Gdzie mieszkamy?

Tu się przywitasz, podyskutujesz na różne tematy i prawdopodobnie rozczarujesz
Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Re: Gdzie mieszkamy?

Post autor: grucha »

pavel16 pisze:
22 sty 2021, 06:23
Najlepsze jest to, że te klity pójdą jak świeże bułeczki.
Wynająć takie coś jeszcze w miarę rozumiem, mieszkasz sam, w domu głównie śpisz, jakoś to można zorganizować. Ale kupno czegoś takiego za prawie 200 koła juz mnie całkowicie przerasta.
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Post autor: stork »

pavel16 pisze:
To jakaś prestiżowa część Krakowa?
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: pavel16 »

Nieszczególnie, ale w sumie dość blisko centrum Krakowa.

Awatar użytkownika
grucha
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: grucha »

Przema pisze:
22 sty 2021, 08:17
grucha pisze:
22 sty 2021, 08:04
pavel16 pisze:
Wynająć takie coś jeszcze w miarę rozumiem, mieszkasz sam, w domu głównie śpisz, jakoś to można zorganizować. Ale kupno czegoś takiego za prawie 200 koła juz mnie całkowicie przerasta.
Kupujesz zeby wynajmowac kolejnym frajerom.
Innej opcji nie widzę, pewnie większość pójdzie pod wynajem krótkoterminowy.
Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Yossarian
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Post autor: Yossarian »

Przema pisze:
22 sty 2021, 07:23
Yossarian pisze:
21 sty 2021, 23:33
1454235478_nqeezw_600.jpg
Widziałem też balkon przerobiony na pokój, w którym było dosłownie tylko łóżko i w ogłoszeniu dopisek "idealne dla Ukraińców".
To dla Ukraińców to było na moim osiedlu w Szczecinie :D
Naprawdę? Jaki ten świat mały :D
"Myślisz ze fajnie się biega za piłka przez 90 minut ?"
"Optymista uważa, że żyjemy w najlepszym możliwym świecie. Pesymista obawia się, że jest to prawda."
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

pavel16
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: pavel16 »

https://krakow.tvp.pl/52677131/rozpozna ... ZKqk-rdnw8

Typ w biały dzień rozpierdala fotele w autobusach i nikt nie reaguje. Nawet kierowcy, którzy mają monitoring.

Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: konri »

obrazek

Podobne zdjęcie zrobiłem idąc do kolegi, który mieszka obok. Niesamowite :doh: .
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Licz »

Małpa jest znacznie lepszym moderatorem, niż członek Ogórka. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast mod Ogórka myli się zawsze - Korwin-Mikke

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: Mazur »

Napchałbym drutu do zamka, ale to i tak jakaś kartonowa futryna. Wyjaśnić to można z buta.

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Post autor: Curt »

Spotkałem się z adaptacjami korytarzy w blokach z okresu PRL. Z reguły, nawet gdy są wspólne to lokatorzy trzymają tam odzież wierzchnią, buty, ewentualnie jakiś rower czy coś. Mój brat mieszka w takim bloku i na każdym piętrze korytarze są odgrodzone od windy w celu zaadaptowania tej przestrzeni. Mam też kliku klientów mieszkających w blokach, gdzie zastosowano takie rozwiązanie. Jeśli gość z tego obrazka, którego wrzucił @Licz ma pozwolenie wspólnoty/spółdzielni, to mogą go pocałować w puzon.
Forum piłkarskie https://forumpilkanozna.pl/

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

obrazek

Zdemontował. Teraz powinien zapłacić za szkody.

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy

Curt pisze:
08 kwie 2021, 00:47
Spotkałem się z adaptacjami korytarzy w blokach z okresu PRL. Z reguły, nawet gdy są wspólne to lokatorzy trzymają tam odzież wierzchnią, buty, ewentualnie jakiś rower czy coś. Mój brat mieszka w takim bloku i na każdym piętrze korytarze są odgrodzone od windy w celu zaadaptowania tej przestrzeni. Mam też kliku klientów mieszkających w blokach, gdzie zastosowano takie rozwiązanie. Jeśli gość z tego obrazka, którego wrzucił @Licz ma pozwolenie wspólnoty/spółdzielni, to mogą go pocałować w puzon.
Masz na myśli takie akcje jak ta z wykopu? Bo jakieś szafki czy buty w blokach już widziałem. Natomiast takie przywłaszczenie to aż nie mieści się w głowie. Współczuję sąsiadom, podejrzewam kolejne krzywe akcje. To blok z 2020, z tego co wiem, to w nowych blokach głównie mieszkają młodzi ludzie. Takie januszostwo bardziej kojarzy mi się ze starszymi, którzy pamiętają czasy komuny. Jestem ciekaw, kto wpadł na taki pomysł. Masakra. A w pracy pewnie ci goście zabierają papier toaletowy i herbaty do domu.
Małpa jest znacznie lepszym moderatorem, niż członek Ogórka. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast mod Ogórka myli się zawsze - Korwin-Mikke

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Post autor: stork »

U moich rodziców w bloku tak jest, śp. sąsiedzi odgrodzili sobie (ich drzwi są ostatnie na korytarzu) korytarz, ale to wszystko legal od conajmniej lat 90. W sumie spoko opcja, bo mają dla siebie korytarzowy balkon, no i ten "przedpokój" tylko dla siebie.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Dla znajomego pewien Janusz przygarnął sobie jego piwnicę Znajomy przez dłuższy czas nie korzystał, nawet nie schodził, nie sprawdzał. Dopiero jak rower zakupił to zszedł, a tam zonk inna kłódka. WTF?! Popytał sąsiadów, ale nic tam nie dowiedział się. W spółdzielni jak w spółdzielni nie da się nic normalnie załatwić przez telefon. Rozpierdolił kłódkę, wypierdolił wszystkie rzeczy na zewnątrz i założył swoją. Po paru godzinach wpada wpieniony Janusz z policjantami, że go okradziono. :lol: Nic z tych rzeczy nie zginęło. Nakłamał, że niby rower i jakieś narzędzia. Na drzwiach piwnicy normalnie widniał numer mieszkania, policja olała sprawę. Potem Janusz najprawdopodobniej mścił się przez pewien czas. Drzwi w piwnicy często były obszczane, wrzucał kamyczki do skrzynki pocztowej tak, że nie można było jej otworzyć. :lol:

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: dias »

Curt pisze:
U mnie w bloku był zsyp do śmieci. Swego czasu zrezygnowano z niego, bo weszła segregacja. Zsyp miał zostać zaadaptowany pod komórkę lokatorską i zaproponowany w pierwszej kolejności właścicielom mieszkań na tym piętrze. Sąsiad wezwał ślusarza, wstawił swoje zamki i ma komórkę za free. Takich to bym wieszał za pośrednie żebro nad wejściem do klatki.
:eusa-shhh: :eusa-violin:

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Licz pisze:
08 kwie 2021, 11:30
Curt pisze:
Masz na myśli takie akcje jak ta z wykopu? Bo jakieś szafki czy buty w blokach już widziałem. Natomiast takie przywłaszczenie to aż nie mieści się w głowie. Współczuję sąsiadom, podejrzewam kolejne krzywe akcje. To blok z 2020, z tego co wiem, to w nowych blokach głównie mieszkają młodzi ludzie. Takie januszostwo bardziej kojarzy mi się ze starszymi, którzy pamiętają czasy komuny. Jestem ciekaw, kto wpadł na taki pomysł. Masakra. A w pracy pewnie ci goście zabierają papier toaletowy i herbaty do domu.
Tak, dokladnie takie. Wysyła się pismo do administracji i jak wyrażają zgodę, to lokator odgradza część korytarza, w której potem trzyma sobie różne rzeczy. NIektóre z tych korytarzy są przechodnie i po prostu każdy lokator mieszkający w dalszej części korytarza buduje kolejna "grodź" i otrzymuje klucze do wszystkich innych, przez które przechodzi do swojego mieszkania. To nie jest przywłaszczenie, bo wszystko jest zgodnie z przepisami. Kto wpadł na taki pomysł? Każdy, kto mieszka w niedużym lokalu. ;) Bynajmniej nie widzę w tym nic januszowego, pod warunkiem, że to nie samowolka.

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

A co z przepisami ppoż? Odgrodzić się można, ale raczej żadnych szafek itp nie można chyba wystawiać?

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Nie wiem, bo nigdy nie mieszkałem w bloku, ale wszyscy wystawiają ;) Szafka na buty, szafa na kurtki i pełno innych gratów.

Awatar użytkownika
Salander
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Salander »

Oczywiście, że nie można nic wystawiać. I oczywiście wszyscy to mają w dudzie, bo przecież po to robili sobie zagrody na klatce, żeby tam nastawiać gratów i bawić się w slalom między tymi wszystkimi przydasiami.

Awatar użytkownika
Licz
Rezerwowy
Rezerwowy

Curt, to w tym przykładzie może być tak, że żeby dostać się do swojego mieszkania, musisz przejść jeszcze przez dodatkowe dwie pary drzwi. Dla mnie to słabe.

U mnie też zlikwidowane zsypy przerobili na komórki lokatorskie. Wynajmuje je się, jedna sąsiadka ma dwie na raz, mimo że tych komórek jest 10, a mieszkań 22. Koszt to kilka złotych na miesiąc.

U mnie takich wielu krzywych akcji nie ma. Jednemu sąsiadowi rozwalają notorycznie skrzynkę na listy. To kara dla skurwiela za najdłuższy remont w historii, chyba przez rok wiercił i hałasował. Na szczęście dzieli nas siedem pięter różnicy, ale ci, którzy mieszkali blisko niego, musieli przeżywać prawdziwy horror.

PiS podobno chce finansować ludziom w wieku 24-40 lat wkład własny. Dla par. Czyli ceny przy wyższym popycie jeszcze bardziej wzrosną. Pewna grupa trochę na tym zyska, a reszta będzie za to płacić.

Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Eneldo »

W Warszawie już 11,5 tys. za metr kw. i będzie tylko rosnąć.
4.6. Obecność Invocatio Dei w preambule konstytucji jest miernikiem rozwoju cywilizacyjnego.

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Licz pisze:
08 kwie 2021, 14:31
Curt, to w tym przykładzie może być tak, że żeby dostać się do swojego mieszkania, musisz przejść jeszcze przez dodatkowe dwie pary drzwi. Dla mnie to słabe.
W praktyce tak to wygląda. Albo ktoś z domowników otwiera z drugiej strony jak słyszy, że kod do drzwi został wpisany.

ODPOWIEDZ