bartoszek na pewno pamięta go z czasów, gdy trenował Chojniczankę, a Kobryń był do niej wypożyczony. Zastanawia mnie trochę ten transfer, bo przecież jest Szymusik na boku obrony, być może też Kobryń ma być alternatywą na pozycję stopera :think: . Do tego testowani są Furtado z Kotwicy, o którym słyszałem wiele dobrego oraz Panka z Miedzi. Ten drugi piłkarsko wygląda ciekawie, ale ma straszny bałagan w głowie i dlatego się go z Legnicy pozbyli. Także pewnie jedego z tej dwójki podpiszą.
Pozyskanie Kobrynia oceniam na plus, bo o ile wiosną w Ekstraklasie Szymusik grał dobrze, tak jesienią w I lidze był beznadziejny. Konkurencja mu się przyda.

Co do Panki to stawiam przy nim spory znak zapytania. Widziałem go tylko raz, kiedy graliśmy w Legnicy i przyznam, że po jego wejściu Miedź zaczęła grać lepiej. Należy jednak pamiętać o kwestiach pozasportowych. To prawda, że przyjebał kierownikowi Miedzi?
Nazwisko Furtado w kontekście piłki kojarzy mi się tylko z piosenką z Euro 2004, więc na ten temat się nie wypowiadam ;) Tym niemniej, po niemieckich rządach miała nastąpić repolonizacja Korony, a tu trwa budowa następnej wieży Babel, bo codziennie przyjeżdża jakiś obcokrajowiec na testy. W sobotę zaproszono nawet grubego Brazylijczyka z ŁKS-u Łagów, ale na szczęście odprawiono go w ten sam dzień.

Najbardziej czekam na listę tych, którzy teraz opuszczą Koronę. Oczywiście po przespacerowanym meczu z Radomiakiem pisałem, że praktycznie cała kadra jest do wyjebania i zdania nie zmieniam. Natomiast patrząc realnie to ucieszy mnie odejście Szywacza, Szarka i przede wszystkim chodziarza Cetnarskiego.

Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

Baribal pisze:
11 sty 2021, 14:44
konri pisze:
10 sty 2021, 13:12
Pozyskanie Kobrynia oceniam na plus, bo o ile wiosną w Ekstraklasie Szymusik grał dobrze, tak jesienią w I lidze był beznadziejny. Konkurencja mu się przyda.

Co do Panki to stawiam przy nim spory znak zapytania. Widziałem go tylko raz, kiedy graliśmy w Legnicy i przyznam, że po jego wejściu Miedź zaczęła grać lepiej. Należy jednak pamiętać o kwestiach pozasportowych. To prawda, że przyjebał kierownikowi Miedzi?
:lol: to o tej akcji nie słyszałem :lol:

Podobno jednak mocno się dawał we znaki w Legnicy.
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: Mazur »

W Koronie wylądował jakiś gościu z drugiej ligi portugalskiej. Czasy zmieniają się, właściciele zmieniają się, trenerzy, poziom rozgrywek tylko ściąganie szrotów nie. Zero nauki po ostatnich przygodach. :lol:

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Nie jestem wcale nadzwyczajnym zwolennikiem tego transferu, ale opis sytuacji idealnie obrazuje burdel w klubie: https://www.widzewtomy.net/transfer-tom ... -dlaczego/

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

@bałuciarz za tydzien w Stan Futbolu będzie wasz prezes i dyrektor sportowy :)

Co do Tomczyka to nie miał on lekko w Poznaniu. Większe drewna dostawały więcej szans niż on. Szkoda, że nie dostał tylu szans na jakie zasługiwał.

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Dzięki za informację, ale i tak nie zamierzam tego oglądać ;) Co do Tomczyka- zobaczymy, miejmy nadzieję, że okaże się wzmocnieniem, Robak w końcu wieczny nie jest.

Awatar użytkownika
torres
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: torres »

Widzę @Baribal, że Daria wybrała wasz klub :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Baribal
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Tak, pisałem o tym w temacie o Rakowie.

Ale przy całej sympatii dla tej ładnej pani informacja dnia jest zupełnie inna, bowiem Koronę opuścił Mateusz Cetnarski! :dance: Przyznaję, że już zwątpiłem w to jakże pomyślne rozwiązanie, a tu taka wspaniała wiadomość! No dobra, nigdy nie był to wybitny gracz, ale od gościa, który zagrał ponad 200 meczów w ekstraklasie wymagałem duuużo więcej. Chociażby takiego biegania jak po 0:6 z Hiszpanią w celu wymiany koszulki z którymkolwiek tamtejszym gwiazdorem. A tu było jedno wielkie człapanie. Przy takim zaangażowaniu to nawet w III lidze nie wróżę sukcesów. Żegnam z radością i czekam na kolejnych. Panie Szywacz, proszę brać przykład!

W zeszłym tygodniu do Korony trafił ten Portugalczyk z drugiej ligi i Kubilay Turk Yilmaz. Oczywiście to nie ten słynny Turkyilmaz, który w meczu otwarcia Euro '96 zapakował Angolom bramkę z karnego, ale jakiś Turek z ichniejszego drugiego frontu (aczkolwiek nadane imiona oraz fakt, że urodził się zaraz po Euro rozgrywanym w Anglii wskazuje, że jego ojciec pewnie zachwycał się tym oryginalnym Turkyilmazem). Turek ma austriackie papiery i nawet w jednym sezonie coś tam strzelał w Spartaku Trnawa, więc może na I ligę wystarczy. Kolejne ruchy transferowe na dniach.

Po krótkich testach odpalono Furtado i Pankę. Ten drugi po ekscesach w Legnicy chyba bał się wychylić, bo podczas paru dni spędzonych w Kielcach do nikogo się nie odzywał.

Blisko odejścia z Korony jest też Wiktor Długosz. Z tego co się mówi, to jest nim zainteresowany jakiś klub z ekstraklasy (na litość boską chyba tym razem to już nie Raków?) a i sam młodzieżowiec chętnie opuściłby Koronę. Szkoda, wielka szkoda. Lubię Wiktora, bo to ambitny chłopak, który długo czekał na swoją szansę. Szkoda byłoby to zaprzepaścić. Oby jednak przemyślał sprawę, bo jednak tu gra regularnie. Ciekawe co ojciec (pamiętacie aferę starachowicką?) podpowie synowi, bo to pewnie będzie decydujące.

Awatar użytkownika
Baribal
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post pod postem, ale dużo się dzieje zimą w Koronie. Kiedy prezes suzuki po tej katastrofie z Radomiakiem zapowiadał spore zmiany, to szczerze mówiąc nie wierzyłem, ale jednak wietrzenie szatni jest konkretne.

Niestety Raków wybiera nam młodzieżowców (Długosza też chcą, ale przecież tam czeka go ława co najwyżej) i pozostaje gra Jugolami. Do Korony trafili dwaj chorwaccy pomocnicy: Marko Pervan i Mario Zebić. Po Jugoplastice Lettieriego skojarzenia są ewidentne i jednoznaczne. Ech, ale jak pomyślę o tym ostatnim meczu to przecież nie może już być gorzej. Dobrze, że coś się dzieje, bo na tych patałachów do tej pory zakładających koszulki Korony nie było co liczyć.

Z Korony wkrótce odejdzie też Marek Kozioł. I tu mam takie mieszane uczucia. W spadkowym sezonie z ekstraklasy Marek był naszym najlepszym graczem. Jednak jesienią obniżył loty. Oczywiście obronę przed sobą miał beznadziejną i w sumie tak dużo bramek nie puścił, ale brakowało tego co w zeszłym sezonie, kiedy kilka meczów wybronił nam w pojedynkę. Kozioł idzie do ekstraklasy i zastanawiam się o jaki klub może chodzić. Czy idzie na ławkę, czy do grania? Nie wiem dlaczego, ale coś mi się wydaje, że jego nowym klubem może być Stal Mielec, w której już kiedyś występował. To jednak tylko moje przypuszczenia.

Do Kielc ma natomiast trafić Marcel Zapytowski. Przyznam, że bardzo mi się podobał w listopadowym meczu w Kielcach i gdyby nie on to Resovia pewnie dostałaby czwórkę. W zeszłym sezonie trochę patrzyłem też na II ligę w TVP i wyglądał naprawdę dobrze. Jego ściągnięcie byłoby dobrym ruchem.

Swoją drogą to kompletnie nie rozumiem polityki Resovii. Zapytowski to dobry i młody bramkarz, a oni go puszczają bez żalu, choć przecież pozbyli się też całkiem solidnego Daniela. Czy Dybowski, który przez ostatni rok nie zagrał w żadnym poważnym meczu będzie lepszy? Wątpię.

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Wieść gminna się rozeszła, że część naszych działaczy uznała naszą niezbyt dobrą postawę w zimowych sparingach jako powód do pożegnania Dobiego. Ponoć dodatkowo nie wzbudza szacunku u zawodników. Marzy się Mamrot, ale nie ma na niego kasy, więc może Mosór albo Kretek :lol: W tym klubie nigdy nie będzie normalnie.

Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

Korona straciła moją sympatię po tych transferach obcokrajowców. Podobały mi się niektóre transfery z lata, sięganie po mniej znanych graczy z I czy II ligi. Obecny kierunek może i przyniesie lepsze rezultaty, bo jednak część z tych obcokrajowców powinna się na 1 ligę nadać, ale mi się to nie podoba. Natomiast transfer Zapytowskiego na duży plus. Dziwi mnie ten ruch, ale najwyraźniej bramkarz ma klauzulę odejścia, bo inaczej na pewno raczej by Resovia się go nie pozbywała. Ma potencjał ten chłopak. Resovia dokonała już kilku wzmocnień - obcokrajowców rzecz jasna nie znam, ale na pewno na duży plus angaże Wróbla i Jarocha, szczerze mówiąc bardzo jestem zaskoczony, że ten duet trafił do beniaminka. Chyba najsłabiej na tę chwilę wygląda Bełchatów, z którego odeszło dwóch ważnych graczy: Lenarcik i Michalski. Najważniejsze jednak, że ten klub uporał się z problemami finansowymi i wystartował, to już będzie w moich oczach sukces.
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

Caique na testach w Widzewie. Kompromitująco wyglądają działania pionu sportowego klubu mającego wysoki budżet, ostatnio wielu no-nameów testowali, a teraz Brazylijczyka, który słabo wyglądał w najsłabszej drużynie 2 ligi.
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

konri pisze:
28 sty 2021, 18:38
Caique na testach w Widzewie. Kompromitująco wyglądają działania pionu sportowego klubu mającego wysoki budżet, ostatnio wielu no-nameów testowali, a teraz Brazylijczyka, który słabo wyglądał w najsłabszej drużynie 2 ligi.
Cóż, chciałbym zaprzeczyć, ale jest to niestety całkowicie zgodne z prawdą. No może oprócz tego wysokiego budżetu, bo zdaje się, że całkiem sporo udało się przeżreć.

Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

Świetne warunki dla Śląska, natomiast że Widzew na to przystał? :doh: :clap: :lol:

Jedno co muszę przyznać, to Samiec-Talar potrafi grać jeden na jeden i to jego duży atut.

PS. To trochę patologia, że chłopak z dwójki wchodzący czasem z ławki w Ekstraklasie ma 20 k na kontrakcie.

Przema pisze:
29 sty 2021, 11:09
konri pisze:
28 sty 2021, 18:38
Jak Ramirez do ŁKSu przcechodzil to raczej tez furory w Olsztynie nie robil z tego co pamietam.
Ramirez miał fajną przeszłość, Brazylijczyk to bardziej piłkarskie CV ma podobne do tych sprowadzanych przez Ptaka.
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

Bardziej podobne CV co Gu czy Tingi. Chociaż szkolił się w akademii Red Bulla 8-) .
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Awatar użytkownika
Baribal
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Jutro wznawia rozgrywki I liga, więc ode mnie parę słów na temat Korony przed nową rundą.

Przed Bartoszkiem został postawiony jasny i ambitny cel. Korona na koniec sezonu ma się znaleźć w pierwszej szóstce.

Do miejsca barażowego Korona traci sześć punktów (przy meczu zaległym), ale konkurencja jest spora. Przyznaję, że mocno wątpię byśmy na koniec sezonu znaleźli się w czołówce, ale jednak bardzo się cieszę z tych zapowiedzi. Przede wszystkim dlatego, że wiosna nie będzie czasem na przeczekanie. Jest konkretny cel i całe szczęście, bo w innym wypadku czekałoby nas kilkanaście sparingów, bo spaść przecież nie spadniemy. Naprawdę nie byłoby nic gorszego niż takie granie dla samego grania. Poza tym wreszcie skończyło się już klepanie po plecach i radość z samego faktu, że w ogóle przystąpiliśmy do rozgrywek. Bartoszek jesienią ciągle się tłumaczył, że złe wyniki to wina opóźnienia w wypłatach i słabego składu. Teraz zaległości względem piłkarzy już nie ma, a zawodników dostał dokładnie takich jakich sobie zażyczył, więc nikt jego okrągłych wytłumaczeń już nie kupi. Oczywiście wiele będzie zależało od postawy drużyny. Jeśli zagramy dobrą rundę i będziemy mieli małą stratę do szóstki, to trener pewnie się uratuje. Natomiast taka gra jak jesienią jest absolutnie nie do zaakceptowania i przy powtórce po prostu nastąpi zmiana trenera.

Ostatnio usłyszałem ciekawą opinię, że dobra gra Korony sprzed czterech lat to w największym stopniu zasługa Piotra Tworka, który wówczas był asystentem Bartoszka. Obecny trener Warty miał odpowiadać za przygotowanie taktyczne, a Bartoszek był gościem od motywacji. Trudno to zweryfikować, ale Warta radzi sobie doskonale, a Korona jesienią grała bez jakiegokolwiek pomysłu. To runda prawdy dla Bartoszka. Albo udowodni, że jest dobrym trenerem, albo zaliczy kolejną z rzędu wtopę, a wtedy może już mu być ciężko wygrzebać się na powierzchnię.

Podkreśliłem, że jestem sceptykiem co do awansu do baraży, bo obrona w zestawieniu Szywacz-Zebić-Kobryń kompletnie mnie nie przekonuje i jutro przy Robaku koroniarzy może czekać zimny prysznic. W ataku ma grać ten Turek i też nie wiadomo czego się po nim spodziewać. W ogóle Bartoszek zabraniał nawet podawać składów ze sparingów (dla mnie to śmieszne), więc nawet trudno mi przewidzieć skład na jutro. Mimo wszystko uważam, że nadal jesteśmy zbyt słabi kadrowo by w ogóle podłączyć się do walki o awans, ale skoro Bartoszek chciał akurat tych zawodników, no to ich dostał.

Najważniejsze, że nowe władze konsekwentnie oddłużają Koronę. Trzy miesiące temu dług wynosił 16 milionów, a teraz udało się zejść do 10. Na koniec sezonu nowy prezes chce zejść poniżej 2 melonów i wydawałoby się to nie do zrobienia, ale trzeba przyznać, że w trudnych czasach znalazł więcej sponsorów niż ten szkodnik Zając przez kilka lat gry w Ekstraklasie.

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

O Widzewie i tym co pokażemy w tej rundzie w sumie nie chce mi się pisać, nie nastawiam się na żaden efekt wow. Dziwaczne transfery, a w zasadzie wypożyczenia, Dobi gadający w kółko to samo, brak jakichś większych nadziei w sparingach- także spodziewam się kolejnej rundy męczenia buły.

No chyba, że atak Rybak/Tomczyk wsparty Kitą i Michalskim na skrzydłach pociągnie grę, bo środek pola dalej wygląda fatalnie. W obronie w zasadzie o każdą pozycję można się mniej lub mocniej martwić, może chociaż stałe fragmenty gry udało się wreszcie ogarnąć. Dawno już nie nie czekałem na rozpoczęcie nowej rundy/sezonu jak teraz. Ale całe szczęście Multimedia wyłączyły Polsat, więc tylko skróty mi zostają :lol:

Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

No i Tychy zlały ŁKS w Łodzi. Świetnie ustawił zespół trener Derbin i goście zasłużenie wygrali. ŁKS bardzo schematyczny, powoli konstruowali akcje i wygląda na to, że końcówka jesieni to nie była zadyszka, dziś wyglądali podobnie niemrawo. Bardzo słaby mecz Rygaarda, piłkarz z takim CV powinien na boiskach 1 ligi błyszczeć, a był jednym z najsłabszych. Chociaż może byłoby ciekawiej jakby skuteczniejszy był Sekulski, który po wejściu na boisko zmarnował dwie setki. W Łodzi pewnie zrobi się gorąco, bo reszta peletonu już dogoniła w zasadzie ŁKS.
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Bardzo udana sobota w Łodzi :D Naszego meczu oglądałem pierwsze pół godziny, jakby po wślizgu debila Możdżenia sędzia gwizdnął karnego to nikt chyba nie mógłby mieć do niego pretensji, Tomczyk ładnie się do drużyny wprowadził, Kita nie pęka po bardzo długiej przerwie pourazowej, a środka dalej nie ma. Takie to moje obserwacje z 30 minut.

Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

Szczerze mówiąc odechciało mi się oglądać mecz Korony jak zobaczyłem w pierwszym składzie tylu nowych graczy z zagranicy. Z tego co widziałem, niektórzy piłkarsko nawet i dają radę, jak się zgrają to może i będzie dobrze wyglądało, ale ja zupełnie tego nie kupuję. Jesienią wyniki nie były najlepsze, ale można było oglądać polskich młodych piłkarzy czy trochę starszych ściągniętych z mniej oczywistych kierunków. Wolałem ten kierunek budowy niż obecny.
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
Baribal
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

No i jest spodziewany zimny prysznic na rozgrzane co poniektóre koroniarskie głowy. Miało być lepiej, a lepiej o tym meczu po prostu nie mówić. Powtórka z rozrywki. Dyrektor sportowy Maciej Bartoszek rozpoczął budowę drużyny od pomocników. Niestety całkowicie zapomniał o zatrudnieniu obrońców i przede wszystkim trenera. Obozy w Turcji, dosypana masa pieniędzy od sponsorów, nowi gracze, a tu dalej zero pomysłu na grę i zero zaangażowania. Jednak nie ma tego złego. Im wcześniej pęknie balon napompowany przez Bartoszka, tym lepiej, bo niektórzy w Kielcach nadal jeszcze nawinie wierzą w Pana Macieja. Parę takich spotkań jaki to dzisiejsze i im to zaślepienie przejdzie raz na zawsze.

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Awatar użytkownika
Baribal
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Korona - Chrobry 2:2

Mecz będący kwintesencją I ligi. Parę ładnych akcji, jeszcze więcej kopania się po czole i oczywiście cała masa sędziowskich błędów. Trzeba wprost powiedzieć, że Chrobry został w Kielcach przekręcony. Jednak nawet mimo ewidentnych pomyłek sędziowskich na naszą korzyść te paralityki w żółto-czerwonych strojach nie były w stanie wygrać tego meczu :lol:

Na początku mocno nacisnął Chrobry i pachniało bramką dla gości. Po jednym z rzutów rożnych Podgórski zagrał we własnym polu karnym ręką, a sędzia puścił grę zamiast odgwizdać karnego. I w tej samej akcji poszła kontra, która zakończyła się bramką Podgórskiego :lol: Naprawdę sędziowanie w I lidze to jest kryminał. Chrobry dalej grał swoje i Lebedyński po błędzie Szywacza wcisnął na 1:1. Po przerwie tempo wyraźnie siadło, jednak centrostrzał Szymusika trafił do siatki. Problem w tym, że Szymusik znajdował się na spalonym. Później czerwoną kartkę (tu akurat uważam, że zasłużoną) otrzymał Lebedyński i wydawało się, że jest po meczu. Ale przecież ekipa Bartoszka jest w stanie spierdolić dosłownie wszystko. Najpierw goście trafili do siatki, ale Wajda odgwizdał faul (moim zdaniem nic nie było) na Zapytowskim. Przy takiej kumulacji szczęścia sztuką byłoby nie wygrać tego meczu, jednak kolejne błędy w obronie (Szywacz niech już łaskawie spierdala) dały ambitnemu Chrobremu remis w 90 minucie.

Pętla zaciska się na Bartoszku coraz mocniej. Czekam na kolejne bajeczki po kolejnym żenującym występie. O ile ofensywa nawet jakoś wyglądała, tak obrona zgodnie z przewidywaniami jest do niczego. Ale chuj tam. Ważne, że mamy 19 pomocników. A że w kadrze nie ma defensorów, to kto by się tym przejmował. I brawa dla Głogowa. Przy normalnym sędziowaniu na luzie by to wygrali.

Awatar użytkownika
Baribal
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Zmiany, zmiany, zmiany...

Dziś lub jutro Bartoszek ma zostać zwolniony z Korony. To zły moment. Powinien już wylecieć po tej hańbie z Radomiakiem w grudniu albo po kompromitacjach jakie by nastąpiły w kolejnych tygodniach (na rozkładzie m.in. Łęczna, Miedź i Nieciecza). A tak Pan Maciej będzie teraz zgrywał wielkiego męczennika, który chciał dobrze, ale źli ludzie mu nie pozwolili. A że chuja gramy od początku sezonu to przecież nieistotne.

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

https://www.polsatsport.pl/film/lks-lod ... o_6968396/

Co za brama! Dzisiaj Ricardinho bohaterem meczu :D

Awatar użytkownika
Baribal
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Jastrzębie - Korona 2:0

Co tydzień wydaje się, że gorzej już być nie może, ale ekipa Bartoszka udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Kolejny (który to już?) fatalny mecz. Jedno wielkie gówno. Dzisiejszy mecz chyba nawet był gorszy od tego grudniowego z Radomiakiem. Szczyt żenady. To 0:2 to najniższy wymiar kary, bo spokojnie mogliśmy dostać czwórkę. Powiem szczerze, że gorszą Koronę ostatni raz widziałem dokładnie 21 lat temu, gdy lecieliśmy na trzeci poziom rozgrywek dostając w czapkę po 0:4 i 0:5. Ale wtedy była bieda i za darmo grało pospolite ruszenie chłopaków z pozbieranych z niższych kieleckich lig, a ja byłem łebkiem, który ekstraklasę widział jedynie w telewizorze.

A teraz? Zero zaległości, kasa coraz większa i płacona na czas i wielkie gówno. Ostatnie pięć meczów to jeden punkt. Bartoszek już nad tym nie panuje. Przegrywamy a on zaczyna robić zmiany w 80 minucie. Niech odejdzie, bo wszyscy punktują i trzeba się mocno oglądać w dół tabeli. Naprawdę w normalnym sezonie przy trzech spadkowiczach byłoby gorąco, a tak jest nadzieja, że Bełchatów nas jednak nie wyprzedzi.

Marzyłby mi się powrót Vukovicia, ale to marzenia ściętej głowy. Zatem Panie Ireneuszu, zapraszam do Kielc!

ODPOWIEDZ