Temat ogólny

Rozmowy o zbliżającym się małymi krokami turnieju

Moderatorzy: MK92, dias

Awatar użytkownika
dias
Admin
Admin
Kontakt:

Temat ogólny

Post autor: dias »

Tu prowadzimy dyskusje ogólne dotyczące samego turnieju. jak rozumiem możemy zacząć od lekkiego uzasadnienia z mojej strony, dlaczego temat nazywa się Euro 2020, skoro odbędzie się w 2021. Otóż jest to oficjalna decyzja organizatora turnieju, wielce szanownej i mającej pełne poparcie kibiców prężnie działającej organizacji, mianowicie UEFA.

Czy uważacie, że w związku z zaistniałą sytuacją UEFA powinna zdecydować o przeniesieniu turnieju do jednego kraju, czy utrzymać decyzję o rozgrywaniu go w kilku państwach?

E: Aby nie robić bałaganu (i niepotrzebnej roboty moderacji 8-) ) proponuję na razie nie zakładać tematów dotyczących poszczególnych grup na turnieju. Zdążymy to zrobić, a nie wiemy jakie jeszcze decyzje podejmie UEFA.
forum piłka nożna
forum o piłce nożnej
forum o pilce noznej

Awatar użytkownika
torres
Rezerwowy
Rezerwowy

Re: Temat ogólny

Post autor: torres »

Decyzja o graniu turnieju w kilku państwach to od początku był pomysł dramatyczny, to nie ten sam klimat co turniej w jednym, bądź dwóch państw, które ze sobą sąsiadują,ale tu pewnie poczekają rok jak pandemia ustąpi i rozegrają to planowo jak ma być

Awatar użytkownika
Przema
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Przema »

Dlatego miejmy nadzieje, ze niektore miasta gospodarze wycofaja sie z tej idiotycznej idei, skupiajac sie na walce ze skutkami pandemii. Turniej powinien byc przeniesiony w maksymalnie zmniejszony obszar.

Awatar użytkownika
Yossarian
Junior
Junior

Post autor: Yossarian »

Takie Euro czy Mundiale organizowane na terenie dwóch sąsiednich państw (Holandia + Belgia, Japonia + Korea Płd.) jeszcze mają jakiś sens. A jaki rozstrzał mamy tutaj? M.in. Hiszpania, Irlandia, AZERBEJDŻAN. Przecież oni zajadą tych piłkarzy.
"Myślisz ze fajnie się biega za piłka przez 90 minut ?"

Awatar użytkownika
PietroBosman
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Post autor: PietroBosman »

Yossarian pisze:
27 kwie 2020, 16:01
Takie Euro czy Mundiale organizowane na terenie dwóch sąsiednich państw (Holandia + Belgia, Japonia + Korea Płd.) jeszcze mają jakiś sens. A jaki rozstrzał mamy tutaj? M.in. Hiszpania, Irlandia, AZERBEJDŻAN. Przecież oni zajadą tych piłkarzy.
Pytanie czy są w ogóle chętni na organizację Euro 2020? Który teraz kraj stać na taką imprezę a w szczególności na zapewnienie ochrony przyjezdnym kibicom? Jakoś nikt na to w ogóle nie spojrzał od tej strony.
Konkretnie na Forum Piłkarskim forumpilkanozna.pl

Awatar użytkownika
Yossarian
Junior
Junior

PietroBosman pisze:
27 kwie 2020, 16:15
Yossarian pisze:
Pytanie czy są w ogóle chętni na organizację Euro 2020? Który teraz kraj stać na taką imprezę a w szczególności na zapewnienie ochrony przyjezdnym kibicom? Jakoś nikt na to w ogóle nie spojrzał od tej strony.
Rosja przypadkiem nie zgłaszała chęci organizacji E2020? Było to chyba jakoś wtedy gdy u nich sytuacja z wirusem nie była aż tak rozwinięta.

Awatar użytkownika
PietroBosman
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Yossarian pisze:
27 kwie 2020, 16:18
PietroBosman pisze:
Yossarian pisze:
Rosja przypadkiem nie zgłaszała chęci organizacji E2020? Było to chyba jakoś wtedy gdy u nich sytuacja z wirusem nie była aż tak rozwinięta.
Biorąc pod uwagę odległości w Rosji...to aż tak wielkiej różnicy by nie było. Tyle tylko, że turniej byłby w jednym kraju. Ale czy to coś by zmieniło? Nie jestem przekonany do tego.

Awatar użytkownika
Yossarian
Junior
Junior

Teoretycznie infrastrukturę nadal mają po Mundialu 2018. Pytanie, czy UEFA by się zgodziło żeby organizowali Euro tuż po tym jak mieli u siebie Mundial.

Awatar użytkownika
PietroBosman
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Yossarian pisze:
27 kwie 2020, 16:32
Teoretycznie infrastrukturę nadal mają po Mundialu 2018.
Wiem, że mają. Wiesz, nie o to chodzi. Polska też ma stadiony po Euro 2012.

Chodzi mi o to,że na tamtym mundialu w Rosji też były całkiem spore odległości dla piłkarzy i kibiców. Dlatego ,moim zdaniem, Rosja odpada.

Awatar użytkownika
Yossarian
Junior
Junior

PietroBosman pisze:
27 kwie 2020, 19:46

Chodzi mi o to,że na tamtym mundialu w Rosji też były całkiem spore odległości dla piłkarzy i kibiców. Dlatego ,moim zdaniem, Rosja odpada.
Tak na dobrą sprawę to w Brazylii i RPA też były spore odległości. Po prostu duże kraje tak mają.

Awatar użytkownika
PietroBosman
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Yossarian pisze:
27 kwie 2020, 19:50
PietroBosman pisze:

Tak na dobrą sprawę to w Brazylii i RPA też były spore odległości. Po prostu duże kraje tak mają.
Fajnie, że wspominasz o Brazylii i RPA tyle tylko, że Mistrzostwa Europy mają odbyć się w Europie. :roll:

Awatar użytkownika
Yossarian
Junior
Junior

PietroBosman pisze:
27 kwie 2020, 19:52
Yossarian pisze:
27 kwie 2020, 19:50
PietroBosman pisze:

Fajnie, że wspominasz o Brazylii i RPA tyle tylko, że Mistrzostwa Europy mają odbyć się w Europie. :roll:
Takie Baku w Azerbejdżanie to rzeczywiście europejskie jak nie wiem co :P W obecnej formie te odległości między miastami-gospodarzami też są przecież całkiem spore. Poza tym, w 2012 te odległości między miastami w których odbywały się mecze też nie były najmniejsze. Polska i Ukraina to duże kraje jak na standardy europejskie.

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

Post autor: Gary »

PietroBosman pisze:
27 kwie 2020, 16:22
Yossarian pisze:
27 kwie 2020, 16:18
PietroBosman pisze:

Biorąc pod uwagę odległości w Rosji...to aż tak wielkiej różnicy by nie było. Tyle tylko, że turniej byłby w jednym kraju. Ale czy to coś by zmieniło? Nie jestem przekonany do tego.
Zmieniłoby tyle, że Rosja to jeden kraj. Mam nadzieję, że za rok już będzie wszystko ok, ale na obecną chwilę to poruszanie się między krajami jest ograniczone. Wyobrażasz sobie, że piłkarze podróżujący na mecz grupowy z jednego kraju do drugiego są wrzucani na 14 dni na kwarantannę? A tak by to mogło wyglądać w obecnej chwili, tak to byłoby to poruszanie się wewnątrz jednego kraju.

Awatar użytkownika
Yossarian
Junior
Junior

Gary pisze:
27 kwie 2020, 20:01
Zmieniłoby tyle, że Rosja to jeden kraj. Mam nadzieję, że za rok już będzie wszystko ok, ale na obecną chwilę to poruszanie się między krajami jest ograniczone. Wyobrażasz sobie, że piłkarze podróżujący na mecz grupowy z jednego kraju do drugiego są wrzucani na 14 dni na kwarantannę? A tak by to mogło wyglądać w obecnej chwili, tak to byłoby to poruszanie się wewnątrz jednego kraju.
W kolejnym roku ma się pojawić kolejna mutacja, więc na dobrą sprawę nie wiadomo jak w ogóle będzie. Jak dla mnie to Euro powinno być nadal organizowane przez jeden kraj (góra dwa mniejsze). Nie dość, że nasrali z Mundialem 2022 na jesień, to jeszcze musieli nasrać z Euro.

Awatar użytkownika
Mateusz
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Mateusz »

Od początku sceptycznie patrzyłem na sposób organizacji EURO 2020, bo to tylko więcej babrania się z logistyką. Niemcy organizują już turniej za cztery lata, Francuzi organizowali go ostatnio, więc może serce nowoczesnej Europy - Beneluks?
If you're travelin' to the north country fair, where the winds hit heavy on the borderline, remember me to a girl who lives there, she once was a true love of mine

Awatar użytkownika
douglasperyskop
König Douglas

Post autor: douglasperyskop »

24-drużynowe EURO w 13 miastach... Strasznie się to wszystko rozdrobniło przez kaprysy i dziwne pomysły władzy. Przedstawiciele 16 federacji, których reprezentanci zagrali w 1/8 finału EURO 2016 powinni zebrać się w konspiracji na Discordzie, ogarnąć na szybko nowego organizatora, i zrobić EURO w starym dobrym formacie.
forumpilkanozna.pl

Forum Piłka Nożna, Forum piłkarskie, Forum pełne chadów

Awatar użytkownika
dias
Admin
Admin
Kontakt:

douglasperyskop pisze:
27 kwie 2020, 23:15
24-drużynowe EURO w 13 miastach... Strasznie się to wszystko rozdrobniło przez kaprysy i dziwne pomysły władzy. Przedstawiciele 16 federacji, których reprezentanci zagrali w 1/8 finału EURO 2016 powinni zebrać się w konspiracji na Discordzie, ogarnąć na szybko nowego organizatora, i zrobić EURO w starym dobrym formacie.
Zaraz by Ci jakaś Słowenia zgłaszała pretensje, że "jak to? Czemu podjeliście tę decyzję bez nas?" ;)
forum piłka nożna
forum o piłce nożnej
forum o pilce noznej

Awatar użytkownika
PietroBosman
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

dias pisze:
27 kwie 2020, 23:20
douglasperyskop pisze:
27 kwie 2020, 23:15
Zaraz by Ci jakaś Słowenia zgłaszała pretensje, że "jak to? Czemu podjeliście tę decyzję bez nas?" ;)
O! I to jest poważny argument.
W końcu Słowenia ma mocne plecy...

Awatar użytkownika
dias
Admin
Admin
Kontakt:

:lol: Mówiąc poważnie: Nie wyobrażam sobie (niestety) zmniejszenia liczby drużyn występujących na Euro. Więcej drużyn, to więcej kasy dla tych federacji, które awansują, albo mają szansę awansować, to też większa wystawa dla piłkarzy i ich umiejętności oraz większe koło zamachowe całego tego majzlu pod tytułem "futbol" ;)
forum piłka nożna
forum o piłce nożnej
forum o pilce noznej

Awatar użytkownika
Przema
Rezerwowy
Rezerwowy

Mateusz pisze:
27 kwie 2020, 21:51
Od początku sceptycznie patrzyłem na sposób organizacji EURO 2020, bo to tylko więcej babrania się z logistyką. Niemcy organizują już turniej za cztery lata, Francuzi organizowali go ostatnio, więc może serce nowoczesnej Europy - Beneluks?
Zostaja jeszcze Wyspy Brytyjskie. Tam sporo stadionow.
Ciekawe na ile realny jest scenariusz odbycia turnieju bez udzialu kibicow. Wtedy bedzie mozna turniej ograniczyc do Londynu, w ktorym kazda grupa bedzie mial swoj stadion :lol:

Awatar użytkownika
Mateusz
Rezerwowy
Rezerwowy

Wyspy Brytyjskie mają odpowiednią infrastrukturę piłkarską, ale pojawia się takie samo pytanie jak przy Włoszech - co z wirusem? Brytole ostro poszaleli i mają aktualnie więcej przypadków niż Włosi, a to przecież z tego powodu sceptycznie patrzono na otwarcie turnieju w Rzymie, nawet za rok. Z logistycznego punktu widzenia Brytania oczywiście wygrywa, bo tych stadionowych rzęchów z Rzymu, Mediolanu, czy Neapolu nie da się porównać do Wembley, czy Old Trafford.

Inną opcją jest Beneluks, historia zatoczy koło - dwadzieścia lat temu mistrzostwa były w Belgii i Holandii, wygrała je Francja, tak samo byłoby w przypadku organizowania tam Euro 2020. ;)
If you're travelin' to the north country fair, where the winds hit heavy on the borderline, remember me to a girl who lives there, she once was a true love of mine

Awatar użytkownika
MK92
Admin
Admin

Post autor: MK92 »

W sumie Anglicy i tak mieli organizować od początku decydującą fazę Euro 2020 na Wembley, więc można powiedzieć, że w największym stopniu są gospodarzem tej imprezy. Swoją drogą, dość długo czekają na organizację wielkiego turnieju. Od Euro 96 mijają już 24 lata, a infrastrukturę piłkarską mają w końcu najlepiej rozwiniętą na Starym Kontynencie. Pamiętam to ich wielkie rozczarowanie w grudniu 2010 roku, gdy przegrali z Rosją walkę o organizację mundialu w 2018 roku. Najważniejsze starcia Euro 2020 w Londynie to jest taka lekka rekompensata dla Anglików.

W ramach ciekawostki dodam, że między MŚ we Francji w 1998 roku a ME we Francji w 2016 roku minęło 18 lat. Tyle samo na organizację wielkiego turnieju poczekają Niemcy (MŚ 2006 i ME 2024). Bardzo długo czekają już Włosi od MŚ w 1990 roku, nie wspominając o Hiszpanach, którzy ostatni wielki turniej gościli u siebie aż 38 lat temu.

Awatar użytkownika
Mateusz
Rezerwowy
Rezerwowy

Mi bardzo się podoba organizacyjny pomysł MŚ 2026.

Awatar użytkownika
MK92
Admin
Admin

Gdyby nie ten cały COVID-19, to dziś od rana wszyscy myślelibyśmy tylko o wieczornym meczu Włochy - Turcja, otwierającym na rzymskim Stadio Olimpico Euro 2020...

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Dzienis »

Szlag by to trafił. 😞
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
Przema
Rezerwowy
Rezerwowy

Za to zamiast niedzielnego meczu Anglia-Chorwacja mozna obejrzec Arke z Wisla czy Cracovia - Wisla P. :D

Awatar użytkownika
MK92
Admin
Admin

Tymczasem równo za rok będziemy już lizali rany po meczu z Hiszpanią w Bilbao ;)

Wczoraj obejrzałem w TVP Sport powtórkę półfinału Euro 2000, w którym Francja pokonała po złotym golu Portugalię. Piękna, sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa. Było to jedno z pierwszych w życiu spotkań piłkarskich, które widziałem.

Było to też bardzo ciekawe spotkanie w kontekście naszego forumowego tematu o Złotej Piłce, w którym @Wielki Komisarz wyraził opinię, iż przyznałby nagrodę za rok 2000 Zidane'owi zamiast Figo. No i ten mecz niejako potwierdził słuszność tego poglądu. Oglądanie Zizou, przyjmującego kierunkowo piłkę oraz prowadzącego ją przy nodze z niezwykłą elegancją, było czystą przyjemnością. Dodatkowo wziął on na siebie wielką odpowiedzialność i z powodzeniem podszedł do decydującego karnego w dogrywce po zagraniu ręką we własnym polu karnym defensora Portugalii. Wielki mistrz i dowódca Les Bleus.

Awatar użytkownika
Maldini
Junior
Junior

Post autor: Maldini »

Ja natomiast czasem się zastanawiam, jakby to fajnie było zrobić nietypową "podróż w czasie" i popisać o Euro 2000 (albo jakimkolwiek "dawnym" turnieju) na bieżąco, w naszym forumowym składzie :D!
Babinicz rozpływający się nad Italią! Eneldo wstawiający tweety z heat-mapami i wykresami podań Gaizki Mendiety! Leszek zachwycający się Kluivertem i Oranje :D... ciekawe by to było!

Awatar użytkownika
Dunkel
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: Dunkel »

To wtedy tak naprawdę odpalił atak w drużynie francuskiej. (Zwłaszcza w por. do 1998 roku).
Wiltord, Trezeguet no i ofc Henry mieli swoje momenty.
Choć ja bym wtedy chyba przybijał piątkę z Leszkiem, bo Oranje rozjebywało, po czym oczywiście rozjebały się o włoską ścianę. Był to jeden z nudniejszych meczów na tamtym turnieju, neutralizacja walorów Pomarańczowych i nic nie robienie przez Włochów w kierunku wygranej. :lol:
O dziwo w finale już zagrali o wygraną, nawet ich gra mi się podobała w finale, ale bardzo mi jakoś nie pasowało, że mogą zostać mistrzami Europy - ten skład był cienki, przypominam, że Delvecchio to był chodzący tartak.
To były czasy, kiedy jeszcze Hiszpania wszystko wtapiała chwilę po osiągnięciu fazy pucharowej.
Kojarzy mi się jeszcze Jugosławia, która tak naprawdę już była Serbią (i Czarnogórą).
I przypominam, że Turcy już wyszli z grupy zapowiadając świetny 2002 rok, aczkolwiek z Portugalią niewiele pogadali, więc się nimi jeszcze wtedy nie zachwyciłem.

Awatar użytkownika
Maldini
Junior
Junior

Post autor: Maldini »

Warto wtedy wspomnieć o fatalnych turniejach Anglików i Niemców, oraz niezwykle napakowanej grupie D - Holendrzy jako 4 drużyna mundialu 98, Francuzi jako mistrzowie świata, Czesi czyli srebrni medaliści Euro 96 i Duńczycy, którzy w 1998 napędzili stracha Brazylii a w 1992 wygrali mistrzostwo kontynentu.
Jugosławia już po rozpadzie, a w grupie trafiła na Słowenię ze Zlatko Zahoviciem na kierownicy. Ostatni jak dotąd turniej Norwegów. Ogólnie ta grupa Hiszpanów zwariowana - dramatyczne mecze.

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

Ja wtedy byłem za Portugalią, Rumunią oraz Czechami. W finale zaś za Włochami.

Awatar użytkownika
Przema
Rezerwowy
Rezerwowy

Za Czechami nigdy nie bylem tak jak na Euro 2004. Swietnie sie ich ogladalo. Duet Baros-Koler bardzo skuteczny, Poborsky, Smicer, Cech, Rosicky. Fajna paka.

Euro 2000 to zdecydowanie Francja, sympatia do nich trzymala mnie od mundialu 1998 i tkwi do teraz. Tyczy sie to jednak tylko reprezentacji w pilke noznej, bo jako panstwo, to niezbyt ich lubie :)

Awatar użytkownika
Gary
Admin
Admin

Ja od 94 za Brazylią, więc po mundialu 98 jestem przeciw Francji. A że państwo też mało fajne, to tym bardziej. Ja Czechom kibicowałem od 96,wtedy też super grali, a lob Poborsky'ego nad Baią był długo moim ulubionym golem.

Awatar użytkownika
Przema
Rezerwowy
Rezerwowy

Euro 96 mam wymazane z pamieci. Wtedy mialem 7 lat i raczej nie ogladalem w takiej ilosci jak 2 lata pozniej mundialu. Przed startem turnieju bylem oczarowany Brazylijczykami wiec w finale mialem ten komfort, ze kazdy rezultat mnie zadowolal. I to nadal jest aktualne. Uwielbiam ogladac Brazylijczykow, to od lat jedyna reprezentacja/nacja, po ktorej widac, ze granie w pilke daje im zwykla radosc.

Awatar użytkownika
Dunkel
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: Dunkel »

Przema pisze:
22 cze 2020, 07:35
Za Czechami nigdy nie bylem tak jak na Euro 2004. Swietnie sie ich ogladalo. Duet Baros-Koler bardzo skuteczny, Poborsky, Smicer, Cech, Rosicky. Fajna paka.

Euro 2000 to zdecydowanie Francja, sympatia do nich trzymala mnie od mundialu 1998 i tkwi do teraz. Tyczy sie to jednak tylko reprezentacji w pilke noznej, bo jako panstwo, to niezbyt ich lubie :)
Nigdy nie byłem tak za Czechami jak w 1996 roku, pamiętam to jak przez mgłę, ale emocje były ogromne i ten żal jak Bierhoff rozpykał i szczęśliwą królową, że nie wygrali jacyś niewolnicy. Na podwórku też był mocny podział Niemcy - Czechy, oj wtedy się kopaliśmy po kostkach, jak się podzieliliśmy. :lol:

Awatar użytkownika
Przema
Rezerwowy
Rezerwowy

Heh pamietam, ze w 2004 roku cale Euro ogladalem na Bawarii. Jechalem tam z ojcem autem na czeskich numerach, niektore auta wyprzedzajace nas na autobahnie pozdrawialy kciukiem do gory. Czesi wzbudzali sympatie nawet w Niemczech mimo, ze pokonali ich w fazie grupowej. Ich koszulke z tamtego turnieju mam do dzis w szafie.

Awatar użytkownika
MK92
Admin
Admin

Maldini pisze:
20 cze 2020, 20:03
Ja natomiast czasem się zastanawiam, jakby to fajnie było zrobić nietypową "podróż w czasie" i popisać o Euro 2000 (albo jakimkolwiek "dawnym" turnieju) na bieżąco, w naszym forumowym składzie :D!
Kapitalny pomysł, ale niestety nierealny ;) W każdym razie 2 lipca byśmy już pisali o finale Francja - Włochy. 16-zespołowe Euro trwało raptem trzy tygodnie. Wolałem tamten format z niemal samymi mocarzami nawet od mundialu.
Przema pisze:
22 cze 2020, 07:35
Racja, dla mnie Czesi byli najlepiej grającą w piłkę ekipą na Euro 2004, ale Grecy mieli patent na wszystkich. Podczas turnieju w Portugalii najbardziej podobał mi się grupowy pojedynek właśnie naszych południowych sąsiadów z Holendrami (jeden z najwspanialszych meczów reprezentacyjnych, jakie dotychczas widziałem). Fantastyczne emocje wzbudził też mecz Portugalii z Anglią w ćwierćfinale. Wracając jeszcze do fazy grupowej, to oczywiście w pamięci wyrył się popis Zidane'a z Anglikami oraz pechowe odpadnięcie Włochów (splunięcie Tottiego, szersze objawienie się talentu Cassano i ekwilibrystyczna bramka Zlatana). Poza tym ME w 2004 roku jednak nie dostarczały mi jakoś specjalnie wielu emocji.

Ogółem chyba najfajniejsze dla mnie było Euro 2008, zwłaszcza ze względu na historyczny awans na turniej kadry Beenhakkera, wyczyny Rosji Dicka Advocata i niezwykle dramaturgiczną ścieżka Turków. Bardzo dobry był też pojedynek Niemców z Portugalczykami w ćwierćfinale, dzień przed zakończeniem gimnazjum. W dużym napięciu trzymała oczywiście rywalizacja w grupie z Holandią, Francją, Włochami i Rumunią, gdzie Oranje wypromowali się na głównych pretendentów do złota, ale chwilę później zweryfikowała to rewelacyjna Sborna. Mecze Polaków oglądaliśmy wtedy całą osiedlową ekipą przed blokiem na dużym telewizorze. Wtedy też szły jedne z pierwszych browarków w moim życiu. Pamiętam nasz ostatni mecz w grupie z Chorwacją i jajcarską radość wszystkich w deszczu po bramce Klasnicia. To były czasy! :)

ODPOWIEDZ