Polityka

Tu się przywitasz, podyskutujesz na różne tematy i prawdopodobnie rozczarujesz

Moderatorzy: MK92, dias

Na kogo oddasz głos w II turze wyborów prezydenckich 12.07?

Czas głosowania minął 30 cze 2020, 09:59

DUDA Andrzej Sebastian
8
31%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz
10
38%
nie będę głosował
8
31%

Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
lukasgol
Rezerwowy
Rezerwowy

Re: Polityka

Post autor: lukasgol »

Jak co wybory są w danych ośrodkach podobne wyniki to można się nimi posługiwać choćby w ramach ciekawostki. Nie widzę w tym żadnej manipulacji. Używasz słów których nie rozumiesz :D

:lol:

Awatar użytkownika
Eneldo
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: Eneldo »

W ogóle to dzisiaj 500 metrów od mojego domu rodzinnego odbyło się spotkanie z Andrzejem Dudą. Miałem nawet iść, udając fotoreportera, żeby nie było wstydu, ale ostatecznie nie chciało mi się. Jednym uchem słuchałem z balkonu, a drugim relacji Polsatu, a potem TVP Info. Masakra, jak ludzie się bili o to, aby uścisnąć dłoń Dudy, jakby to jakiś Bóg był. Nie tylko zwykli mieszkańcy, ale także lokalna elita i Inteligencja - samorządowcy, poeci, podróżnicy. Oczywiście znam tych ludzi, witam się z nimi na ulicy, są sympatyczni, kulturalni i mądrzy, ale jednak plemienność polityczna jest głęboko zakorzeniona w starych Polakach.
"Są dwie rzeczy, które napełniają duszę podziwem i czcią: niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie. Są to dowody, że jest Bóg nade mną i Bóg we mnie" Immanuel Kant

Awatar użytkownika
MK92
Admin
Admin

Post autor: MK92 »

Miałem okazję wyraźnie doświadczyć czegoś podobnego w trakcie ostatniego spotkania rodzinnego. O ile z osobami maksymalnie w okolicach 40. roku życia dało się podyskutować na jakieś tam argumenty (wiadomo, nikt nie jest jakimś ekspertem), tak już ci starsi, z grona ciotek i wujków, wykazywali się właśnie nieprawdopodobną plemiennością polityczną (oczywiście propisowską, bo to wschodnia Polska). Bardzo dobrze widać to także w analizie rozkładu wczorajszych głosów w różnych grupach wiekowych. PiS będzie miało silny i zaślepiony elektorat jeszcze przez co najmniej dekadę. Potem pokolenie to zacznie pomału odchodzić z tego świata. W międzyczasie prawdziwi władcy zakulisowi zdążą jednak wymyślić nowe partie, które zmonopolizują uwagę nowych pokoleń wyborców na kolejne dekady, marginalizując alternatywne inicjatywy. I tak to się będzie kręcić do końca świata i jeden dzień dłużej - raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy!

W tutejszej ankiecie zagłosuję chyba w ostatniej minucie jej otwarcia ;) Wybór między dżumą a cholerą. Niewykluczone, że pójdę na drugą turę wrzucić pustą kartę - ewentualnie z jakimś durnym dopiskiem.

Awatar użytkownika
Eneldo
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Niestety starzy ludzie chcą mieć też wpływ na coś i im się zdaje, że na resztę kandydatów nie ma sensu głosować, bo stracą głos.
"Są dwie rzeczy, które napełniają duszę podziwem i czcią: niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie. Są to dowody, że jest Bóg nade mną i Bóg we mnie" Immanuel Kant

Awatar użytkownika
Jam_nie_Babinicz
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: Jam_nie_Babinicz »

Ja się nie znam na polityce, ale zagłosowałem na Dudę, ponieważ go lubię. No i stało się - swoim przemówieniem mnie wzruszył. Starczy. Po co mam wybierać innego prezydenta? Trzaskowski toczy wojenki, jest może synonimem młodej krwi, ale jednak wolę Dudę. Bo za jego kadencji dostaliśmy 13-stki, 500+, a wcześniej co dostaliśmy? perspektywy są dla silnych, ja chcę mieć prezydenta z pokorą, który dba o tych mniejszych. To wszystko.
Maurizio Sarri - (...)Formacja? nie słucham tych wszystkich sugestii, niewiele czytam jeśli chodzi o prasę i nie oglądam tv. Słucham jedynie opinii mojego siostrzeńca i to wszystko.

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Post autor: stork »

Trzaskowski jest w wieku Dudy, tylko lepiej zakonserwowany.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Astrologowie ogłaszają tydzień Krula. Populacja Konserwatywek zmniejsza się.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

Awatar użytkownika
Curt
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontakt:

Post autor: Curt »

Tracz pisze:5% od Bosaka co najmniej, wszyscy od Kosiniaka, te 3-5 % od Hołowni też, więc mu styknie.
+
Al_Mette pisze:W Konfie już pewnie liczenie ze najlepszy wynik, a 7% to 98 milionów Polaków i to będzie procentować w wyborach do blablabla, a dostali w dupkę od typa z Mam Talent
+
Skąd ten pomysł?
Ludzie głosują raczej światopoglądowo niż gospodarczo, a Bosak to wersja hard Dudy.
6. 3% Kosiniaka na wsi to jest symbol upadu PSL. To jak PiS przejął wsie to jest majstersztyk. Generalnie widać silne podziały: młodzi-starzy + miasto-wieś. II turę wygra ten, kto skutecznie będzie mówił ponad tymi podziałami. Zmiany będą, ale za 10 lat jak elektorat PiSu zacznie wymierać.
Nie, to po prostu efekt tego, że Pan Kosiniak-Kamysz jest totalnie bezjajeczny, nie nadaje się na prezeydenta, lidera, twarz. Przecież do parlamentu osiągnęli wynik najlepszy od lat, więc jaki upadek?
Culé a muerte pisze: Polska, to jednak kraj masochistów. Razem 72% na partie, które na przemian zabierają sobie koryto. Napierdzelanie wzajemnie na siebie..
Wielka Brytania, USA - to samo.
Forum piłkarskie https://forumpilkanozna.pl/

Awatar użytkownika
Al_Mette
Moderator
Moderator

Post autor: Al_Mette »

Bosak się już odciął
Na KONFEDERACJE głos na pewno
Jeśli umiesz tylko liczyć bankroll
Na KONFEDERACJE ja na pewno
Trzynastego daj im głos Królewno

Awatar użytkownika
lukasgol
Rezerwowy
Rezerwowy

Kosianiak-Kamysz 2020 - 2,37 % (457 092)
Adam Jarubas 2015 - 1,6 % (238 761)
Waldemar Pawlak 2010 - 1,75 % (294 273)
Jarosław Kalinowski 2005 - 1,8 % (269 316)
Jarosław Kalinowski 2000 - 5,95 % (1 047 949)

Wygląda na to, że PSL mimo wszystko osiągnęło najlepszy wynik z ostatnich 4 kampanii prezydenckich. To nie są ich wybory.
Do wyniku z 2000 roku jak widać bardzo dużo im brakuje. Nie potrafią kolejni kandydaci przekonać do siebie wyborców mimo, że w samorządowych i do Sejmu zawsze się dostają.

Awatar użytkownika
dias
Admin
Admin
Kontakt:

Post autor: dias »

Wszedłem z nadzieją na przeczytanie, że Warszawa tonie, bo ma chujowego prezydenta. Zawiodłem się na Was.
forum piłka nożna
forum o piłce nożnej
forum o pilce noznej

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Powodzie w miastach spowodowane są rzecz jasna bezpośrednio nagłymi ulewami, jednak tak rychłe znalezienie się pod wodą niektórych obszarów miejskich spowodowane jest betonowaniem tychże. Całodniowa patelnia powoduje, że popołudniem i wieczorem beton oddaje ciepło, a to woda na młyn dla chmur burzowych. Ponadto woda nie ma gdzie odpływać, bo wszędzie beton. Rzecz jasna nierozsądne byłoby obwinianie prezydenta Warszawy z rocznym stażem o taki stan rzeczy, ale zasadne pozostają pytania - czy podczas roku prezydentury uczynił coś, aby zmniejszyć zabetonowanie miasta? Dobowa suma opadów w stolicy rośnie z roku na roku i nie jest to trend nowy. Czy studzienki kanalizacyjne ulokowane są zgodnie z zasadami fizyki? Woda spływa w dół, jak już spłynie w taką betonową nieckę, to albo ją trzeba odpompować albo czekać, aż wyparuje. Czy akcja udrażniania studzienek po zimie została przeprowadzona? Czy jest prowadzona regularnie w okresie wiosenno-letnim?

Jeżeli chociaż na część tych pytań można odpowiedzieć pozytywnie, to bardzo fajnie, jeżeli nie, to jest obecnej sytuacji tak samo winien, co poprzednicy.

Awatar użytkownika
dias
Admin
Admin
Kontakt:

IMO przekaz płynie (hehe) jeden. Trzaskowski jest winny, bo jeździ po Polsce, a nie siedzi na dupie w Warszawie. Duda też jeździ i zalewa podkarpackie. Każdy ma swojego kandydata i powódź na miarę swoich możliwości.
forum piłka nożna
forum o piłce nożnej
forum o pilce noznej

Awatar użytkownika
bałuciarz
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Post autor: bałuciarz »

A zapewne w żadnym mieście nie było przeprowadzane oczyszczanie studzienek, nie mówiąc już o budowaniu zbiorników do magazynowania wody deszczowej.
forum o piłce nożnej

Awatar użytkownika
PietroBosman
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Post autor: PietroBosman »

Druga tura we wakacje się odbywa. Polacy bedo nad morzem wpieprzać gofry i oscypki we górach. Kto tam pójdzie na wybory?Emeryci!A emeryci pamiętają kto im emerytury daje. Kto trzynastkę i czternastkę obiecał.
Konkretnie na Forum Piłkarskim forumpilkanozna.pl

Awatar użytkownika
lukasgol
Rezerwowy
Rezerwowy

Pływające gówno w Wiśle, zalane miasto to już normalka w stolicy.

Awatar użytkownika
Leszek
Junior
Junior

Post autor: Leszek »

Jam_nie_Babinicz pisze:
29 cze 2020, 16:44
Ja się nie znam na polityce, ale zagłosowałem na Dudę, ponieważ go lubię. No i stało się - swoim przemówieniem mnie wzruszył. Starczy. Po co mam wybierać innego prezydenta? Trzaskowski toczy wojenki, jest może synonimem młodej krwi, ale jednak wolę Dudę. Bo za jego kadencji dostaliśmy 13-stki, 500+, a wcześniej co dostaliśmy? perspektywy są dla silnych, ja chcę mieć prezydenta z pokorą, który dba o tych mniejszych. To wszystko.
Wolałem gdy pisałeś że Jaruzelski zapewniał Ci spokój domowego ogniska. :D

----------------------------------------------

No co prawda spadło z tych 45% do 43% z przecinkiem, ale nie ma się co oszukiwać. Trzaskowski musiałby zabrać od Hołowni, Biedronia i Kosiniaka ponad 90% elektoratu każdego z nich, jednocześnie co najmniej dzieląc się z Dudą po połowie elektoratem Bosaka. Jakie szanse na to wszystko? Musiałaby się udać remontada, jak Barcelonie z PSG, jak Juve z Atletico, jak Liverpoolowi z Barceloną. Możliwe, ale nie ma co się nastawiać.

--------------------------------------------

No a Korwin po prostu musiał, nawet Bosak go zjebał. Dziadzio tylko czekał aż wybory dla jego kandydata się zakończą i będzie mógł znów robić swoje :mrgreen:
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
dias
Admin
Admin
Kontakt:

lukasgol pisze:
29 cze 2020, 22:19
Pływające gówno w Wiśle, zalane miasto to już normalka w stolicy.
A jednak się nie zawiodłem.
forum piłka nożna
forum o piłce nożnej
forum o pilce noznej

Awatar użytkownika
Culé a muerte
Junior
Junior
Kontakt:

Post autor: Culé a muerte »

PietroBosman pisze:Druga tura we wakacje się odbywa. Polacy bedo nad morzem wpieprzać gofry i oscypki we górach. Kto tam pójdzie na wybory?Emeryci!A emeryci pamiętają kto im emerytury daje. Kto trzynastkę i czternastkę obiecał.
Ja głosuję korespondencyjnie, a wcześniej 160km w 2 strony do konsulatu w niedzielę i to w pracujący dla mnie dzień. I tak od 2006.

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk

"Rugby to gra barbarzyńców‚ uprawiana przez dżentelmenów. Futbol to gra dżentelmenów uprawiana przez barbarzyńców."

Oscar Wilde‚ pisarz

Awatar użytkownika
lukasgol
Rezerwowy
Rezerwowy

Stolica jest zalewana odkąd pamiętam. Nic nowego. W Poznaniu też spuszczają ścieki.

Budka broni uczestników Marszu Niepodległości, a teraz to :D

Awatar użytkownika
MK92
Admin
Admin

Post autor: MK92 »

Curt pisze:
29 cze 2020, 17:16
Ludzie głosują raczej światopoglądowo niż gospodarczo, a Bosak to wersja hard Dudy.
Myślę, że jednak świadomi wyborcy Konfederacji i Bosaka zdają sobie sprawę, że te światopoglądowe postulaty PiSu to są w dużej mierze zwyczajne hasełka na sztandarach, a nie cele do realizacji. Jednak prawdą jest, że są one bliższe Konfederatom niż to, co proponuje Trzaskowski, dlatego większość wyborców Bosaka albo zagłosuje na Dudę, albo oleje drugą turę. No i na niekorzyść Trzaskowskiego przemawia też jego zaangażowanie w "donoszenie" na Polskę przed instancje unijne. Już TVP mu wyciągnie wszystkie brudy w najbliższym czasie ;)
Leszek pisze:
29 cze 2020, 23:24
No co prawda spadło z tych 45% do 43% z przecinkiem, ale nie ma się co oszukiwać. Trzaskowski musiałby zabrać od Hołowni, Biedronia i Kosiniaka ponad 90% elektoratu każdego z nich, jednocześnie co najmniej dzieląc się z Dudą po połowie elektoratem Bosaka. Jakie szanse na to wszystko? Musiałaby się udać remontada, jak Barcelonie z PSG, jak Juve z Atletico, jak Liverpoolowi z Barceloną. Możliwe, ale nie ma co się nastawiać.
Aż tak nisko szans Trzaskowskiego nie widzę, ale facetowi z całą pewnością skończył się miesiąc miodowy po wskoczeniu w buty Kidawy-Błońskiej. Przez najbliższe dwa tygodnie samo bycie naczelnym antypisowcem już nie wystarczy. Kandydat KO powinien teraz zaoferować wyborcom spoza plemienia pisowskiego coś pozytywnego. Co z tego, że będzie mówił w tylu językach, skoro w żadnym nie będzie miał nic do powiedzenia? ;)

Awatar użytkownika
lukasgol
Rezerwowy
Rezerwowy

Czasami mi się wydaje, że im więcej TVP pokazuje Trzaskowskiego w złym świetle to działa na jego korzyść. Facet już w swoich kłamstwach nawet zaprzeczył, że był posłem na Sejm. Dla AntyPisu jednak to nie będzie miało większego znaczenia. Fajnie podzielone są głosy w naszej ankiecie ;)

Awatar użytkownika
konri
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Post autor: konri »

stork pisze:
29 cze 2020, 19:10
Powodzie w miastach spowodowane są rzecz jasna bezpośrednio nagłymi ulewami, jednak tak rychłe znalezienie się pod wodą niektórych obszarów miejskich spowodowane jest betonowaniem tychże. Całodniowa patelnia powoduje, że popołudniem i wieczorem beton oddaje ciepło, a to woda na młyn dla chmur burzowych. Ponadto woda nie ma gdzie odpływać, bo wszędzie beton. Rzecz jasna nierozsądne byłoby obwinianie prezydenta Warszawy z rocznym stażem o taki stan rzeczy, ale zasadne pozostają pytania - czy podczas roku prezydentury uczynił coś, aby zmniejszyć zabetonowanie miasta? Dobowa suma opadów w stolicy rośnie z roku na roku i nie jest to trend nowy. Czy studzienki kanalizacyjne ulokowane są zgodnie z zasadami fizyki? Woda spływa w dół, jak już spłynie w taką betonową nieckę, to albo ją trzeba odpompować albo czekać, aż wyparuje. Czy akcja udrażniania studzienek po zimie została przeprowadzona? Czy jest prowadzona regularnie w okresie wiosenno-letnim?

Jeżeli chociaż na część tych pytań można odpowiedzieć pozytywnie, to bardzo fajnie, jeżeli nie, to jest obecnej sytuacji tak samo winien, co poprzednicy.
Co ciekawe - widziałem zestawienia z GUS z wydatkami na gospodarkę wodną/infrastrukturę przeciwpowodziową na Podkarpaciu i odkąd rządzi PiS - kwota była sukcesywnie obcinana.
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Nie dziwi mnie to za bardzo, na katastrofach żywiołowych łatwo buduje się poparcie. Prezydent ubierze się w kapok i z wału będzie dowodził akcją, premier dorzuci jakiś socjal. A powódź? Deszcz padał, to jest powódź. Proste.
Pod względem zagospodarowania przestrzennego i ekologii władza centralna i samorządowa leży i kwiczy.

Awatar użytkownika
lukasgol
Rezerwowy
Rezerwowy

Nikt teraz nie powie nikomu, a trzeba było się ubezpieczyć ;)

Awatar użytkownika
Curt
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontakt:

Post autor: Curt »

Ja powiem :lol:
Forum piłkarskie https://forumpilkanozna.pl/

Awatar użytkownika
Licz
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: Licz »

Zbigniew Boniek udowodnił w przeszłości, że jest chamem, prostakiem i bucem. Teraz jeszcze pokazał pogardliwy stosunek do dużej części społeczeństwa.

A gdy ktoś go słusznie punktuje, to bezpodstawnie zarzuca mu krzyczenie i niski wynik wyborczy, który przy obecnej ordynacji wyborczej odnosi się do 98% startujących w wyborach parlamentarnych.

Rudy psuje opinie środowisku piłkarskiemu.
Forum Piłka Nożna
Małpa jest znacznie lepszym moderatorem, niż członek Ogórka. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast mod Ogórka myli się zawsze - Korwin-Mikke

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

On psuje opinię gatunkowi ludzkiemu i to już od bardzo dawna.

Awatar użytkownika
lukasgol
Rezerwowy
Rezerwowy

Curt pisze:Ja powiem [emoji38]
Bo nie jesteś politykiem [emoji16] Co do Bonka to zwykła gnida dworska. Do tego nie ma szacunku do ludzi. W demokracji głos każdego obywatela jest równy.

Wysłane z mojego Hwasonga 15

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Dzienis »

Był gnidą jeszcze za czasów kopania w piłkę. Umiejętności miał, ale bucem był od zawsze. I megalomanem.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Al_Mette
Moderator
Moderator

Ozjasz dalej wymienia uprzejmości z Bosakiem, chyba zazdrość, że chłop wykręcił lepszy wynik niż JKM przez ostanie stulecie.

Czyli zaraz Wolność opuszcza Konfę, Winniczek na pierwszą linię i narracja, że brunatne koszule dostały bańkę głosów, eeeeeeessssssaaaaa

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Ozjasz niech już się w końcu przymknie i zajmie wnuka.... oh wait... dziećmi lepiej, póki jeszcze oddycha.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
lukasgol
Rezerwowy
Rezerwowy

Ozjasz zachowuje się jak spuszczony ze smyczy po 1 turze wyborów :lol:

Awatar użytkownika
Licz
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: Licz »

Wydaje mi się, że rozpad Konfederacji z powodu dywersanckiej postawy Ozjasza nam nie grozi. On w ostatnich miesiącach stracił poparcie wewnątrz partii Wolność, co pokazały prawybory, gdzie miał wynik gorszy od Dziambora i Berkowicza, a na gwiazdę tej partii wyrasta doktor Sławomir Mentzen. Korwin może dwoić i troić się, by rozbić Konfederację, ale współpraca przebiega bardzo dobrze, więc wróżę mu niskie szanse.
Forum Piłka Nożna
Małpa jest znacznie lepszym moderatorem, niż członek Ogórka. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast mod Ogórka myli się zawsze - Korwin-Mikke

Awatar użytkownika
Al_Mette
Moderator
Moderator

Ciekawe, jak samo jego odejście wpłynęłoby na Konfę. Teoretycznie dobrze, jednego wariata mniej, z drugiej strony pewnie to nie byłoby odejście z klasą.

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

To jest właśnie idealny moment na wyrzucenie go z Konfederacji. To już nie te czasy, gdy był tylko Korwin, 18 letni Bekowicz i Sośnierz aka Kuc z Młodzież Kontra.

Awatar użytkownika
Eneldo
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Korwin ma swój stały elektorat, dawnych czytelników Najwyższego Czasu, którzy są teraz w okolicach czterdziestki albo starsi, jak PetruBosman.

Awatar użytkownika
Jam_nie_Babinicz
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: Jam_nie_Babinicz »

Nie rozumiem, o co wam chodzi. Co za różnica jaki Prezydent. Duda przynajmniej daje pieniądze, reszta nie daje. Więc jaki jest wybór? Dajcie sobie siana z tymi zmianami. Duda to dobry Prezydent. Jest na skokach w Zakopanem ;-)
Maurizio Sarri - (...)Formacja? nie słucham tych wszystkich sugestii, niewiele czytam jeśli chodzi o prasę i nie oglądam tv. Słucham jedynie opinii mojego siostrzeńca i to wszystko.

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Okej spoko
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
pavel16
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: pavel16 »

Jam_nie_Babinicz pisze:
01 lip 2020, 00:28
Nie rozumiem, o co wam chodzi. Co za różnica jaki Prezydent. Duda przynajmniej daje pieniądze, reszta nie daje. Więc jaki jest wybór? Dajcie sobie siana z tymi zmianami. Duda to dobry Prezydent. Jest na skokach w Zakopanem ;-)
Czyje pieniądze daje? Swoje?

ODPOWIEDZ