Eliminacje do Mistrzostw Świata w Katarze

O futbolu w wydaniu reprezentacyjnym
Awatar użytkownika
konri
Rezerwowy
Rezerwowy

Re: Eliminacje do Mistrzostw Świata w Katarze

Post autor: konri »

Francja, Polska, Norwegia, Czarnogóra, Kazachstan, Mołdawia
Lechia Gdańsk
RC Lens
Garbarnia Kraków

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: Dzienis »

Anglia, Polska, Węgry, Albania, Andora, San Marino.

No cóż, powalczymy o 4 miejsce z Albanią. :D

Jak mają wyglądać baraże w tym systemie?
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Post autor: stork »

stork pisze:
18 lis 2020, 16:56
konri pisze:
15 lis 2020, 20:45
Koszyk 1 - Belgia, Francja, Anglia, Portugalia, Hiszpania, Chorwacja, Niemcy, Dania, Włochy, Holandia
Koszyk 2 - Szwajcaria, Polska, Szwecja, Walia, Ukraina, Austria, Turcja, Serbia*, Słowacja, Rosja*
Koszyk 3 - Rumunia*, Irlandia*, Norwegia*, Węgry*, Islandia*, Szkocja, Irlandia Północna*, Czechy, Finlandia*, Bośnia i Hercegowina*
Koszyk 4 - Grecja*, Słowenia, Macedonia Północna, Czarnogóra, Albania, Bułgaria, Białoruś, Izrael, Gruzja, Luksemburg*
Koszyk 5 - Cypr*, Armenia*, Wyspy Owcze, Azerbejdżan, Estonia, Kosowo, Kazachstan, Litwa, Łotwa, Andora
Koszyk 6 - Mołdawia, Malta, Liechtenstein, Gibraltar, San Marino
O, moja ulubiona zabawa przed losowaniami. Co bym chciał, tak na szybko:

Anglia lub Chorwacja - lubię angielską reprezentację i mecze z nimi, jest w tym coś magicznego, sam nie wiem dlaczego. Chorwacja też fajna, bo solidna marka z fajnymi nazwiskami, a przy tym nie bylibyśmy bez szans. Danię przyjmę oczywiście chętnie, ale nie mam z nimi dobrymi skojarzeń (dzięki Nawałka).
-
Węgry - kiedy my z nimi graliśmy w meczu o punkty? Niezła kadra, która idzie do przodu, przy tym sympatyczny dla nas kraj
Luksemburg - a niech będzie łatwo i przyjemnie, no przynajmniej w teorii
Estonia/Litwa/Łotwa - nadbałtyckich ogórków stawiam nad dziwnymi wyjazdami na wypizdów
Gibraltar - niech Lewy strzela trylion bramek, musi nadgonić Brzęczkowy czas.
Trafiły się moje "wymarzone" zespoły z 1 i 3 koszyka, więc na pewno jestem z losowania zadowolony. Tu nie można nie zająć drugiego miejsca, a pierwsze będzie możliwe jedynie wówczas, gdy unikniemy strat punktów ze słabszymi zespołami, no i oczywiście trzeba będzie powalczyć z Anglią.

Wróżę drugie miejsce ze znaczną stratą do Anglików.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Maldini »

Z Węgrami o punkty graliśmy w El.Euro 2004 (grupa ze Szwecją i Łotwą). W marcu 2003 0-0 u siebie (pierwszy mecz Pawki Janasa o stawkę), na wyjeździe 2-1 na koniec eliminacji, dublet Niedzielana i oczekiwanie na wynik Szwedów z Łotyszami. Trochę latek minęło :D. Wolałbym kogoś innego z trzeciego, ale no nie można mieć wszystkiego. Albania myślę że do ogrania obowiązkowego (chociaż też byli słabsi w czwartym do wzięcia).

Andory też chyba nigdy nie trafiliśmy, więc ciekawe statystycznie losowanie.
Anglia słaby traf, bo nie dość że prawie bezbłędni, to nigdy nam nie leżeli, i mam wrażenie że ciągle z nimi gramy.

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

Post autor: jaro »

Dzienis pisze:
07 gru 2020, 18:53
W barażach o mundial zagra dziesięć drużyn z drugich miejsc oraz dwaj zwycięzcy grup Ligi Narodów, którzy nie awansowali do turnieju bezpośrednio z pierwszego miejsca w grupie, ani nie zajęli w niej drugiej pozycji. Baraże będą dwustopniowe, najpierw sześć par, zwycięzcy tych par zagrają w trzech parach finałowych no i ich zwycięzcy pojadą na mundial...
W barażach będzie tylko jeden mecz tak w pierwszej jak i decydującej rundzie a gospodarza wyłoni losowanie. Tak więc baraże będą dość trudne.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2020, 19:39 przez jaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

jaro pisze:
07 gru 2020, 19:21
Dzienis pisze:
07 gru 2020, 18:53
W barażach będzie tylko jeden mecz tak w pierwszej jak i decydującej rundzie a gospodarza wyłoni losowanie. Tak więc baraże będą dość trudne.
Nie lepiej byłoby zorganizować mini turniej w jednym-dwóch krajach? Byłoby i ciekawiej i bardziej sprawiedliwie.
I remember a place, a town, a house like a lot of other houses, a yard like a lot of other yards, on a street like a lot of other streets. And the thing is, after all these years, I still look back, with wonder

Awatar użytkownika
Maldini
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Maldini »

Jak wymyślą nową pandemie Sars-Cov-21 to może tak zrobią wówczas :D

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

Ciekawe czy dla nas po fazie grupowej będzie miało jakiekolwiek znaczenie jak będą wyglądać baraże.
Ps. Jest za to szansa że Lewy zostanie królem strzelców eliminacji jak będzie Mu się chciało zagrać we wszystkich meczach eliminacji. Bo takich drużyn do ogolenia z piątego i szóstego koszyka to ze świecą szukać :lol:
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
PietroBosman
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Post autor: PietroBosman »

jaro pisze:
07 gru 2020, 19:28
Ciekawe czy dla nas po fazie grupowej będzie miało jakiekolwiek znaczenie jak będą wyglądać baraże.
Ps. Jest za to szansa że Lewy zostanie królem strzelców eliminacji jak będzie Mu się chciało zagrać we wszystkich meczach eliminacji. Bo takich drużyn do ogolenia z piątego i szóstego koszyka to ze świecą szukać :lol:
Też o tym pomyślałem. Na San Marino można ładnie podreperować licznik.
„It's good to know who hates you and it is good to be hated by the right people“

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Leszek »

Baraże będą wyglądać tak samo jak baraże do Euro 2020. W tym wypadku będą trzy turnieje rozgrywane na zasadach pojedyńczych meczów czyli półfinałów i finału. Wystąpi dziesięciu wicemistrzów grup + 2 drużyny z Ligi Narodów. Czyli 12 drużyn, 3x4, czyli 3 zwycięzcy baraży którzy dołączą na Mundial.

Czyli w tym wypadku te mini turnieje powinny być jeszcze bardziej dramatyczne niż te do Euro.

No cóż, sprawa wydaje się prosta, rywalizujemy z Węgrami o prawo gry w barażach. Jeżeli przegramy to być może i tak wystąpimy w barażach, bo jako że graliśmy w najwyższej dywizji LN to chyba mamy spore szanse być jedną z tych dwóch drużyn z LN które dostają dzikie karty do baraży. Chyba...
Kobe Bryant

Los Angeles Lakers - Mistrz NBA 2019/2020

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Konkretnie które drużyny z Ligi Narodów wystąpią w barażach?

Moim zdaniem błędem jest wpierdalanie tej całej Ligi Narodów w baraże/turnieje eliminacyjne do MŚ i Euro. Niech lepiej ten twór żyje osobnym życiem. Strasznie to komplikuje przy okazji wszystko, a potem takie Macedonie grają na Euro niezasłużenie.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

jaro pisze:
07 gru 2020, 19:21
W barażach o mundial zagra dziesięć drużyn z drugich miejsc oraz dwaj zwycięzcy grup Ligi Narodów, którzy nie awansowali do turnieju bezpośrednio z pierwszego miejsca w grupie, ani nie zajęli w niej drugiej pozycji.
Czyli raczej możemy zapomnieć o barażach przez LN.

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

stork pisze:
07 gru 2020, 20:07
Czyli raczej możemy zapomnieć o barażach przez LN.
No właśnie nie. To jest na tej zasadzie że przecież te drużyny które w LN wygrały grupy czy zajęły drugie miejsca i tak przejdą przez eliminacje albo bezpośrednio albo chociaż do baraży, więc przywileju dzikiej karty dostąpią nastepni w kolejce, czyli pewnie Polacy (o ile nie zajmą drugiego miejsca w swojej grupie).

Popatrzmy jakie drużyny w LN zajęły po dwa pierwsze miejsca w każdej grupie, Anglicy nawet trzecie miejsce a wiadomo że oni ze swojej grupy wejdą do Mundialu. Wiec to na tej zasadzie, dlatego wydaje mi się że Polska ma baraże już teraz na 99%.

Jeżeli dobrze to rozumiem.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Jeżeli przez LN do baraży awansują zespoły, które wygrały grupę LN, a nie zajęły 1 lub 2 miejsca w grupie eliminacyjnej, to w miejsce drużyn z dywizji A, które wygrają swoje grupy LN i które dostaną się na Mundial/baraże bezpośrednio przez grupę eliminacyjną, to schodzimy do grup z niższych dywizji. Chyba?

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

Jeśli będzie chodziło o dywizję A to zapewne najlepsze drużyny awansują na Mundial z eliminacji, ale wszędzie gdzie czytam pisze wyraźnie że w barażach zagrają dwie najlepsze drużyny które wygrały swoją grupę LN...wtedy może w barażach zagrać nawet ktoś z dywizji B, C, a może nawet D ;) Tak mi się wydaje
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

jaro pisze:
07 gru 2020, 20:17
Jeśli będzie chodziło o dywizję A to zapewne najlepsze drużyny awansują na Mundial z eliminacji, ale wszędzie gdzie czytam pisze wyraźnie że w barażach zagrają dwie najlepsze drużyny które wygrały swoją grupę LN...wtedy może w barażach zagrać nawet ktoś z dywizji B, C, a może nawet D ;) Tak mi się wydaje
No to jeżeli tak jest to chore, Europie powinno zależeć aby wystawić tam lepszych niż gorszych. Ale tak czy tak nie jestem pewien. Przypomnę jak to było z Islandią do Euro. Też wedle definicji w każdym turnieju barażowym mieli grać zwycięzcy grup z poszczególnych dywizji, ale jako że z dywizji A wszyscy za wyjątkiem Islandii awansowali na Euro bezpośrednio z eliminacji to Islandia formalnie startowała jako przedstawiciel najwyższej dywizji A mimo że przecież z niej wtedy wręcz spadła (to znaczy nie spadła bo nikt nie spadł ale zajęła trzecie miejsce)

Wydaje mi się że teraz jest tak samo, czyli tak jak napisałem w poprzednim poście a w definicji pisze o zwycięzcach grup bo musi tak pisać.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Nie sądzę, to by było wypaczenie idei tej całej LN.

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

W barażach do Euro grały po 4 najlepsze drużyny z każdej dywizji, w sumie 16 ekip, dlatego Islandia grała w barażach bo chyba jako jedyna z dywizji A nie awansowała bezpośrednio na Euro. Teraz jest inaczej i z LN do baraży kwalifikują się tylko 2 drużyny, dlatego ja myślę że jednak tylko dwie najlepsze drużyny bez względu na dywizję które wygrały swoją grupę LN a nie zakwalifikują się z eliminacji zagrają w barażach. Pewnie takich drużyn w niższych dywizjach będzie sporo i wtedy zadecyduje zapewne aktualny ranking FIFA.
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

stork pisze:
07 gru 2020, 20:27
Ideą tej całej LN jest zniwelowanie prawie do zera meczy towarzyskich ;)

@jaro mnie się wydaje że jest albo tak jak ja piszę, albo ewentualnie jeszcze może być tak że dywizja A dostarczy jednego barażowicza a dywizja B drugiego (o ile w dywizji A w ogóle ktoś się nie załapie z eliminacji).

No ale się nie upieram, jednak przykład Islandii z poprzedniej LN wydaje mi się że świadczy o tym że mam rację. Tak czy tak, znów jest tam zagmatwane że się zastanawiamy a to przecież piłka nożna, powinno być prosto, jasno, tak od dekad było i to się zmieniło.
Kobe Bryant

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Powinni byli zrobić 11 grup po 5 drużyn (5 koszyków), awansują zwycięzcy grup i dwie drużyny z drugich miejsc z najlepszym dorobkiem punktowym, tak jak na elimkach do MŚ 2006, zamiast bawić się w takie pojebane baraże.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Awatar użytkownika
jaro
Typ-Mod
Typ-Mod

Tak podaje kwestię baraży oficjalna strona UEFA:
Pkt. 2 mówi że do baraży zakwalifikują się najwyżej sklasyfikowani zwycięzcy grup LN którzy nie zakwalifikowali się bezpośrednio z eliminacji ani nie zajęli drugich miejsc w grupach.
https://editorial.uefa.com/resources/02 ... ffs_en.pdf
Jan Twardowski

Awatar użytkownika
Leszek
Rezerwowy
Rezerwowy

Brakuje mi tam dopisku w stylu "niezależnie od tego w której grali dywizji". Dlatego pozostanę w podejściu że muszę się upewnić na 100%.
Kobe Bryant

oranje
Moderator
Moderator

Post autor: oranje »

Leszek nie masz racji. https://en.wikipedia.org/wiki/2022_FIFA ... cond_round

W play-offach będą dwa miejsca dla zwycięzców grup w Lidze Narodów (bez względu na dywizję), którzy nie dostaną się do play-offów poprzez zajęcie drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej.

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

Leszek pisze:
07 gru 2020, 20:44
stork pisze:
07 gru 2020, 20:27
Ideą tej całej LN jest zniwelowanie prawie do zera meczy towarzyskich ;)
Oraz wyciągnięcie ręki do słabszych reprezentacji, stąd na przykład obecność Macedonii na Euro 2021. ;)

Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Eneldo »

Dobre losowanie naszych, choć znowu ta Szwecja... 3 raz z rzędu.
4.6. Obecność Invocatio Dei w preambule konstytucji jest miernikiem rozwoju cywilizacyjnego.

Bakan
Podwórkowy Kopacz
Podwórkowy Kopacz

Post autor: Bakan »

W nowym odcinku analizuję naszych rywali w kwalifikacjach do Kataru. Jest „jedenastka mieszana” i wyszło, że jednak mamy pokolenie ciut słabsze od Anglików. Czy Tomaszewski mógł się aż tak mylić?

Awatar użytkownika
PietroBosman
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Bakan pisze:
19 gru 2020, 11:10
W nowym odcinku analizuję naszych rywali w kwalifikacjach do Kataru. Jest „jedenastka mieszana” i wyszło, że jednak mamy pokolenie ciut słabsze od Anglików. Czy Tomaszewski mógł się aż tak mylić?
Spocony Janek to dla ciebie guru?
„It's good to know who hates you and it is good to be hated by the right people“

Awatar użytkownika
Dzienis
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

To oczywiste, że mamy pokolenie słabsze od Anglików, może z wyjątkiem bramkarzy.
Niczego nie żałuję.

Forum Piłka Nożna

Bakan
Podwórkowy Kopacz
Podwórkowy Kopacz

Post autor: Bakan »

PietroBosman pisze:
20 gru 2020, 01:12
Bakan pisze:
19 gru 2020, 11:10
Spocony Janek to dla ciebie guru?
Tak. Dlatego podważam jego opinię i stwierdzam, że pierdoli głupoty.

Awatar użytkownika
PietroBosman
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Ale Tomaszewski zawsze pierdolił głupoty. To nic nadzwyczajnego podważać jego opinię. Zmierz się z opinią Romka Kołtonia czy Mateusza Borka. To jest większe wyzwanie.

Awatar użytkownika
stork
Moderator
Moderator

https://transfery.info/aktualnosci/ofic ... rze/145786

Szanuję jak pojebany. Oczywiście gówno to da, bo dla skorumpowanych dziadów z FIFA liczą się tylko pieniądze.

Awatar użytkownika
PietroBosman
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

stork pisze:
26 lut 2021, 14:28

Szanuję jak pojebany. Oczywiście gówno to da, bo dla skorumpowanych dziadów z FIFA liczą się tylko pieniądze.
Klub sobie może tam bojkotować. Gdyby jakaś federacja zbojkotowała to byłoby coś.

Awatar użytkownika
Yossarian
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Post autor: Yossarian »

PietroBosman pisze:
26 lut 2021, 19:15
stork pisze:

Klub sobie może tam bojkotować. Gdyby jakaś federacja zbojkotowała to byłoby coś.
Może i do tego dojdzie. Efekt kuli śnieżnej i takie tam.
"Myślisz ze fajnie się biega za piłka przez 90 minut ?"
"Optymista uważa, że żyjemy w najlepszym możliwym świecie. Pesymista obawia się, że jest to prawda."
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
PietroBosman
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Yossarian pisze:
26 lut 2021, 19:40
PietroBosman pisze:
26 lut 2021, 19:15
stork pisze:

Może i do tego dojdzie. Efekt kuli śnieżnej i takie tam.
Kula śnieżna na katarskich pustyniach...

Awatar użytkownika
Yossarian
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Nie takie rzeczy się zdarzały w naturze ;)
"Optymista uważa, że żyjemy w najlepszym możliwym świecie. Pesymista obawia się, że jest to prawda."
obrazek

Awatar użytkownika
PietroBosman
Rotujący Zawodnik
Rotujący Zawodnik

Dla takiego CR7 czy Messiego to pewnie będzie ostatni mundial w karierze.

Awatar użytkownika
Yossarian
Piłkarz Składu B
Piłkarz Składu B

Lewemu też latek nie ubywa. Dla niego to będzie prawdopodobnie przedostatni Mundial.
obrazek

Awatar użytkownika
lukasgol
Gracz Pierwszego Składu
Gracz Pierwszego Składu
Kontakt:

Post autor: lukasgol »

Klub o którego istnieniu wiele osób nawet nie wie? Jak pójdą za tym całe związki piłkarskie to ok, ale coś wolno im to idzie...

Awatar użytkownika
MaG81
Młodzieżowiec
Młodzieżowiec

Post autor: MaG81 »

Estonia : Czechy przeniesiony z Tallinna do Lublina.
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... na/189lvn1

Może coś jeszcze wpadnie Lublinowi w tych eliminacjach.

Awatar użytkownika
Eneldo
Rezerwowy
Rezerwowy

Post autor: Eneldo »

Słowenia 1-0 Chorwacja
Turcja 4:2 Holandia
Irlandia 0:1 Luksemburg

Słowacja 2:2 Malta
Francja 1:1 Ukraina
Serbia 2:2 Portugalia
Hiszpania 1:1 Grecja
Czechy 1:1 Belgia

Wam też pachnie niespodzianką na Wembley?
4.6. Obecność Invocatio Dei w preambule konstytucji jest miernikiem rozwoju cywilizacyjnego.

ODPOWIEDZ