Temat ogólny

Rozmowy o zbliżającym się wielkimi krokami turnieju
Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

Re: Temat ogólny

Post autor: Eneldo »

Wczoraj poszła plotka, że na turnieju ATP 250 w Sardynii zakażonych jest 20 zawodników (na 28 wszystkich). Wcześniej usunięto z turnieju Fabio Fogniniego za pozytywny wynik. Lorenzo Musetti grał z nim dzień przed tym zdarzeniem mecz deblowy. I co się stało dzisiaj? Odwołali turniej? Nie, grają. Lorenzo Musetti wygrał rano swój mecz 6-2 6-1 i awansował do ćwierćfinału. :)
4.6. Obecność Invocatio Dei w preambule konstytucji jest miernikiem rozwoju cywilizacyjnego.

MK92
Admin
Admin

Post autor: MK92 »

Gdyby wszystko zależało od zdrowego rozsądku, a nie polityki, to pewnie już minionego lata byśmy poznali kolejnego piłkarskiego mistrza Europy oraz nowych mistrzów olimpijskich, mimo szalejącej pandemii ;)

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Leszek »

Nie przerwą już żadnych rozgrywek ligowych. Euro też się odbędzie. Tyle że po prostu możemy zapomnieć o tym że zobaczą to kibice na stadionach. Zostaje TV.
Kobe Bryant

Los Angeles Lakers - Mistrz NBA 2019/2020

MK92
Admin
Admin

Takie Euro, bez kibiców swoich reprezentacji, bez tego kolorowego tłumu na stadionach i ulicach, to nie Euro...

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

MK92 pisze:
15 paź 2020, 19:19
Takie Euro, bez kibiców swoich reprezentacji, bez tego kolorowego tłumu na stadionach i ulicach, to nie Euro...
No na pewno ubogo bez tego, ale ja zawsze będę w gronie tych którzy wolą rozegrać bez kibiców niż w ogóle.

UEFA ponoć coraz poważniej rozważa jednak przeniesienie Euro tylko do jednego kraju. Myślę że jest spore prawdopodobieństwo iż tak się stanie i zarazem jest to znacznie bardziej prawdopodobny scenariusz niż odwołanie imprezy.
Kobe Bryant

MK92
Admin
Admin

Na pewno jest to znacznie sensowniejszy pomysł w obecnej sytuacji niż koncepcja ME Platiniego sprzed paru lat. W sumie skłoniłbym się chyba ku Anglii, skoro i tak ma na Wembley gościć decydującą fazę turnieju. Ale do lata 2021 roku sytuacja może jeszcze się wielokrotnie zmienić. WHO już na początku pandemii ostrzegała światowe federacje sportowe, żeby nie planowały nazbyt optymistycznie przekładania imprez na 2021 rok, bo pandemia wcale tak szybko się nie skończy. Jeżeli chodzi o przywołane przeze mnie wcześniej w dyskusji igrzyska w Tokio, to większość Japończyków jest za ich całkowitym odwołaniem. Thomas Bach i japoński rząd jasno zadeklarowali, że igrzyska obecnej olimpiady po prostu przepadną, jeśli nie uda się ich przeprowadzić w nowo wyznaczonym terminie. Z Euro pewnie byłoby podobnie, skoro już i tak nałoży się ono na cykl mundialu w Katarze.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

MK92 pisze:
16 paź 2020, 21:35
Na pewno jest to znacznie sensowniejszy pomysł w obecnej sytuacji niż koncepcja ME Platiniego sprzed paru lat. W sumie skłoniłbym się chyba ku Anglii, skoro i tak ma na Wembley gościć decydującą fazę turnieju. Ale do lata 2021 roku sytuacja może jeszcze się wielokrotnie zmienić. WHO już na początku pandemii ostrzegała światowe federacje sportowe, żeby nie planowały nazbyt optymistycznie przekładania imprez na 2021 rok, bo pandemia wcale tak szybko się nie skończy. Jeżeli chodzi o przywołane przeze mnie wcześniej w dyskusji igrzyska w Tokio, to większość Japończyków jest za ich całkowitym odwołaniem. Thomas Bach i japoński rząd jasno zadeklarowali, że igrzyska obecnej olimpiady po prostu przepadną, jeśli nie uda się ich przeprowadzić w nowo wyznaczonym terminie. Z Euro pewnie byłoby podobnie, skoro już i tak nałoży się ono na cykl mundialu w Katarze.
W sumie nie chce się już denerwować, dla mnie takie totalne odwołanie to byłby tym większy cios że tak czekam by po latach kryzysu i jak wiele na to wskazuje wychodzenia z tego kryzysu zobaczyć oranje na turnieju, No ale z drugiej strony nie mam też siły już z tym walczyć, będzie co będzie.

Inna sprawa że jednak wydaje mi się że jest jednak spora różnica między IO a Euro. Igrzyska to jednak znacznie bardziej skomplikowana strukturalnie, logistycznie impreza, masa dyscyplin, rożnego rodzaju obiektów zakrytych i odkrytych. Tu bardziej obstawiam całkowite odwołanie, natomiast no Euro mimo wszystko przy odrobinie dobrej woli i determinacji naprawdę da się przeprowadzić, tak jak NBA np się udało w bańce. Pamiętajmy też że mimo wszystko ten okres czerwcowy to powinien być właśnie znów stosunkowo najlżejszy w tej całej pandemii, w czerwcu tego roku przerabialiśmy chyba właśnie taki scenariusz chwilowego progresu.

Ostatecznie na upartego można by jeszcze Euro rozegrać latem 2022 bo przecież Mundial w Katarze ma być dopiero w grudniu, no ale to by dziwacznie psychologicznie było dla tych reprezentacji europejskich które by startowały na obu imprezach że taka ilość wyzwań w tak krótkim czasie.
Kobe Bryant

Mateusz

Post autor: Mateusz »

Przypominam, że jutro o 20:45 rozegrane zostaną baraże o wejście do fazy grupowej turnieju. Będzie można założyć tematy dla poszczególnych grup.

Gruzja/Macedonia Północna -> grupa C

Serbia/Szkocja -> grupa D

Irlandia Północna/Słowacja -> grupa E

Węgry/Islandia -> grupa F

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Mateusz pisze:
11 lis 2020, 23:40
Przypominam, że jutro o 20:45 rozegrane zostaną baraże o wejście do fazy grupowej turnieju. Będzie można założyć tematy dla poszczególnych grup.

Gruzja/Macedonia Północna -> grupa C

Serbia/Szkocja -> grupa D

Irlandia Północna/Słowacja -> grupa E

Węgry/Islandia -> grupa F
Spokojnie, pamiętamy. Wraz z kolegą @Eneldo już uzgodniliśmy że jutro ja założę grupy C,D i F a Eneldo A,B i E.

Tak więc jutro późnym wieczorem będą tematy o grupach ;)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2020, 23:46 przez Leszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

Dokładnie tak!
4.6. Obecność Invocatio Dei w preambule konstytucji jest miernikiem rozwoju cywilizacyjnego.

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

Post autor: jaro »

Wolimy Irlandię czy Słowację...ja jestem za Wyspiarzami
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
Jan Twardowski

Mateusz

Post autor: Mateusz »

Cieszy mnie, towarzysze, że również w Waszych głowach zagościła myśl o nadchodzących Mistrzostwach Europy. W takim razie widzimy się jutro w ww. tematach.

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Dzienis »

Też wolę Irlandię. Słowacja jest dużo groźniejsza.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: Mazur »

W ogóle to z grupy eliminacyjnej Słowacji na Euro zagrają 4 zespoły z 5. :lol: Mogli dać i tym Azerom pograć na turnieju.

Z najlepszego turnieju zrobili pośmiewisko.

Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

Chciałbym podziękować @Leszek za współpracę przy tworzeniu tematów.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Eneldo pisze:
13 lis 2020, 08:46
Chciałbym podziękować @Leszek za współpracę przy tworzeniu tematów.
I wzajemnie!! Gdyby wszyscy tak współpracowali tutaj to to forum byłoby drugą Japonią.
Kobe Bryant

oranje
Moderator
Moderator

Post autor: oranje »

Naszła mnie taka myśl w nocy, gdy leżałem w łóżku starając się zasnąć. Czy nie uważacie, że w związku z COVID-em kadry drużyn na Euro 2020 powinny zostać powiększone ze standardowych 23-osobowych? Moim zdaniem tak, do 26 osób. Zawodnicy mogą zarazić się COVID-em podczas startu turnieju i głupio byłoby, aby trener danej reprezentacji miał osłabioną kadrę. Trzy miejsca więcej w kadrze wydają się rozsądnym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: dias »

Myślę, że spokojnie powinny zostać poszerzone do 30 zawodników.
:eusa-shhh: :eusa-violin:

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Post autor: Curt »

Dublin prawdopodobnie zrezygnuje z organizacji meczów na Euro. Wyrażali gotowość goszczenia spotkań, ale bez udziału publiczności, na co nie zgodziła się UEFA. W tej sytuacji to Manchester otrzyma rolę miasta-gospodarza. Czyli zamiast w Irlandii Polacy zagrają w Anglii.
Forum piłkarskie https://forumpilkanozna.pl/

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Post autor: stork »

Old Trafford czy Etihad?
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Etihad bardziej. Bardziej nowoczesny dla wymogów UEFY.

Co to za różnica gdzie zagrają. Bez kibiców można zagrać nawet na boisku uniwersyteckim w Cambridge.

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Post autor: stork »

Dlaczego bez kibiców? W Premier League przecież już są przymiarki, by kibice powoli wracali na stadiony.

Faktycznie Etihad, szkoda, Old Trafford jest znacznie kilmatyczniejszym stadionem.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

Awatar użytkownika
Curt
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik
Kontakt:

Post autor: Curt »

Mazur pisze:
07 kwie 2021, 11:14

Co to za różnica gdzie zagrają. Bez kibiców można zagrać nawet na boisku uniwersyteckim w Cambridge.
Z tego co wyczytałem, to UEFA nie bierze pod uwagę możliwości gry bez kibiców.
Forum piłkarskie https://forumpilkanozna.pl/

Awatar użytkownika
Mazur
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

20 % zapełnienia tyle co nic.

Awatar użytkownika
dias
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: dias »

Mazur pisze:
07 kwie 2021, 11:14

No właśnie UEFA chce z kibicami, dlatego wypadł Dublin, który nie może tego zagwarantować.
Mazur pisze:
07 kwie 2021, 14:32
20 % zapełnienia tyle co nic.
Zawsze coś.
:eusa-shhh: :eusa-violin:

ODPOWIEDZ