Żużel

Nie samym futbolem człowiek żyje. Dyskusje na temat dyscyplin innych niż piłka nożna
Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Re: Żużel

Post autor: Maldini »

Nie zabrakło upadków i dziwnych przygód z problemami z transmisją w TV, ale ostatecznie - STAL W FINALE, nadal nie dowierzam, bo to był szalony sezon, i jeszcze 2-3 miesiące temu bardziej myślałem o walce o ligowy byt. Niewiarygodny przebieg sezonu i bez względu na wynik starcia z Lesznem rozgrywki zapiszą się w historii złotymi zgłoskami :D

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

Post autor: jaro »

Gratki @Maldini. Finał zapowiada się ekscytująco. Wiadomo że Zmarzlik to pewniak. Wszystko będzie zależało od dyspozycji Woźniaka, Thomsena i gościa, którym zapewne będzie Holder. Młodzieżowcy z Betardem zapunktowali ładnie. Fogo jest faworytem, ale przy dobrej jeździe wszystkich jest szansa. Ja w każdym razie kibicuję Stali...Leszno ostatnio dosyć się nawygrywało ;)
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

I jesteśmy po pierwszych decydujących meczach - Najpierw spotkanie o brąz - gdzie znowu niestety głównym bohaterem był tor i warunki pogodowe, a nie rywalizacja sportowa. Ostatecznie "spektakl" przerwano po 12 biegach, wynik 37-32 dla Zielonogórzan, ale to wszystko schodzi na dalszy plan w obliczu kontuzji i upadków jakie miały miejsce. Niestety to jest kolejne takie spotkanie w tym sezonie, kolejna antyreklama dla dyscypliny.

A głównym daniem wieczoru miał być wielki finał, ale i tu jestem lekko rozczarowany. Tor nie był atutem Gorzowian. Tym niemniej, nie ma co bić piany - Unia Leszno jest ekipą o równiejszym składzie, bez dziur - zarówno na formacji juniorskiej (8pkt Unii kontra 1 oczko z urzędu Stali), jak i na pozycjach 1-5 (gdzie mimo słabiutkich występów Smektały i Lindseya i tak wszystkich przebił Kasprzak... Który to już zawalony przez niego mecz w tym sezonie?). Niestety wybór składu został ograniczony poprzez kolejną kontuzję Iversena. Cała reszta składu pojechała na 120% :D - Fenomenalny Zmarzlik, odbudowany Woźniak, i przesolidni przez cały rok Holder i Thomsen. Dla nich ogromny szacunek za kolejną pogoń i wyszarpanie wygranej. Nie chcę się łudzić co do losów złota, Leszno to nie frajerzy i z pewnością spokojnie odrobią symboliczną dwupunktową stratę. Jednak patrząc w przekroju sezonu, a nawet tego spotkania, fakt że Gorzów pojechał w finale, a w dodatku ten mecz wygrał i tak jest cudem.

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

Raz Stali udało się wygrać w tym roku na wyjeździe, we Wrocławiu. Chociaż w tym wypadku będzie to nieporównywalnie trudniejsze zadanie. Unia tak jak mówisz jest ekipą praktycznie kompletną i wyrównaną bez wielkich indywidualności. W Gorzowie jest super-Zmarzlik...a dalej bywa różnie. Ostatnio dobrze spisuje się Woźniak no i Holder też dość pewny. Słabo w porównaniu do meczu z Betardem pojechali młodzieżowcy, chociaż wiadomo że Leszno młodzieżowców ma najlepszych w lidze. 8 pkt. to jest skarb. No nic, i tak sezon dla Stali szalony, od zwątpienia po fatalnym początku po euforię po niesamowitej końcówce sezonu. Zresztą zobaczymy jeszcze co jutro się wydarzy ;) chociaż szans na utrzymanie skromnej przewagi za dużo nie ma.

A Ostrovia kolejny raz przegrała z deszczem i ostatni mecz sezonu w Bydgoszczy znów przełożony...na jutro.
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

I wszystko jasne. Unia Leszno czwarty raz z rzędu ze złotymi medalami. Imponująca seria. Troszkę jednak smak świętowania zmąciła im informacja o tym, że Dominik Kubera zapowiedział odejście po sezonie. O samym spotkaniu niestety nie ma co za wiele pisać, absolutna dominacja gospodarzy.
W meczu o brąz natomiast Wrocławianie pokonali Falubaz 50:40 i zgarnęli medale.
No i po sezonie - trudnym, zwariowanym, skróconym... Ciekawe co przyniesie następny ;)

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

Maldini pisze:
12 paź 2020, 00:31
Troszkę jednak smak świętowania zmąciła im informacja o tym, że Dominik Kubera zapowiedział odejście po sezonie. O samym spotkaniu niestety nie ma co za wiele pisać, absolutna dominacja gospodarzy.
Wiesz coś może gdzie wybiera się Kubera ?
Sam mecz dobrze podsumowałeś, ja nie spodziewałem się że aż tak to będzie wyglądało. Kompletne rozczarowanie. Najambitniejszy młodzieżowiec Karczmarz, reszta... ;) Nawet Zmarzlik nie podjął walki. Po ósmym biegu wyłączyłem żeby przygotować się na mecz z Włochami :)

O Ostrovii to nawet nie chce się pisać, takiej żenady jaką odwalili w ostatnich dwóch meczach sezonu to się w głowie nie mieści. Mam nadzieję że w przyszłym sezonie z tych co wczoraj "jeździli" nikt nie zostanie ( mówię o seniorach) Jedynie mógłby zostać Klindt, ale szanse na to są znikome, podobno to ostatni sezon Duńczyka w Ostrowie. Ja Mu się nie dziwię, spokojnie może pojeździć na ekstraligowych torach a nie w drużynie bez ambicji. Chłop zapieprza a reszta ma wszystko w d...Rozwalił mnie do tego Staszewski który po meczu powiedział że po wygraniu na Łotwie i zapewnieniu sobie utrzymania zeszło z nich powietrze. K..., zapomnieli o kibicach ? Inne drużyny też w dwóch ostatnich kolejkach nie miały o co jeździć a jeździli, a "gwiazdy" z Ostrowa, tfu, zbieranina z całej Polski nie...dobrze że to już koniec.
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Nie, nie wczytywałem się na razie w żadne spekulacje o Kuberze, ale to ciekawe, rzadko się zdarza, że wiodący junior przechodzący w wiek seniora zmienia klub. Janowski po 2013, Gomólski po 2014 to chyba ostatnie przypadki, przy czym Gomólski aż tak wiodący nie był, a tak Dudek, Zmarzlik, Piotrek Pawlicki czy Smektała po prostu zmieniali pozycję w programie meczowym w swoim klubie ;).

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

Wczoraj odbyło się spotkanie zarządu Ostrovii ze sponsorami. Zadeklarowali że nadal będą wspierać klub w nadchodzącym sezonie. Znaczy to że jedziemy dalej :D Po spotkaniu Staszewski powiedział że w tej sytuacji dogadał się z klubem i zostaje na przyszły rok w klubie. No ja akurat nie cieszę się z tego...z tego co czytam na forum żużlowym i z rozmów ze znajomymi, mało kto jest zachwycony. Ciekawe jaki skład zbudują, na cuda nie ma co liczyć. Najważniejsze to żeby tych emerytów się pozbyli ;)
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

jaro pisze:
12 paź 2020, 18:39
Jedynie mógłby zostać Klindt, ale szanse na to są znikome, podobno to ostatni sezon Duńczyka w Ostrowie.
Jednak się pomyliłem. Działacze są po pierwszych rozmowach z zawodnikami którzy jeździli w tym sezonie i...Klindt zostaje na przyszły rok w Ostrowie. I to jest dobra wiadomość :D Drugim który również już zdecydował się zostać jest Gapiński. No cóż :think: w tym przypadku mam mieszane uczucia. Ma już 38 lat, czy coś oprócz doświadczenia może jeszcze dać ? no nie wiem...
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Gapa to pozytywna mordka, wielkim żużlowcem nie był, nie jest i nie będzie, ale lepszy taki Tomek, który fochów nie stroi, niż jakaś naburmuszona pseudo-gwiazda, która się obrazi na menedżera że zrobi za niego rezerwę :D.

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

Ostrovia już praktycznie skompletowała skład na 2021.
Gapiński
Klindt
Cyfer...
...i dwóch nowych. Szwed Berntzon z Gniezna i Duńczyk Hansen z Rzeszowa. Chyba zostanie też trójka młodzieżowców, wychowanków klubu, Grzelak, Krawczyk i Szostak.
Optymistycznie zakładając to widzę 4 miejsce w lidze.

@Maldini podobno Vaculik wraca do Gorzowa, no i najważniejsze że Bartosz zostaje i odchodzi Kasprzak. Coś jeszcze słychać w klubie vice- mistrza ? :)
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Noo.. słychać całkiem sporo - oprócz Kasprzaka (9 lat jazdy bez przerwy w Stali, to jednak jest wyczyn, za który należy się szacunek - świetne lata 2012-2014, z naciskiem na ten ostatni sezon, potem jeszcze świetny sezon 2016, fatalny 2015, słaby 2019 i 2020, średnie 2017 i 2018 :D, przeplatał dobre występy ze słabymi, specyficzny typ, ale dało się go lubić, dobrze pasował do ekipy pod wieloma względami, ale myślę że obydwie strony potrzebują od siebie odpocząć) odszedł też Iversen - to swego czasu była absolutna gwiazda i mój ulubiony żużlowiec, ale stosunkowo od 2015 zjeżdżał w dół, w 2020 jeździł nierówno, i też nie ma co płakać. Lepiej pamiętać lata 2012-2014 w jego wykonaniu ;).
Poza tym - przedłużono umowę z trenerem Chomskim, i choć to człowiek mocno kojarzony ze Stalą, i wiele dobrego dla klubu zrobił, to ja jego fanem nigdy nie byłem. Nie jest to wielki fachowiec taktyczny, miewałem wrażenie, że bardziej przeszkadza niż pomaga, ale no... swoje medale zdobył i nie ma sensu tego podważać. Cieszy się niezmiennie dużym zaufaniem kolejnych ekip rządzących klubem, i może nie ma co szukać dziury w całym, tym bardziej że zbyt wielu menedżerów na rynku nie ma.
Pozostanie Bartka było dla mnie oczywistością, ale lekki dreszczyk emocji medialnych być musiał. Zostaną też na 99% Thomsen i Woźniak, a co do reszty nazwisk cisza. Czwarty senior, jak już wspomniałeś to będzie Vaculik - i jego powrót bardzo cieszy, niesamowicie żałuję pierwszego odejścia z klubu. Kto będzie piątym - na razie nie słyszałem wyraźnych spekulacji. Nieśmiało szeptano o Kuberze, ale Dominik wybrał Lublin. Pożyjemy zobaczymy. Z ciekawostek ogólno-ligowo-transferowych to odejście Smektały do Częstochowy.

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

@jaro - i jak tam?
Ja tradycyjnie nieco przespałem okres zimowy. Nie specjalnie wgłębiałem się w rozmaite spekulacje, ale myślę że powoli warto odświeżyć temat. Już luty za oknem.

Przemilczałem tu dwie bardzo smutne informacje ze środowiska - w listopadzie zmarł Zenon Plech, wielka legenda Stali Gorzów i całego żużla w Polsce, a niedawno w wieku raptem 28 lat we śnie zmarł Kamil Pulczyński - były zawodnik Toruńskiego Unibaxu. Pamiętam jeszcze jak z bratem bliźniakiem stanowili parę juniorską Aniołów przed eksplozją talentu Pawła Przedpełskiego...

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

Trochę jestem wkurzony.
@Maldini Słyszałeś zapewne o przepisie który od tego roku nakłada na kluby skrócenie nazw do dwóch członów + miasto. Ostrovia nazywała się ostatnio Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Teraz będziemy nazywać się Arged Malesa Ostrów. A człon Ostrovia pójdzie do kąta. Nasz szanowny prezes postanowił sprzedać Ostrovię. Ja rozumiem kasa, ale wszystko ma swoje granice. Żeby nie było to jestem jak najbardziej za tym żeby te nazwy skrócić, tylko wara od historii i tradycji. Najbardziej wkurzył jednak tym jak się tłumaczył. W wywiadzie przyznał że wiedział o tym że ten przepis wchodzi w życie, ale przy podpisywaniu kontraktów sponsorskich wyleciało mu to z głowy :doh: ...no kretyn kompletny. I oczywiście podpisał kontrakty na sponsoring tytularny z dwoma sponsorami. Gada też cały czas o tym że i tak będziemy kibicować Ostrovii a nazwa to tylko nazwa warta podobno 2 melony. Niech spada.

A propos to jak to będzie wyglądać w Gorzowie Wielkopolskim ? Moje Bermudy Stal w tej sytuacji nie może być. Najlepiej mają w Lesznie, tam nie ma problemu

Aha, do Plecha i Pulczyńskiego trzeba dodać jeszcze że chyba jakoś we wrześniu odszedł pierwszy polski mistrz świata Jerzy Szczakiel
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Oj, jakoś mi umknęło Twoje wołanie ;). I w kwestii tych przepisów nawet nie wiem co Gorzów zrobi. Na SF nadal ich nazywają jak w zeszłym roku :D. Muszę to nadrobić i troszkę wczuć się w klimat. Wczoraj pokazali kevlary Stalowców na nowy sezon, takie no... spoko. Nie najładniejsze, nie najgorsze. Dobrze, że nie przekombinowane.

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

@jaro - i jak tam oceniasz inaugurację sezonu w wykonaniu Stali? Ja nie chcę popadać w euforię, ale wygrana z Unią na torze w Lesznie to zawsze wielki wyczyn. Pierwsza porażka Byków na własnym obiekcie od sezonu 2017! Wielki Zmarzlik :D! Transfer Vaculika też się spłaci, swój chłop!

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

@Maldini , no pięknie :clap: , chociaż muszę przyznać że troszkę liczyłem na to. Brak Kubery i Smektały jednak na początku sezonu może mieć znaczenie. Ładnie w Lesznie pokazał się nowy Jason Doyle, jednak sam z Sajfutdinowem meczu z mocną ekipą nie wygrają, tym bardziej że juniorzy Stali byli zdecydowanie lepsi, 8 pkt. a tylko 3 młodzi Unii. A Zmarzlik to faktycznie mistrz nad mistrze...podglądałem Go troszkę w marcu u nas na torze ( wielka przyjemność oglądać mistrza :) ) gdzie tradycyjnie już od kilku lat Bartosz rozpoczyna treningi na torze w Ostrowie, który jako jeden z pierwszych w Polsce już na początku marca ma tor przygotowany do jazdy i jak tylko pogoda dopisuje to chętnie przyjeżdżają tu zawodnicy z całej Polski.

A w 1 lidze Ostrovia przegrała z pogodą i inauguracja w Bydgoszczy przełożona, rozbił mnie natomiast wynik w Tarnowie gdzie Jaskółki dostały lanie od Gdańska 35-55 :shock: Jeszcze nie przejrzałem relacji z Tarnowa i nie wiem co tam się stało, ale wynik robi wrażenie...
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Zgadzam się co do Doyla i samego składu Unii. Oni się osłabili w mojej opinii w stosunku do poprzedniego sezonu. To może być koniec dynastii, na razie jednak oczywiście za wcześnie na takie wypowiedzi. Pożyjemy zobaczymy, ale może być ciekawie. O reszcie spotkań postaram się wypowiedzieć pod koniec tygodnia, bo ten Tarnów też mnie zaciekawił.

Awatar użytkownika
Baribal
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: Baribal »

Postawię przekorną tezę, że kto bierze do składu Jasona Doyla ten później ma problemy. Zieloną Górę wystawił po całości, choć w GP zachwycał. Z Toruniem spadł, a w Częstochowie rok temu też zawodził i zamiast walki o mistrzostwo skończyło się na piątym miejscu dla Włókniarza. Teraz tylko patrzeć jak Leszno z tym Jonaszem w składzie straci MP. Jasne, jest to dobry zawodnik, ale w kluczowych, takich podbramkowych sytuacjach nie pomaga. Na pewno nie jest to lider.
jaro pisze:
05 kwie 2021, 21:58
Brak Kubery i Smektały jednak na początku sezonu może mieć znaczenie.
To też jest ciekawe, że bez żalu pozbyli się Smektały i Kubery. Lidsey jest lepszy od wychowanków?
Miał ojciec syna, syna jedynego
I chciał go wychować na fana wielkiego.
Niech żyje wolność, wolność na stadionach,
Niech się palą race, niech żyje Korona!

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Święta racja. Doyle to będzie po prostu już na zawsze po prostu solidny punktowiec, najemnik, ale zawsze będzie przedkładał własne starty w turniejach indywidualnych nad kluby. Tak przez lata mówiono o Nickim, tak też należałoby nazwać Hancocka, który nieraz olewał swoje ekipy.

@Baribal - nie jest wg mnie lepszy, ale tam były jakieś pozasportowe aspekty. Dużo wywiadów udzielał prezes Leszna, negocjacje się ciągnęły. Smektała chyba sam chciał odejść i o tym informował w trakcie sezonu, ale z Kuberą to dziwna sytuacja. Nieczęsto widzimy historie gdzie czołowy junior zmienia klub na pierwszy rok seniorki.

ODPOWIEDZ