Skoki narciarskie - temat ogólny

Dział poświęcony wyłącznie skokom narciarskim i typerom do nich
Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Re: Skoki narciarskie - temat ogólny

Post autor: lukasgol »

Wtedy też były inne zasady punktacji, i jak komuś db wyszedł na małej skoczni 1 skok to potem było to już nie do odrobienia :) Może ten Słoweniec zaskoczy też? Ma niezłą formę.

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: Mazur »

Na małych skoczniach to decydowały noty głównie. Oczywiście przed erą przeliczników.

Pamiętam jak szwabski skoczek Nojmaja samymi odległościami zostałby mistrzem na IO w Turynie. Niestety zawsze pokracznie lądował i skończył za Małyszem, gdzieś poza 6.

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Dzienis »

Wtedy Wassiliew prowadził po 1 serii. :D
A złoto zdobył pijaczek Bystoel, który jednak miał stylowe lądowania i głównie tym wygrał. Formę potwierdził też na dużej skoczni, gdzie zdobył brąz, także nie było to przypadkowe złoto. Podobna historia jest z Rune Veltą na MŚ 2015. Ci Norwegowie jednak szybko coś się kończą.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Mazur pisze:
16 lut 2021, 11:34
Na małych skoczniach to decydowały noty głównie. Oczywiście przed erą przeliczników.
No nie do końca. Benković na 90-tce skoczył w 1 skoku wtedy 101 metrów.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Wyjątek jak Małysza w Sapporo.

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

No, ale były takie sytuacje :-)

Wysłane z mojego Hwasonga 15

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Benkovicowi pewnie podwiało w pierwszej serii. Chociaż oczywiście w formie był wtedy.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Tiger Tiki
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: Tiger Tiki »

Ja pamiętam takie mistrzostwa, na których najdłuższe skoki w obu seriach oddawał Michael Neumayer z Niemiec, ale same mistrzostwa zakończył bodajże na 8 miejscu mimo, że w tamtych czasach nie było przeliczników za wiatr!
Taka z niego pokraka stylistyczna była :D
Sei sempre tu Maresca, eh. Sei sempre tu Maresca. Anche al Var, sei sempre tu. Bravo Maresca!

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

IO w Turynie 2006, skocznia normalna, Mazur już wspominał o tym konkursie. :)
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: dias »

Ten mieszany konkurs skoków to jakieś totalne nieporozumienie. Skacze Stoch 95 metrów, podnoszą belkę o 8(!) pozycji i nasza skacze... 75m. Jaki to ma sens? Pomijam już fakt, że totalnie wkurwia mnie obecny PZN z tym dziadem na czele, który przespał temat jako takiej popularności kobiecych skoków, a teraz to ja nie wiem po co oni to ciągną. Szkoda mi tych dziewczyn też, bo widać, że są mega zestresowane obecnościa kamer i tego, że są w drużynie z wielkimi mistrzami, ale kurwa, gdzie jest zatem dyrektor sportowy Małysz, który w razie kichy przed kamerami obejmie je ramieniem i weźmie ciężar świecenia oczami przed kamerami? I jakiś psycholog, który z nimi popracuje nad presją? Miałem wrażenie, że to Kamil i Dawid byli ich opiekunami. To wszystko jest tak nieprofesionalne, że aż mi było przykro na to patrzeć.
:eusa-shhh: :eusa-violin:

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Dziewczyny zrobiły trochę progresu 2 lata temu, wtedy na MŚ zajęliśmy w mikście 6 miejsce (po I serii nawet na 3 byliśmy), Karpiel i Rajda regularnie punktowały i pukały nawet do Top20 już, ale przyszedł ten nieudacznik pokraka Kruczek i znowu podupadliśmy, trzeba go zwolnić i zatrudnić sensownego szkoleniowca zza granicy który zna się na trenowaniu kobiet, to będzie progres, bo Rajda, Twardosz czy Karpiel mają spory potencjał, a klepią bulę.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
karollo89
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: karollo89 »

Oczy mi się lekko zaszkliły, bardzo cieszy mnie sukces Piotrka.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Leszek »

No to już praktycznie mamy sezon w całości udany. Wygrany przez Polaka TCS, teraz MŚ :P

Super że Żyła też w swojej karierze osiągnął tak duży sukces. Ciekawe co będzie na dużej, ale już my możemy to wtedy śledzić spokojni że mamy plan minimum.
Kobe Bryant

Los Angeles Lakers - Mistrz NBA 2019/2020

MK92
Admin
Admin

Post autor: MK92 »

Nie sposób nie uśmiechać się dziś szeroko razem z Piotrkiem :) Jeszcze gdyby udało się jakimś cudem któremuś Polakowi zgarnąć Kryształową Kulę w marcu, to mielibyśmy po równo dwóch dekadach pełną polską analogię do sukcesów Małysza w 2001 roku. Pięknie!

Awatar użytkownika
bałuciarz
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Post autor: bałuciarz »

karollo89 pisze:
27 lut 2021, 18:22
Oczy mi się lekko zaszkliły, bardzo cieszy mnie sukces Piotrka.
Miałem dokładnie takie samo odczucie, widocznie imiennicy tak mają ;)

Kapitalne mistrzostwa, słusznie podsumował komentator na Eurosporcie, że takiego podium to chyba nikt by nie przewidział.

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

W końcu złoto dla tego wariata. Należało mu się. Ile można nosić innych na swoich plecach :D Brawo dla Piotrka.

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Wielkie brawa, niespodziewane zwycięstwo, ale dzisiaj miał swój dzień. Fajnie, że jak zawodzi Stoch to w jego miejsce wyskakuje ktoś inny, tym razem był to Piotrek. Wygrał tu głównie dzięki potężnemu wybiciu, ale i mocnej głowie. Granerud przegrał nie tylko złoto, ale i w ogóle medal spapranym 1 skokiem, w którym spalił się psychicznie. Dobry konkurs Dawida, 5 miejsce to rezultat którego nie trzeba się wstydzić. Reszta naszych do zapomnienia. Kamil na szczęście już nic nie musi.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
karollo89
Rezerwowy
Rezerwowy

Jedyne co nie dawało mi spokoju przez cały konkurs, to napis "JUNGHANS", który pojawiał się na ekranie. Czy to jakiś komunikat do naszego szanownego administratora? Czy @Dzienis stanie się młodym Hansem, gdy tylko zdecyduje się wrócić do reichu i będzie nadzorował biznesy ALTHANSA?

Awatar użytkownika
PietroBosman
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: PietroBosman »

W końcu i Żyła coś postawi na półce z napisem"indywidualne osiągnięcia".
„It's good to know who hates you and it is good to be hated by the right people“

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Widać ktoś jednak ma ból dupy z powodu radości Piotrka.

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Granulat Covid. :lol:

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Post autor: Curt »

Nie wiedziałem, że użytkownik @Eneldo jest niemieckim dziennikarzem sportowym. :lol:
Forum piłkarskie https://forumpilkanozna.pl/

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Szkoda Graneruda, kolejna świetna rywalizacja w tym roku zaprzepaszczona przez Covid.

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

No z jednej strony lipa, ale ten covid miesza w sporcie. Ciekawe co będzie na takim EURO jak ktoś złapie covida :mrgreen:

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Będzie cyrk. Wczoraj się np. okazało, że Ewa Swoboda, polska sprinterka, nie pobiegnie na najbliższych Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu. A przed samymi zawodami osiągała wyniki spokojnie na medal.

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Tym sposobem Granerud zdobył jedynie Puchar Świata, a przejebał wszystkie pozostałe imprezy jak MŚ, TCS czy MŚ w lotach. Taki trochę słodko-gorzki sezon.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
karollo89
Rezerwowy
Rezerwowy

Przez sympatię, którą go darzę, bardzo się cieszę i szkoda tylko tej Kryształowej Kuli, wolałbym nawet Eisenbischlera. Nie można mieć jednak wszystkiego.

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

4. Żyła
15. Kubacki
19. Stoch
21.Stękała

Jutro drużynówka i jeśli nie będzie medalu, to Dolezal wypad. Z Tajnerem pod pachę.

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Dzisiejszy konkurs był mocno wypaczony, przeliczniki wariowały, śnieg zasypywał tory, także nie sugerowałbym się wynikami zbytnio. Chociaż oczywiście medal jutro powinien być obowiązkiem. Dolezal out? No dobra, a kogo byś widział jako następcę, tak serio? Bo jakby miał wrócić Kruczek to po stokroć już wolę Dolezala.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Nie żartuj z Kruczkiem. Nie wiem kto tam byłby wolny, zresztą moim zdaniem dyskusja o trenerze jest dyskusją wtórną. Żeby za kilka lat nie było sytuacji, że w składzie mamy jednego zawodnika i trzech rotujących, to musi odejść Tajner a z nim archaiczne myślenie, że cała para w pierwszą kadrę, a nie w szkolenie.

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Tajner wkrótce i tak odejdzie, bo kończy mu się kadencja i w następnej już nie będzie mógł wystartować, ale to za wiele nie zmieni, następca tak samo będzie chciwym krótkowzrocznym dorobkiewiczem, tyle że młodszym. Pertile zmienił Hofera i coś to zmieniło? Raczej nie bardzo.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

dias pisze:
05 mar 2021, 18:49
Jutro drużynówka i jeśli nie będzie medalu, to Dolezal wypad. Z Tajnerem pod pachę.
Przecież osiągnęliśmy w tym sezonie to co najważniejsze. TCS jest nasz. Jeden złoty medal na MŚ również. Ponadto w naprawdę wielu konkursach PŚ Polacy odgrywali czołowe role, niektóre konkursy to nawet w podniecający sposób była wewnątrz polska rywalizacja. Parę razy było np czterech Polaków w Top 7.

Ja nie wiem czym niby Doleżal miałby zasłużyć na dymisję. Rozumiem że drużynówka na MŚ prestiżowa, no ale bez przesady by miał wylatywać jeżeli nie będzie medalu. Uważam że zostało wyciśnięte to co najważniejsze w tym sezonie. Jedyne co warto i wręcz trzeba poprawić na następny sezon to może inaczej wyliczona forma Stocha. Miał ją na TCS, brakło mu na MŚ. Tych TCS-ów już ma tyle że warto aby sobie w przyszłym sezonie odpuścił i szczyt formy przygotował na swoją zapewne ostatnią olimpiadę.

Tak więc to jest moja jedyna uwaga, a tak generalnie to uważam że Doleżal Rulezz.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Jaki szczyt formy Stocha? Wieku się nie oszuka, on ma już 34 lata. Że niby Żyła ma złoto? Tak, ale Żyła miał słabszą pierwszą część sezonu i był bardzo nierówny. To jest jednak też inny rozmiar skoczka. Żyła to skoczek bardzo dobry, z przebłyskami na medale, a Kamil to Top5 wszechczasów (Top3 XXI wieku).

Dolezala w tej chwili oceniam na 7/10. Horngachera na 9/10 (jak prowadził Polaków ofkors, teraz idzie mu słabiej, choć nadal dobrze, zdobył już 3 medale na tych MŚ). Kruczka na 3/10.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Od Stocha nie wymagam niczego. Kocham go jako sportowca. Ma mądrą, piękną żonę, jest inteligentny, poradzi sobie. Nie obraziłbym się, gdyby po tym sezonie nawet postawił narty w kącie swojego gabinetu. Widzę go w przyszłości na stanowisku Prezesa PZN, bo ma otwarty umysł i wie co to profesjonalizm.
Od Kubackiego, młodszego od Stocha o trzy lata, wymagam stałej obecności w pierwszej szóstce, tym bardziej przy przeróżnych zawirowaniach koronawirusowych. I medalu na MŚ. Stać go na to, nikt nie powie, że nie.
Żyła do tej pory jest nierówny, co widać po pierwszym konkursie i tym dzisiejszym. On sam nie wie na co go stać i w sumie też nie ma co wymagać od niego cudów.
Najbardziej mnie martwi zjazd formy Stękały. Może się ustabilizuje w przyszłym sezonie.
Martwi brak piątego na wymianę. Wolny, Murańka? Kto dziś z pełnym przekonaniem powie, że to są zawodnicy na regularne punktowanie w PŚ?

Tak jak mówię - problemem nie jest tylko Dolezal, ale od dłuższego czasu mam wrażenie, że w kadrze nastąpiło rozprężenie i najważniejsza jest atmosfera kosztem wyników. Na wszelki wypadek bym się go pozbył. Dla oczyszczenia atmosfery chociażby.

Pisanie, że najważniejszy w sezonie MŚ był Turniej Czterech Skoczni jest, Leszku, niepoważne. Opamiętaj się.

Co do Horngachera - pamiętaj @Dzienis, że ich nieźle sponiewierał wirus.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

dias pisze:
05 mar 2021, 22:17
Pisanie, że najważniejszy w sezonie MŚ był Turniej Czterech Skoczni jest, Leszku, niepoważne. Opamiętaj się.
Nic takiego nie napisałem.

Najważniejsze były MŚ a na drugim miejscu TCS. I wiesz co? Mamy jedno i drugie :P

Doleżal to nie Hornhacher, tego się nie przeskoczy ale też na to nie mieliśmy wpływu i nie stać nas było aby przebić ofertę Niemców. Mamy jednak z Czechem i tak świetne na te warunki i optymalne rozwiązanie.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

MŚ kończą się jutro. Będziemy je "mieć", jeśli będzie srebro lub złoto drużynówki. Inaczej pies na nich kichał.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

dias pisze:
06 mar 2021, 00:29
MŚ kończą się jutro. Będziemy je "mieć", jeśli będzie srebro lub złoto drużynówki. Inaczej pies na nich kichał.
No bez jaj. Indywidualne MŚ > Drużynowe MŚ.

Nie znaczy to że drużynowe nie mają wartości. Mają, ale indywidualne większą. Pies kichał na MŚ w których Polak zdobył Złoto? Czyli np za TCS nie da się nigdy pochwalić pracy żadnego trenera bo tam tylko rywalizacja indywidualna?
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Przecież ja mówię o formie pozostałych i oczekiwaniach wobec nich (poza Stochem), co wypisałem wyżej.

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Szkoda dzisiejszego konkursu. Myślę, że srebro było w zasięgu tej drużyny, ale Kubacki zawalił drugi skok (do tego Stękała pierwszy).

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

To jest to o czym pisałem wcześniej. Obaj mają nierówną formę na MŚ i to bylo dziś widać szczególnie. Pytanie w jakim stopniu ta forma to ich wina lub trenera i sztabu.

ODPOWIEDZ